TAYFUN TALİPOĞLU ÖYLE BİR SONUÇ AÇIKLADI Kİ!

Tayfun Talipoğlu Öyle Bir Sonuç Açıkladı ki!
Tarih:
16 Mart 2014
Okunma:
62645

Tayfun Talipoğlu: ''AK Parti'nin kendi yaptırdığı ankette oyu yüzde 29...''
Ünlü program yapıcısı ve YURT Gazetesi Yazarı Tayfun Talipoğlu, Ak Parti'nin kendi yaptırdığı ve aralarında tartışma çıkaran anket sonucunun yüzde 29 olduğunuaçıkladı.

Yazar ve program yapımcısı Tayfun Talipoğlu, son dönemde Türkiye gündemine bomba gibi düşen yaşanan yolsuzluk ve rüşvet operasyonundan, Berkin Elvan ve Burak Karamaoğlu’nun ölümlerine; Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın kullandığı nefret söylemi dilinden, 30 Mart yerel seçimlerine kadar pek çok konuyu Samanyolu Haber TV canlı yayınında değerlendirdi

"YOLSUZLUK VE RÜŞVET OPERAYONU, TÜRKİYE'NİN MİLADI"

17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonunun Türkiye Cumhuriyeti'nin miladı olarak niteleyen Tayfun Talipoğlu, Hükümete seslenerek ''İstediğiniz kadar savcıları değiştirin, istediğiniz kadar polisleri değiştirin, istediğiniz kadar fezlekeleri değiştirin, bu saatten sonra bu üstünüzden kalkacak töhmet değildir. Bu bir tek şekilde temizlenirdi, bu bakanları yargılatacaktınız. Kimse saf değil.'' dedi.

"BU KADAR KORKUNÇ BİR ZENGİNLİK OLAMAZ."

Hükümetin sahip olduğu 'biz gidersek istikrar biter' anlayışının yanlış olduğunu belirten Talipoğlu, 'yolsuzluk ve rüşvet, istikrarla örtülemez' şeklinde konuştu. Yolsuzluk meselesinde 'beni tapeler bağlamıyor, beni bağlayan yaşama biçimleri' diyen Yapımcı Tayfun Talipoğlu, sözlerine şöyle devam etti:

''Başbakan 'çarıkla girdim siyasete' diyor. 'İl Başkanı kirasını biz ödüyorduk' diyor. Şimdi servete bakıyorsunuz bunlara ana rahminden beri müsteşar maaşı verseydik yine de bu servetlere ulaşma şansı yoktu. Bu kadar korkunç bir zenginlik olamaz."

"SİZİN TOPLUMU GERMENİZ YÜZÜNDEN GENÇLER ÖLÜYORSA, PROBLEM BU HÜKÜMETTEDİR."

Protestolar sırasında meydana gelen son ölümlerle de değinen Tayfun Talipoğlu, hükümetin, polisi halka polis gibi değil hasım gibi davrandırttığının altını çizerek, ''Gazdan ölmedi de taştan öldü. Neden ölürse ölsün, bu gencecik insanlar sizin toplumu germeniz yüzünden ölüyorsa, problem bu hükümettedir. Burada birilerine suç atamazsın.'' dedi...

"YA BAŞBAKAN, ALLAH AŞKINA SUSUN. BİLAL'İ DE YARGILAMAYALIM, ALDIKLARINIZ DA SİZİN OLSUN."

Yarın yayınlanacak yazısının bitiş sözünü de programda paylaşan Talipoğlu, Başbakan Erdoğan'a seslenerek, ''Ya Başbakan, Allah aşkına susun. Bilal'i de yargılamayalım, aldıklarınızda sizin olsun. Ama susun bu kadar germeyin toplumu.." sözleriyle sitem etti.

"AK PARTİ'NİN KENDİ YAPTIRDIĞI ANKET SONUCU YÜZDE 29'DUR. TELAŞ BUDUR"

Gazetecilik gereği kaynağını açıklamayan Tayfun Talipoğlu, önemli bir bilgiyi de katıldığı programda dile getirdi. Ak Parti'nin kendi yaptırdığı anketin sonucunun yüzde 29 çıktığı söyleyen Talipoğlu, ''Telaş budur. Bu seçimi yaptırmama derdinde. Türkiye'de askeri vesayet kalkmıştı, şimdi AKP vesayeti var.'' ifadelerini kulandı..

http://secimanketi.tv/news-images/anketsonuclari2.png

Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar
Yayında Olan 77 Yorum

Bütün Yorumları görmek için tıklayın...
donence
tayfun talipoglu chp sempatizanidir boyle adamlari kaale bile almam rusvet olan bir hukumet bu kadar yatirim yapmaz imf borcunu odeyemez dunyanin 17 dev ekonomisiyiz yani gerceklere bakmak lazim
İrfan SEZER
Hangisi yalan. Doğru olmayan bir tanesini söyleyin. Buna rağmen bu millet sürüdür diyorsanız kusura bakmayın ama bu yalanları söyleyenler belki.
saadet geliyor
akp den bir bir istifalar sürüyor herkes saadete geçiyor :)
gölgesiz
ahahahahahha bi tarafımla güldüm la, sizinde bi tarafınız yiyosa sallama anket sonuçları gibi bu mesajımı da yayınlayın
SAADET PARTİSİ
Valla bu kadar rezillikten sonra, çok şükür akp'den Tövbe Ettim... Yüce Rabbim cümle kandırılmış kardeşlerimizede Tövbe etmek nasip etsin İnşaallah ARTIK BUNDAN SONRA: SAADET PARTİSİ (MİLLÎ GÖRÜŞ)
RİFAT ÖZCAN
ZATEN ŞAŞIYORDUK.BU KADAR OLAYLARDAN SONRA 29 BİLE ÇOK, MANİSA'DA 50 TL.LİK GIDA FİŞİ ALMAK İÇİN SAATLERCE KUYRUKTA BEKLENİYORSA AKP YÖNETİMİNİN HALKI NE HALE SOKTUĞUNU GÖSTERİR.BİZİM İNSANLARIMIZ NE YAZIK Kİ BU HALE DÜŞÜRÜLMÜŞTÜR.
yaşar
EVET GERÇEKLER BALÇIKLA SIVANAMAZ,ARTIK OK YAYDAN ÇIKTI HALKIN OYLARI İLE DEMOKRATİK YOLDAN BU İKTİDAR HAL EDİLECEK VE BAĞIMSIZ YARGIDA YARGILANACAKLAR
SAHİNİMREZ
ANAP İÇİNDE AYNI SANARYOLAR YAZILDI ÇİZİLDİ HEPSİ CEBİNİ DOLDURDU AZ DİYENLER BUNLARIN YANLARINDA HALA CEPLERİNİ DOLDURUYOR. HANGİSİ CEZA ALDI.İT ÜRÜR KERVAN YÜRÜR. ÇALANI CEZALANDIRAMADĞIN ZAMAN İFTİRA ATMIŞ OLURSUN.
hsn55
eger ak parti dediginiz sonucu alsin etek giyerim ama almazsa siz etek giyermisiniz size zaten etek yakisir kari gibi adamlarsiniz
MHP
YA NE OLAÇAKTI BARAJLARI GEÇEMİYENLERİN OYUNU KENDİNE AKTARMAYLA OLMAZ.
Bütün Yorumları görmek için tıklayın...

Yerel seçimlerde hangi kesim seçim sonucunda etkili olur?

Bu ankette birden fazla seçim yapılabilir.
Oy Ver
Sonuçları Gör