VATANDAŞ OPERASYONLARI NASIL DEĞERLENDİRDİ?

Vatandaş Operasyonları Nasıl Değerlendirdi?
Tarih:
22 Ocak 2014
Okunma:
4051

17 Aralık 2013 tarihinde yapılan ve adeta Türkiye siyasetini sallayan operasyon hakkında Secimanketi.TV ziyaretçilerinin görüşlerine başvurduk.
Operasyonun üzerinden bir ay geçmesine rağmen hükumet hala kendine gelemedi. Yerel seçim çalışmaları çoktan başlaması gerekirken, operasyon sonrası yapılan faaliyetler bir bakıma seçim çalışmalarını ve adayların açıklanması sürecini geciktirdi.

Ak Parti hükumeti'ni çok zor duruma sokan, bakan çocuklarına ve bazı bakanlara kadar uzanan bu operasyon sizce nasıl sonuçlanır diye sorduk.
Ankete katılanların yüzde 36,59'u operasyonların bir şekilde engelleneceğini düşünüyor ve perasyona katılanların ve operasyonu yürütenlerin göevden alınacağı yönünde görüş belirtmiş. 

Yüzde 24,43'lük bir kesimse Hükumetin düşmeyeceğini ancak ağır bir yara alacağını düşünüyor. Operasyonda sonuna kadar gidileceğini ve Ak Parti Hükumeti'nin düşeceğini düşünenlerin oranı da % 14,04 olurken, Hükumetin bu durumdan karlı çıkacağını, durumu lehine çevireceğini düşünenlerin oranı da yüzde 11,53.

17 Aralık Operasyonu'nun Hükumet ve Cemaat arasında bir hesaplaşma  olup olmadığı sorusuna da büyük bir çoğunluk evet bu bir hesaplaşmadır yanıtını vermiş. Evet diyenlerin oranı % 62,85. Hayır bu bir hesaplaşma değildir diyenlerin oranı da yüzde 32,85.Ankete katılanların % 4,3'ü de bu konuda kararsız kalmış.


Yapılan rüşvet ve yolsuzluk operasyonunun Ak Parti Hükumeti'ni nasıl etkileyeceğini sorduğumuz anketimize katılan her dört kişiden üçü olmsuz etkileyeceği yönünde görüş belirtmiş. Ankete katılanların %77,68'i operasyonların Ak Parti Hükumeti'ni olumsuz yönde etkileyeceği kanaatindeyken, 14,72'si olumlu etkileyeceği yönünde oy kullanmış.


Son olarak ziyaretçilerimize sorduğumuz "Devletimiz hakkındaki düşünceniz nedir?" sorusuna verilen cevapları inceleyelim. Gelen sonuçlar hiç de iç açıcı değil maalesef. Ankete katılan her 5 kişiden 4'ü devletin kendisini sömürdüğünü düşünüyor. Sık sık yapılan zamlar vatandaşın böyle düşünmesine sebep olmuş olabilir. Devletin halkını düşündüğü yönünde görüş bildirenlerin oranı oldukça az. Yüzde 17,99 devletin halkını düşündüğü yönünde oy kullanmış.

Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar
Yayında Olan 14 Yorum

Bütün Yorumları görmek için tıklayın...
Ms
Hırsızlığın üzeri bu kadar mı örtülür? Allah beyin verdiyse bi düşünmek, o beyini kullanmak lazım.
yorumcu
bizce hükümette cemaatte ikiside suçlu türk milleti bizce bu iki zihniyetede hesap sormalı bence yani al birini vur ötekine nedenmi orduya kumpas yapan cemaat diyelim ee peki sen hükümet değilmiydin ne den engellemedin şimdi kalkmış paralel devlet diyorsun kim inanır
MSTF YLDRM
ANANIDA AL GİT,ŞEYİNİ ŞEY ETTİĞİMİN ŞEYİ,2-3 TANE MEHMETÇİK ÖLDÜ DİYE MECLİSİ AÇAMAYIZ,AYAKKABI KUTUSU,ORDUYA KUMPAS KURDULAR.TÜM BU LAFLARDAN SONRA HALA YÜZDE 50 OY ALIYORLARSA YA SEÇİMLERDE HİLE VARDIR YA DA BUNLARA OY VERENLERDE PROBLEM.
Trilyoner
Akp'ye bisey olmaz. Zaten yakında namaz kılarken secde yönü kıble değil kısıkli olacak bazılarına. Rte'yi peygamber bilen allah ile bir tutan çok insan tanıyorum.
sanem
arkadaşlar devlet halkını düşünüyor diyen yüzde 18,operasyonlar hükümeti olumlu etkiler diyen yüzde 14 için herkes kapısının önüne bir kap beyin bırakabilir mi,teşekkürler.
deniz
memleketin civisi cıkmış vaziyette
46300 HALİL ELMA
TABİK UÇAN KUŞA VERGİ ÖDE VATANDAŞ ESNAFA TAKSİYE ELEKTİRİYE SUYA EMLAK KAYADA YEYECEĞE VE İÇECEĞE HERBİRŞEYE KEDİ MAĞAŞLAR USTUN ALIYO RLAR BİZDEN ZAM VECEZALAR GECİKLEME ZAMI ALTIDA HAKIMIZDA GELİYORLA BEN SIKITIDA SÖYLUYOM YAZIYOM BEN HAKIMI HELAL ETMİYOM DURUSOLSUNLAR
Cumhuriyet01
Bu siteden gıcık almaya başladım resmen akp sempatizanı oldular edep yahu
çare sarıgül
haram olsun akp çaldığın para çare sarıgül istanbul sarıgül
nuguenay
Yazik tc bu hale gelmemeliydi 76 milyon üzülüyor su Dolar ve euro ya bakin gelen zamlar
Bütün Yorumları görmek için tıklayın...

Din konusunda kendinizi nerede görüyorsunuz?

Oy Ver
Sonuçları Gör