UZUN BİR ARANIN ARDINDAN İLK YEREL SEÇİM ANKETİ

Uzun bir aranın ardından ilk yerel seçim anketi
Tarih:
15 Ocak 2019
Okunma:
99826

Optimar Araştırma Şirketi'nin anketine göre, kararsızlar dağıtıldığında AK Parti yüzde 45.5, CHP yüzde 28.6, MHP yüzde 7.6, İYİ Parti yüzde 7.7, SP yüzde 1.4, HDP ise yüzde 7.6. oranında oy alıyor.

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, başkanlığını Hilmi Daşdemir'in yaptığı Optimar Araştırma Şirketi'nin 28 Aralık-3 Ocak tarihleri arasında 26 ilde 2523 kişi ile yüz yüze konuşma yöntemiyle yaptığı araştırmayı köşesine taşıdı.

Optimar'ın anketine göre, 31 Mart'ta yerel seçime gitmeye hazırlanan Türkiye'nin en önemli sorunu yüzde 35.5 ile 'ekonomi'. Ekonomiyi yüzde 25.7'yle işsizlik takip ederken, terör ise yüzde 14.7'yle üçüncü sırada.

Seçim anketi sonuçları 2019

"AK Parti yüzde 45.5" olarak görünüyor

Abdulkadir Selvi seçimde ittifakların alacağı oyun öbnemine dikkat çekerek, "Kararsızlar dağıtıldığında AK Parti yüzde 45.5, CHP yüzde 28.6, MHP yüzde 7.6, İYİ Parti yüzde 7.7, SP yüzde 1.4, HDP ise yüzde 7.6 olarak görünüyor. 24 Haziran'a göre AK Parti ve CHP oylarında bir artış dikkat çekiyor. Ancak seçimlerde sandığa sadece partiler değil, ağırlıklı olarak ittifaklar girecek. Cumhur ittifakı ile Millet İttifakı yarışacak. O nedenle sadece partilerin oy oranını değil, artık ittifakların alacağı oyu ölçmemiz gerekiyor." dedi.

ANKETE KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar
Yayında Olan 8 Yorum

Kıvo
Ak Parti bu sefer 45 alamaz en fazla 40-41
özgür
akp %38 , chp %31 , iyi parti %12 , mhp %8 , hdp %7 , diğer %4
Erol
Bu millet soğanın 8 TL olduğu. Petrole her gün zam geldiği. Dış politikanın allak bullak olduğu. Memleketin ulaştırma ve haberleşme dahil. Her şeyin satıldığı. Bir ülkede Bayraktan başka ne kaldı. Nerede yaşıyorum ben. Bu millet kurtuluş savaşı veren millet değil. Ülke gitmiş biz hüloooo
Mehmet Akif Akın
Kafayı sıyırma her hal bu olmalı
Lazogli
Yuahaaaaayihhuuuuuu yasasin yine. Cogalmisiz hahahaha
Izmirli
Inş Allah, ak partimizi muzaffer eyleyecek!!! Şer ittifaki değil cumhur ittifaki kazanacak
sedanur
ah be millet. hala mı akıllanmadınız. artık beter olun beter. yiyecek ekmek bulamayasınız. çalışacak iş, kafanızı sokacak ev bulamayasınız emi
Samet öz
Akp hala bu enfeksiyona elektrik su doğalgaz vs zamlarına rağmen %45 alıyorsa artık hiç gitmeyecekdir..

Din konusunda kendinizi nerede görüyorsunuz?

Oy Ver
Sonuçları Gör