YOLSUZLUK TARTIŞMASI, AK PARTİ OYLARINI DÜŞÜRÜR MÜ?

Yolsuzluk Tartışması, Ak Parti Oylarını Düşürür mü?
Tarih:
26 Aralık 2013
Okunma:
7502

Gündemin en sıcak başlıklarından birisi de hiç şüphesiz "Yolsuzluk ve rüşvet operasyonları". Dün 3 bakanın istifasının ardından Ordu Milletvekili ve İçişleri Eski Bakanı İdris Naim Şahin'in de istifa etmesiyle Ak Parti bir şok daha yaşamıştı. İdris Naim Şahin istifa gerekçesi olarak açılım politikasını ve operasyonlara müdahaleyi göstermişti.

Ak Parti 2011 genel seçimlerinde ülke genelinde 21.399.082 oy alarak, %49,83 oranıyla seçimlerin galibi olmuştu.  İlk etapta milletvekili dağılımından 327 vekile sahip olan partinin geldiğimiz noktada 323 milletvekili vardır.

Milletvekili seçimlerinin üzerinden henüz iki buçuk yıl geçmiş olmasına rağmen Ak Parti 4 vekilini kaybetti. Bunun yanında partiden ayrılması beklenen isimler de var ki bu isimlerin başında İzmir Milletvekili Ertuğrul Günay geliyor. Dünkü istifaların ardından yeni istifaların da yaşanabileceği belirtiliyor. Cemaat kökenli vekillerin partiden ayrılmaları konusunda talimat bekledikleri de gelen bilgiler arasında.

Başbakan Erdoğan Pakistan gezisi dönüşünde uçakta gazetecilerin soruları üzerine yolsuzluk ve rüşvet operasyonunun partinin yerel seçimlerde oyunu düşürmeyeceğini iddia etti.

Gündeme gelen operasyon, 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde oylarınızı olumsuz etkiler mi?
  "Buna inanmıyorum. Oyumuzu etkilemesini beklemiyorum. En son Karadeniz gezimizi izleyenler görmüştür. Biz bindirilmiş kıtalarla gezmiyoruz. Bu saldırılar safların sıklaşmasına neden olacak. Eserlerimiz ortada. Bu iktidar yolsuzluk ortağı olsa o eserleri nereden yapacaktı?"

Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar
Yayında Olan 77 Yorum

Bütün Yorumları görmek için tıklayın...
KEMAL UÇAR
SERKAN ATIYORSUN,KİMSE CAHİL DEĞİL
ilke
Bu ülkenin, geçmiş yönetimlerde yaşadıklarını hatırlamamak, yorum yaparken hepten hata yapmaya sebeptir.. Bugün, ülkenin ve insanın geldiği hayat standardını görmemek de, gözleri kapatıp, ışığı yok saymak gibi-dir.
serkan
ak partiden başka bi partiyi gözüm görmezdi artık asla ak partiye vermiyecegim.bu kadar pişkinlik rahatlık olmaz sağa sola saldırmak olmaz
ali haydar
ben sol görüslü biriyim hep sol partilere oy verirdim ama bu sefer oyu mu akp ye verecem cünkü bunun bir oyun oldugu meydana cikti savci böy-lesine hata yapti.ayni bir gasteci gibi bugün onlara yarin diger pati lere yaparlar.demokratiye sahip cikalim.
zeynep
İnşallah oyları düşmeyecek bilakis artacak..
yasar
ben ak partiden vageçmiyorum kim ne derse desin arkadaşlar.
gafur
1980 ve 1990 li yillari hatirliyorum ozamanin shp yani simdinin chp si belediyeleri soyup sogana cevirdiler.cesmelerden 2 gün su akmazdi cey- ranlar kesilirdi hastanelerde kuyruklar vardi rüsvet almis basini git- misti TL parasi degersizdi.bunlari unutmadik eskiye dönmek gerizekalik
AYKKBI KUTUSU
HIRSIZI KORU POLİSİ UZAKLAŞTIR SAVCIYI ETKİSİZLEŞTİR BU VATANDAŞ SANA OY VERSİN ÇOK GÜZEL HESAP YAPIYORSUN
Teyyos
Her an yeni yolsuzluk belgeleri ortalığa saçılabilir. Açıklanmayan
mal cemal`e
akp cok calisti belli alin terlerini ayakkabi kutularina koymuslar:) o degilde senin gibi gerizekalilar cogaldikca bu ulkeden bir b*k olmaz, kafani sadece sapka takmak icin kullanirsan olacagi da bukadar olur zaten.yorumunu okuyanlar kahkaha ile guluyordur, istanbul coktan akp den uctu
Bütün Yorumları görmek için tıklayın...

Din konusunda kendinizi nerede görüyorsunuz?

Oy Ver
Sonuçları Gör