SONAR VE ANAR İSTANBUL İÇİN TÜYO VERDİ !

Sonar ve Anar İstanbul İçin Tüyo Verdi !
Tarih:
02 Ağustos 2013
Okunma:
4029

GENAR ve SONAR anket şirketleri AK Parti'nin İstanbul adayı olarak Kadir Topbaş'ı işaret etti.

GENAR Genel Müdürü Mustafa Şen ve SONAR Araştırma Şirketi Başkanı Hakan Bayrakçı AK Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı konusunda ortak noktada buluştu: AK Parti İstabul'da Kadir Topbaş'la kazanır.

A Haber'de yayınlanan Gazeteci Sevilay Yükselir'in moderatörlüğünü üstlendiği % 100 Siyaset programında yerel seçimler öncesi partilerin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayları değerlendirildi.

GENAR Genel Müdürü Mustafa Şen CHP'den İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için adayı olacağı konuşulan Mustafa Sarıgül'ün ve şu anki İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın şansını değerlendirdi.

Şen şöyle konuştu; "Sarıgül'ün Gezi olayları öncesi kadar şansı yok. Hiç mi yok var; Nerde? Eğer İstanbullu seçmenin önüne AK Parti, Urfa'da şöyle demişlerdi ya 'ceket assak olur' bu hatayı İstanbul'da yapmaya kalkarlarsa Sarıgül AK Parti'ye o ceketi giydirir. Vatandaşın 'bu adamı da nereden buldunuz?' diyeceği bir adam getirirsen oraya Sarıgül o zaman net kazanır."

SONAR Araştırma Şirketi Başkanı Hakan Bayrakçı ise "AK Parti'nin İstanbul adayıyla ilgili Mustafa Şen'in söylediklerine katılıyorum. Biraz da alanını daraltarak katılıyorum. 3 ay önce bu soruyu bana sorsaydınız ben Kadir Topbaş'ın İstanbul'da ciddi bir güç olduğunu bilmiyordum. Derdim ki, 'valla AK Parti kimi koyarsa koysun iyi bir oy alır, 40'ların üstüne çıkar.' Fakat son 2-3 aydır yaptığımız araştırmalarda gördüm ki Kadir Topbaş İstanbul'da AK Parti'nin aday olarak göstermesi halinde, Başbakan'ın kendisi hariç kimi aday yaparsa yapsın hepsinden 5-6 puan fazla alabilecek bir adaydır. Eğer AK Parti bu konuda hoyratlık yaparsa çok net bir bulgumu söylüyorum ama Başbakan çok anketlere bakarak hareket eden bir Başbakan, bu konuda Türkiye'nin gördüğü en ilginç Başbakan. Bu sonuçları görüp aklında olmasa bile o 6 puana ihtiyaç duyuyorsa Kadir Topbaş'ı aday yapmak durumunda kalabilir diye düşünüyorum. Ama ben buna rağmen başkasını aday yaparım deyip gene seçimi alabilir başka. Kıl payı da alabilir. Alamaz diye bir iddiam yok ama Kadir Topbaş 6 puan fazla alır herkesten."

Sözü alan Şen ise İstanbul'daki 6 puanın önemine değinerek 'İstanbul'daki 6 puan Türkiye'deki 1 puandır' dedi.

Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar
Yayında Olan 3 Yorum

ŞANS
İstanbul hakikaten şanslı ya Topbaş ya Sarıgül başkan olacak.Ankara hala Gökçek ile uğraşıyo
ad gloriam
Bunca yıllık CHP'liyim ama akepenin başına bu adam geçse akepeye veririm oyu.

Din konusunda kendinizi nerede görüyorsunuz?

Oy Ver
Sonuçları Gör