HAKKIMIZDA

2008 yılında online anket platformu olarak başladığımız serüvenimize 2009 Belediye Seçimleri ile devam ettik. 2010 anayasa referandumunda kamuoyunun Evet mi Hayır mı diyeceğini günler öncesinden açıklamıştık.

2011 Genel seçimlerinden önce yaptığımız il anketleri ile hangi partiden ne kadar milletvekilinin çıkabileceği konusunda vatandaşın bilgi sahibi olmasını sağladık.

2014 yılında yapılan Cumhurbaşkanlığı Seçimleri ile Yerel seçimler konusunda vatandaşın nabzını tutan en iyi online platform olduk.

2015 yılı Haziran seçimleri ve 2015 Kasım seçimlerinde de partilerin hangi il ve ilçede ne kadar oy alabileceğine dönük yaptığımız anketlerde aday adaylarına seçmenin ne kadar sahip çıktığını gözlemledik.

Türkiye’nin ilk online seçim anket sitesi olma özelliğini taşıyan Seçimanketi.tv kamuoyu yoklamalarını da internet üzerinden yapan ilk platform oldu. Birçok televizyon kanalı ve ulusal gazetede de anket sonuçlarımı yayınlanırken siyasi analiz programlarında da Seçimanketi.tv’deki anket sonuçları dile getirilmiştir.

Seçim simülatörü ile anket sonuçları ve geçmiş seçim sonuçlarına göre kimlerin milletvekili seçilebileceğini il il görebileceğiniz Seçim simülasyonu da yeni seçim döneminin en çok kullanılan uygulama olacak.

2008 yılından bu yana Türkiye’de seçmenin yakından takip ettiği Seçimanketi.tv 31 Mart 2019 Belediye Seçimleri için de en çok takip edilen site olmayı amaçlarken, seçimlere kadar devam edecek süreçte 45 günlük anketler düzenleyeceğiz. Her 45 günün sonunda sonuçlarını açıklayacağımız anketler ulusal ve yerel haber merkezlerine de gönderilecektir.