TÜRKİYE GENELİ AK PARTİLİ ADAY ADAYLARININ SAYISI BELLİ OLDU

Türkiye geneli Ak Partili aday adaylarının sayısı belli oldu
Tarih:
18 Kasım 2018
Okunma:
4479

Türkiye'nin en fazla üyesi olan siyasi partisi olan Ak Parti'den yerel seçimlerde aday olmak amacıyla aday adaylığına başvuru yapanların sayıları açıklandı. Rekor başvurunun olduğu Ak Parti aday adaylığı için kaç kişinin başvurusu oldu? Henüz tüm il ve ilçelerdeki listeler açıklanmasa da toplam başvuru sayısı açıklandı. 

Aday adayları ile ilgili listeler seçim anketi TV tarafından tüm il ve ilçelerde ankete eklenecek. Sayfamınızı takip ederek güncel anket sonuçlarına ulaşabilirsiniz. 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Seçim İşleri Başkanı Ali İhsan Yavuz yazılı açıklama yaptı. Yavuz açıklamada, AK Parti'ye belediye başkanlıkları için aday adaylığı müracaatlarının 5 Kasım Pazartesi günü başladığını anımsattı.

Müracaatların 16 Kasım Cuma günü saat 24.00'te sona erdiğini aktaran Yavuz, il genel ve belediye meclis üyeliklerine ilişkin müracaatların ise 3 Aralık Pazartesi gününe kadar devam edeceğini kaydetti.

Yavuz, açıklamasında, "Belediye başkanlıkları için müracaat aldığımız 5-16 Kasım tarihleri arasında toplam 7 bin 180 kişi belediye başkanlığı aday adaylığı başvurusunda bulunmuştur." bilgisini paylaştı.

Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yerel seçimlerde hangi kesim seçim sonucunda etkili olur?

Bu ankette birden fazla seçim yapılabilir.
Oy Ver
Sonuçları Gör