TBMM BAŞKANI KİM OLMALI ?

TBMM Başkanı Kim Olmalı ?
Tarih:
19 Haziran 2013
Okunma:
1694

TBMM Başkanlığı için seçim süreci önümüzdeki hafta başlıyor. Geçtiğimiz günlerde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'la görüşmeler yapıldı. Erdoğan'ın bu görüşmelerde yeni meclis başkanı için nabız yokladığı gelen haberler arasında.

TBMM Başkanı Cemil Çiçek'in görev süresinin 4 Temmuz'da sona erecek olması nedeniyle, Meclis İçtüzüğü'ne göre TBMM Başkanlığı için önümüzdeki hafta seçim süreci başlayacak. İçtüzüğe göre siyasi parti grupları, Başkanlık için aday gösteremiyor. Meclis üyeleri içinden Başkanlık için aday olanlar, mevcut Başkanın görev süresinin dolmasından on gün önce başlamak üzere, beş gün içinde Başkanlık Divanı'na isimlerini bildirecekler. Buna göre adaylık süreci 24 Haziran Pazartesi günü başlayacak ve 28 Haziran Cuma günü sona erecek. Meclis Başkanlığı için ilk tur seçimin ise 2 Temmuz günü yapılması planlanıyor.
 
  Bu arada, kulislerde Meclis Başkanlığı için farklı isimler de konuşulmaya başlandı. TBMM Başkanı Cemil Çiçek'in bir dönem daha Başkanlığı yürüteceği yorumları yapılırken, son günlerde ise Başkanlık için en çok gündeme gelen isimleri sizler için araştırdık ve oylarınıza sunuyoruz. Çoğunluk Ak Parti'de olduğu için sadece Ak Partili isimleri oylamaya dahil ediyoruz.

YENİ TBMM BAŞKANIMIZ KİM OLSUN ? OY KULLANIN ! 

  
Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar
Yayında Olan 1 Yorum

Aynur Oruk
Mümkünse Ak Parti dışından biri olsun. Başbakan 3. sırada protokolde ama: Cumhurbaşkanını atayan da TBMM başkanını atayan da maalesef RTE

Din konusunda kendinizi nerede görüyorsunuz?

Oy Ver
Sonuçları Gör