SONAR GENEL SEÇİM ANKETİ SONUCU: AK PARTİ İYİCE DÜŞTÜ!

SONAR Genel Seçim Anketi Sonucu: Ak Parti iyice düştü!
Tarih:
28 Kasım 2014
Okunma:
4317

Seçim anketlerinin en çarpıcı olanı SONAR'dan geldi. Yeni araştırmadan bomba sonuçlar çıktı.

2011 yılında yüzde 49 oy alarak üçüncü kez iktidar olan AKP, Erdoğan’dan sonra büyük oy kaybetti. 12 yıllık süreçte ilk kez yüzde 40 desteğinin altına indi.

Araştırma 26 ilde, 3 bin 25 kişiyle yüz yüze görüşülerek yapıldı.

“Bu pazar seçim olsa kime oy verirsiniz” sorusuna, katılımcıların yüzde 37.17’si AKP, yüzde 27.01’i CHP, yüzde 17.13’ü de MHP karşılığını verdi.

http://secimanketi.tv/news-images/sonar-genelsecimsonuclari.jpg
Araştırmanın yapıldığı kasım başında yeni kurulan ve çok konuşulan

Anadolu Partisi’nin oyu yüzde 8.04,

HDP’nin oyu yüzde 6.69 olarak ölçüldü.

SONAR Başkanı Hakan Bayrakçı, elde ettikleri sonucu şöyle yorumladı:

“AKP’nin oy kaybı, bazı siyasi birikimlerden olduğu kadar, yeni Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun performansından da kaynaklanıyor.

Ekim ayında yüzde 26’ya kadar yükselen kararsız ya da oy kullanmayacak kitle kasımda yüzde 6.7’lere inmiş bulunuyor.

Anadolu Partisi gibi yeni oluşumların, (Oy kullanmayacağım) diyen küskün seçmenleri, sandığa yöneltebileceği görülüyor.

2015 seçiminde de buna benzer bir sonuç alınırsa, AKP, tek başına iktidarda kalmak için gereken 276 vekili çıkaramayacak ve muhalefet için koalisyon hükümeti kurma fırsatı doğacak.”

http://secimanketi.tv/news-images/sonar-sonuclari.jpg

 

ANKET SONUÇLARI FOTO GALERİ İÇİN TIKLA

Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar
Yayında Olan 11 Yorum

Bütün Yorumları görmek için tıklayın...
cCc
o diger yüzde 18 in 7 si bdp 11 i gene akp ye gidecek hadi 11 i gitmedi 7 si 8 si gitti al sana 44 45 ne boş konuşuyooruz
Khan
Sonar Cumhurbaşkanı seçimlerinde Erdoğan Yüzde-52 alacak derken işinize geliyordu.Şimdi algı operasyonu mu oldu?Ayrıca Ana Parti AKP'den mi oy alacak diyen bazı arkadaşların zekasına hayran kaldım.Ak Partiden giden oy MHP'ye muhalefetin bir kısım oyu da Ana-Partiye gitmiş olabilir.
mehmet
kardeslerim bu sonar yerel secim de anket yapmishdi akp ni 36 ve chp ni 30 oysa sonuclar bam baska oldu. bu bir yalanci firma gecen tum anketleri yalan bakip gore bilirsiniz
TurkOgluTurk
Istdikleri kadar gizlesinler Hepar ve osman Pamukoglunu,secim gunu geldiginde her kez anyayi ,konyayi gorecek! OSMAN PAMUKOGLU!!!
ÇARE İŞÇİ PARTİSİ
ATATÜRKÇÜ VATANSEVER PARTİ İŞÇİ PARTİSİ
gebze
anaparti 8 , chp 27 nasıl oluyor :D yav sonar sallıyon bari biraz ufak at. anaparti akplilerden mi oy alacak :D söyle desen neyse anaparti 8 - chp 18 - tamam o zaman eyvallah ama bu kadar atma
adam
chp yüzde 27 mhp yüzde17 iken ana partinin yüzde8 olması inandırıcı gelmedi ancak akp nin bittiği kesin
Yavuz1
Bu kadar olan biten pislik ve rezilliklerden sonra Akp hala % 37 oy alabiliyorsa bu millet gerçekten adam olmaz. Şimdiye kadar çoktan baraj altına düşmesi lazımdı,bu milletin yarısı aptal gerçekten...
genc
HEPAR YOK ZATEN :) TIRSAKLAR
Khan
Hakan Bayrakçıya güveniyorum...Anadolu Partisi şu aşamada bu kadar oy alamaz fakat anketlerde bu desteğin olduğunun görülmesi insanları cesaretlendirir.Bu bakımdan eğer durum bu şekildeyse Tarhan ve partisi meclise girebilir.
Bütün Yorumları görmek için tıklayın...

Din konusunda kendinizi nerede görüyorsunuz?

Oy Ver
Sonuçları Gör