TÜRKLER VE IŞİD ANKETİNİN SONUÇLARI

Türkler ve IŞİD anketinin sonuçları
Tarih:
16 Kasım 2014
Okunma:
2171

Batı, Türkiye'ye karşı bu kez düzmece anket yoluna başvurdu. Hollanda'da Türklerin yüzde 80'ini IŞİD destekçisi gösteren bir anket yayınlandı. Başbakan Yardımcısı Lodewijk Ascher, parlamentoya yazdığı "paralel toplum soruşturması" konulu mektupta, Türk kökenli gruplara yönelik soruşturma istedi.

Türkiye'ye karşı saldırılarını artıran Batı, düzemece anketlere sarıldı. Hollanda'da Türk gençlerinin yüzde 80'ini IŞİD yanlısı gösteren düzemece bir anket yayınlandı.

Anketi, Başbakan Yardımcısı Lodewijk Asscher gündeme getirdi.

Ascher'in parlamentoya yazdığı "paralel toplum soruşturması" konulu mektupta Türkiye kökenli dini gruplar ile vakıf ve derneklerin, Ankara'nın etkisiyle Hollanda'daki Türkleri etki altına aldığını savundu.

Mektupta 18-34 yaş aralığındaki 300 kişiyle görüşülerek yapılan ve Hollanda'daki Türkiye kökenli gençlerin yüzde 80'ini IŞİD yanlısı olmakla suçlayan ankete yer verildi. 


Ankete karşı çıkan iki milletvekili ise iktidar ortağı İşçi Partisi'den ihraç edildi.

Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar
Yayında Olan 1 Yorum

turan
anket şirketlerinin çoğu akp li büyük paralar karşılığında yalan yanlış bilgiler aktarıyorlar ayrıca medya üzerinde de sistemli olarak baskı ve yönlendirme var

Din konusunda kendinizi nerede görüyorsunuz?

Oy Ver
Sonuçları Gör