YENİ PARTİ KURULDU! İŞTE YENİ PARTİNİN ADI VE LOGOSU!

Yeni parti kuruldu! İşte yeni partinin adı ve logosu!
Tarih:
10 Eylül 2019
Okunma:
1885

Ak Parti'den ayrılarak yeni parti kurma çalışmalarını sürdüren Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Ekonomiden Sorumlu Eski Bakan Ali Babacan'ın yeni partilerinin adının ne olacağı, parti nasıl bir logo ile temsil edileceği merak edilirken Milli Gazete, Türk Patent ve Marka Kurumu'na Yaşam ve Adalet Partisi için başvuruda bulunulduğunu duyurdu.

İçinde Adalet söcüğünün geçmesi dikkat çekerken bu partinin Ahmet Davutoğlu tarafından mı yoksa Ali Babacan tarafından mı kuurlan parti olduğu konusunda herhangi bir birgi verilmedi. Milli Gazete'de yer alan habere göre, Kısa adı YAP olan partinin logosunda "başak", "güneş" ve "terazi" simgelerinin yer alması dikkat çekerken kurumun parti adı ve logosunu koruma ve inceleme altına aldığını belirtildi. 

Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu yeni parti adı

İşte yeni partinin adı ve logosu
Son yıllarda kurulan partilerin isimlerinin kısaltıldığında da bir anlam ifade ettiği görülüyordu. Adalet ve Kalkınma Partisi için Ak Parti, Halkın Sesi Partisi için HAS Parti, İYİ Parti için de yine İYİ Parti ifadesi kullanılıyordu. Yaşam ve Adalet Partisi de kısaldırldığında YAP olacak. 
Yaşam ve Adalet Partisi Logo

Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Din konusunda kendinizi nerede görüyorsunuz?

Oy Ver
Sonuçları Gör