TBMM 16. Dönem Milletvekilleri Listesi

TBMM 16. DÖNEM MİLLETVEKİLLERİ LİSTESİ

Türkiye genelinde ;

  • Cumhuriyet Halk Partisi ( CHP - 213 )
  • Adalet Partisi ( AP - 189 )
  • Milli Selamet Partisi ( MSP - 24 )
  • Milliyetçi Hareket Partisi ( MHP - 16 )
  • Bağımsız Aday ( BAĞIMSIZ - 4 )
  • Cumhuriyetçi Güven Partisi ( CGP - 3 )
  • Demokratik Parti ( DP - 1 )

milletvekili çıkartabilmiştir.

Adana 16. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Cevdet AKÇALI AP
2 Mehmet Halit DAĞLI AP
3 Hasan GÜRSOY AP
4 Selahattin KILIÇ AP
5 Ahmet TOPALOĞLU AP
6 Mehmet CAN CHP
7 Hasan CERİT CHP
8 Melih Kemal KÜÇÜKTEPEPINAR CHP
9 Muslihittin Yılmaz METE CHP
10 Nedim TARHAN CHP
11 Oğuz YAZICIOĞLU CHP
12 İsmail Hakkı ÖZTORUN CHP
13 Alparslan TÜRKEŞ MHP
14 Hasan AKSAY MSP

Adıyaman 16. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Halil AĞAR AP
2 Kemal TABAK CHP
3 Ramazan YILDIRIM CHP
4 Abdurrahman ÜNSAL MSP

Afyonkarahisar 16. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Mete TAN AP
2 Ali İhsan ULUBAHŞİ AP
3 Güneş ÖNGÜT AP
4 Mehmet ÖZUTKU AP
5 İsmail AKIN CHP
6 Hasan AKKUŞ CHP

Ağrı 16. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Kerem ŞAHİN AP
2 Ahmet Hamdi ŞAM AP
3 Mikail AYDEMİR CGP
4 Rıza POLAT CHP

Amasya 16. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Etem Naci ALTUNAY AP
2 Muhammet KELLECİ AP
3 Erol ÇEVİKÇE CHP
4 Vehbi MEŞHUR CHP

Ankara 16. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Orhan ALP AP
2 Sebati ATAMAN AP
3 Oğuz AYGÜN AP
4 Mustafa BAŞOĞLU AP
5 Orhan EREN AP
6 Mustafa Kemal ERKOVAN AP
7 Mustafa KILIÇ AP
8 İsmail Hakkı KÖYLÜOĞLU AP
9 Fikri PEHLİVANLI AP
10 Turgut TOKER AP
11 Bekir ADIBELLİ CHP
12 A. İsmet ÇANAKÇI CHP
13 Alişan CANPOLAT CHP
14 Ahmet Hamdi ÇELEBİ CHP
15 Yaşar CEYHAN CHP
16 Kenan DURUKAN CHP
17 A. Hayri ELÇİOĞLU CHP
18 H. Semih ERYILDIZ CHP
19 Kemal KAYACAN CHP
20 Teoman KÖPRÜLÜLER CHP
21 Abdurahman OĞULTÜRK CHP
22 Erol SARAÇOĞLU CHP
23 Önder SAV CHP
24 Selahattin ÖCAL CHP
25 Altan ÖYMEN CHP
26 Cengiz ŞENSES CHP
27 Necati GÜLTEKİN MHP
28 İhsan KARAÇAM MHP
29 Oğuzhan ASİLTÜRK MSP

Antalya 16. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 İhsan ATAÖV AP
2 Kaya ÇAKMAKÇI AP
3 Mehmet Sadık ERDEM AP
4 Galip KAYA AP
5 Deniz BAYKAL CHP
6 Ömer BUYRUKÇU CHP
7 Hasan ÜNAL CHP

Artvin 16. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Hasan EKİNCİ AP
2 Mustafa RONA AP
3 Mehmet BALTA CHP

Aydın 16. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Mutlu MENDERES AP
2 Nahit MENTEŞE AP
3 İsmet SEZGİN AP
4 Behiç TOZKOPARAN AP
5 Mehmet ÇELİK CHP
6 Selami GÖRGÜÇ CHP
7 Muharrem SÖKELİ CHP

Balıkesir 16. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 İlhan AYTEKİN AP
2 Cihat BELGEHAN AP
3 Emin Engin TANRIVERDİ AP
4 Hüsnü YILMAZ AP
5 Cemalettin İNKAYA AP
6 Nuri BOZYEL CHP
7 Necati CEBE CHP
8 Sadullah USUMİ CHP
9 İrfan ÖZAYDINLI CHP

Bilecik 16. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Cemalettin KÖKLÜ AP
2 Orhan YAĞCI CHP

Bingöl 16. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Mehmet Sait GÖKER AP
2 Hasan Celalettin EZMAN CHP

Bitlis 16. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Abidin İnan GAYDALI AP
2 Muhyettin MUTLU MSP

Bolu 16. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Avni AKYOL AP
2 Müfit BAYRAKTAR AP
3 Ahmet ÇAKMAK AP
4 Bayram Turan ÇETİN CHP
5 Haluk KARABÖRKLÜ CHP

Burdur 16. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Ahmet SAYIN AP
2 Cemal AKTAŞ CHP

Bursa 16. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Mehmet Emin DALKIRAN AP
2 Ali ELVERDİ AP
3 Yılmaz ERGENEKON AP
4 Halil KARAATLI AP
5 Cemal KÜLAHLI AP
6 Özel YILMAZ AP
7 Kasım ÖNADIM AP
8 Nail ATLI CHP
9 Mehmet EMEKLİ CHP
10 Hasan Esat IŞIK CHP
11 Safvet URAL CHP

Çanakkale 16. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Ahmet Nihat AKAY AP
2 İrfan BİNAY AP
3 Osman Orhan CANERİ CHP
4 Altan TUNA CHP

Çankırı 16. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Nurettin OK AP
2 Arif TOSYALIOĞLU AP
3 Nuri Çelik YAZICIOĞLU CHP

Çorum 16. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Mustafa Kemal BİBEROĞLU AP
2 Ahmet CİMBEK AP
3 Aslan TOPÇUBAŞI AP
4 Şükrü BÜTÜN CHP
5 Etem EKEN CHP
6 Mehmet IRMAK MHP

Denizli 16. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Mustafa Kemal AYKURT AP
2 Ahmet Hamdi SANCAR AP
3 Emin Atıf ŞOHOĞLU AP
4 Mustafa GAZALCI CHP
5 Adnan KESKİN CHP
6 Ömer İhsan PAKÖZ CHP

Diyarbakır 16. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Abdullatif ENSARİOĞLU AP
2 Mahmut KEPOLU AP
3 Eşref CENGİZ BAĞIMSIZ
4 Halil AKGÜL CHP
5 Mehmet İskan AZİZOĞLU CHP
6 Bahattin KARAKOÇ CHP
7 M. Yaşar GÖÇMEN MSP

Edirne 16. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Mustafa BULUT AP
2 İlhami ERTEM AP
3 Cavittin YENAL CHP
4 Süleyman Sabri ÖZNAL CHP

Elazığ 16. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Rasim KÜÇÜKEL AP
2 Ali Rıza SEPTİOĞLU BAĞIMSIZ
3 Celal ERTUĞ CHP
4 Faik ÖZTÜRK CHP
5 Mehmet Tahir ŞAŞMAZ MHP

Erzincan 16. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Timuçin TURAN AP
2 Nurettin KARSU CHP
3 Lütfi ŞAHİN CHP

Erzurum 16. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Rıfkı DANIŞMAN AP
2 Osman DEMİRCİ AP
3 Gıyasettin KARACA AP
4 İsmail Hakkı YILDIRIM AP
5 Çetin BOZKURT CHP
6 Selçuk ERVERDİ CHP
7 Nevzat KÖSEOĞLU MHP
8 Korkut ÖZAL MSP

Eskişehir 16. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 İsmet ANGI AP
2 Yusuf Cemal ÖZKAN AP
3 Seyfi ÖZTÜRK AP
4 Gündüz ÖKÇÜN CHP
5 İsmail ÖZEN CHP

Gaziantep 16. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Mehmet Atilla OCAK AP
2 İmam Hüseyin İNCİOĞLU AP
3 Mehmet ÖZKAYA AP
4 Emin ALTINBAŞ CHP
5 Ekrem ÇETİN CHP
6 Celal DOĞAN CHP
7 Ahmet KARAHAN CHP
8 Cengiz GÖKÇEK MHP

Giresun 16. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Şükrü ABBASOĞLU AP
2 Nizamettin ERKMEN AP
3 Ali KÖYMEN AP
4 Mustafa Kemal ÇİLESİZ CHP
5 Hasan Vamık TEKİN CHP

Gümüşhane 16. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Mehmet ÇATALBAŞ AP
2 Turgut YÜCEL AP
3 Erol TUNCER CHP

Hakkari 16. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Ahmet ZEYDAN AP

Hatay 16. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Sabahattin ADALI AP
2 Mehmet Sait REŞA AP
3 Ali YILMAZ AP
4 Haydar DEMİRTAŞ CHP
5 Abdullah Ömer Öner MİSKİ CHP
6 Malik YILMAN CHP
7 Mevlüt ÖNAL CHP
8 Sabri ÖZTÜRK CHP

Isparta 16. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Süleyman Sami DEMİREL AP
2 Yusuf UYSAL AP
3 Yakup ÜSTÜN AP
4 Hüseyin Şükrü ÖZSÜT CHP

İçel 16. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Ali AK AP
2 Fevzi ARICI AP
3 Nazım BAŞ AP
4 Ramazan ÇALIŞKAN AP
5 Ali Haydar EYÜBOĞLU CHP
6 Yusuf Ziya URAL CHP
7 Veli YILDIZ CHP
8 Süleyman ŞİMŞEK CHP

İstanbul 16. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Sabit Osman AVCI AP
2 Sadettin BİLGİÇ AP
3 Ekrem CEYHUN AP
4 Nilüfer GÜRSOY AP
5 Kemal KAÇAR AP
6 Nihat KAYA AP
7 İsmail Hakkı TEKİNEL AP
8 İhsan TOKSARI AP
9 Hüsamettin TİYANŞAN AP
10 Numan UZUN AP
11 Celal YARDIMCI AP
12 Recep ÖZEL AP
13 Osman ÖZER AP
14 Muammer AKSOY CHP
15 Ayhan ALTUĞ CHP
16 İlhan BİBER CHP
17 Orhan BİRGİT CHP
18 Hikmet ÇETİN CHP
19 Çağlayan EGE CHP
20 Tarhan ERDEM CHP
21 Zeki EROĞLU CHP
22 Ahmet Bahir ERSOY CHP
23 Orhan EYÜBOĞLU CHP
24 Ferit GÜNDOĞAN CHP
25 Doğan GÜNEŞ CHP
26 Yalçın GÜRSEL CHP
27 Enver KARABEYOĞLU CHP
28 Osman KAYA CHP
29 Sevil KORUM CHP
30 Abdurrahman KÖKSALOĞLU CHP
31 Doğan ONUR CHP
32 Ali TOPUZ CHP
33 Metin TÜZÜN CHP
34 Necdet UĞUR CHP
35 Haluk ÜLMAN CHP
36 Ertuğrul YOLSAL CHP
37 Ali Nejat ÖLÇEN CHP
38 İlhan ÖZBAY CHP
39 Mehmet Kazım ÖZEKE CHP
40 Cengiz ÖZYALÇIN CHP
41 Turan KOÇAL MHP
42 Fehmi CUMALIOĞLU MSP
43 Süleyman Arif EMRE MSP
44 Abdullah TOMBA MSP

İzmir 16. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Talat ASAL AP
2 Adil DEMİR AP
3 Zeki EFEOĞLU AP
4 Ali Naili ERDEM AP
5 Şinasi OSMA AP
6 Cemal TERCAN AP
7 Aysel UĞURAL AP
8 Erol H. YEŞİLPINAR AP
9 Ferhat ARSLANTAŞ CHP
10 Kaya BENGİSU CHP
11 Yüksel ÇAKMUR CHP
12 Alev COŞKUN CHP
13 Süleyman GENÇ CHP
14 Coşkun KARAGÖZOĞLU CHP
15 Ahmet Taner KIŞLALI CHP
16 Akın SİMAV CHP
17 Neccar TÜRKCAN CHP
18 Mahmut TÜRKMENOĞLU CHP
19 Mustafa ÖZTİN CHP

Kahramanmaraş 16. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Halit EVLİYA AP
2 Mehmet ŞEREFOĞLU AP
3 Hüseyin DOĞAN CHP
4 Orhan SEZAL CHP
5 Oğuz SÖĞÜTLÜ CHP
6 Mehmet Yusuf ÖZBAŞ MHP
7 Hasan SEYİTHANOĞLU MSP

Kars 16. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Hidayet ÇELEBİ AP
2 Bahri DAĞDAŞ AP
3 Doğan ARASLI CHP
4 Turgut ARTAÇ CHP
5 İsmet ATALAY CHP
6 M.Kemal GÜVEN CHP
7 Hasan YILDIRIM CHP
8 Abdulkerim 1 MSP

Kastamonu 16. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Fethi ACAR AP
2 İsmail Hilmi DURA AP
3 Ali Nihat KAROL AP
4 Sabri TIĞLI CHP
5 Vecdi İLHAN CHP

Kayseri 16. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Kemal DOĞAN AP
2 Mahmut Şevket DOĞAN AP
3 Mehmet Zeki OKUR AP
4 Turhan FEYZİOĞLU CGP
5 A.Gani AŞIK CHP
6 Mehmet GÜMÜŞCÜ CHP
7 Mehmet YÜCELER CHP
8 Mehmet DOĞAN MHP

Kırklareli 16. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Hasan KORKUT AP
2 Mehmet DEDEOĞLU CHP
3 Gündüz ONAT CHP

Kırşehir 16. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Mustafa EŞREFOĞLU AP
2 Doğan GÜNEŞLİ CHP
3 Kılıç SORGUCU CHP

Kocaeli 16. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Adem Ali SARIOĞLU AP
2 İbrahim TOPUZ AP
3 İbrahim AKDOĞAN CHP
4 Kenan AKMAN CHP
5 Turan GÜNEŞ CHP

Konya 16. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 M.Oğuz ATALAY AP
2 Mustafa GÜZELKILINÇ AP
3 Necati KALAYCIOĞLU AP
4 Aydın MENDERES AP
5 M.Kubilay İMER AP
6 M.Yücel AKINCI CHP
7 Durmuş Ali ÇALIK CHP
8 Ahmet ÇOBANOĞLU CHP
9 Hüseyin KALELİ CHP
10 Mustafa ÜSTÜNDAĞ CHP
11 Faruk SÜKAN DP
12 Agah Oktay GÜNER MHP
13 İhsan KABADAYI MHP
14 Şener BATTAL MSP
15 Tahir BÜYÜKKÖRÜKÇÜ MSP
16 Necmettin ERBAKAN MSP

Kütahya 16. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Ahmet Mahir ABLUM AP
2 İlhan ERSOY AP
3 A.İrfan HAZNEDAR AP
4 Hüseyin Cavit ÖZDEMİR AP
5 Nizamettin ÇOBAN CHP

Malatya 16. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Ahmet KARAASLAN AP
2 Lütfi DOĞAN CHP
3 Turan FIRAT CHP
4 Ali KIRCA CHP
5 Mustafa ŞENTÜRK CHP
6 Mehmet Recai KUTAN MSP

Manisa 16. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Atıf AKIN AP
2 Sümer ORAL AP
3 Faik TÜRÜN AP
4 Yahya USLU AP
5 Halil YURTSEVEN AP
6 Önal ŞAKAR AP
7 Hasan Ali DAĞLI CHP
8 Zeki KARAGÖZLÜ CHP
9 Erkin TOPKAYA CHP
10 Hasan ZENGİN CHP

Mardin 16. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Şerafettin ELÇİ AP
2 Nurettin YILMAZ BAĞIMSIZ
3 Metin MUSAOĞLU CHP
4 Ahmet TÜRK CHP
5 Fehim ADAK MSP
6 Abdülkadir TİMURAĞAOĞLU MSP

Muğla 16. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Ahmet BULDANLI AP
2 Zeyyat MANDALİNCİ AP
3 Sami GÖKMEN CHP
4 Hasan Fehmi İLTER CHP

Muş 16. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Kasım EMRE AP
2 Burhan Garip ŞAVLI CHP
3 M.Emin SAYDAGİL MSP

Nevşehir 16. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 İbrahim BOZ AP
2 Esat KIRATLIOĞLU AP
3 Yaşar Kemal YÜKSEKLİ CHP

Niğde 16. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Hüseyin ÇELİK AP
2 Hüseyin Avni KAVURMACIOĞLU AP
3 Yılmaz Cemal BOR CHP
4 Burhan ECEMİŞ CHP
5 Sadi SOMUNCUOĞLU MHP

Ordu 16. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Hamdi MADEN AP
2 Bilal TARANOĞLU AP
3 Kemal ŞENSOY AP
4 Temel ATEŞ CHP
5 Memduh EKŞİ CHP
6 Ertuğrul GÜNAY CHP
7 Günay YALIN CHP

Rize 16. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 İzzet AKÇAL AP
2 Tuncay MATARACI AP
3 Yılmaz BALTA CHP
4 Sami KUMBASAR CHP

Sakarya 16. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Nuri BAYAR AP
2 Selahattin GÜRDRAMA AP
3 Güngör HUN AP
4 Barbaros Turgut BOZTEPE CHP
5 Hayrettin UYSAL CHP

Samsun 16. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Mustafa DAĞISTANLI AP
2 İ.Etem EZGÜ AP
3 Nafiz KURT AP
4 S.Orhan ULUÇAY AP
5 Hüseyin ÖZAL AP
6 Ahmet ALTUN CHP
7 Kenan BULUTOĞLU CHP
8 İlyas KILIÇ CHP
9 İ.Ethem KILIÇOĞLU CHP
10 Muzaffer ÖNDER CHP

Siirt 16. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Zeki ÇELİKER AP
2 Abdülkerim ZİLAN BAĞIMSIZ
3 M.Nebil OKTAY CHP
4 Abdülkadir KAYA MSP

Sinop 16. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Hilmi İŞGÜZAR AP
2 Tevfik Fikret ÖVET CHP
3 Alaattin ŞAHİN CHP

Sivas 16. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Enver AKOVA AP
2 Tevfik KORALTAN AP
3 Orhan AKBULUT CHP
4 Azimet KÖYLÜOĞLU CHP
5 Mustafa YILANKIRAN CHP
6 Mahmut ÖZDEMİR CHP
7 Ali GÜRBÜZ MHP
8 Temel KARAMOLLAOĞLU MSP

Şanlıurfa 16. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Mehmet AKSOY AP
2 Mehmet Celal BUCAK AP
3 Necmettin CEVHERİ AP
4 Celal FAYDAŞ CHP
5 M.Sabri KILIÇ CHP
6 Ahmet MELİK CHP
7 Salih ÖZCAN MSP

Tekirdağ 16. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Halil BAŞOL AP
2 Nihan İLGÜN AP
3 Yılmaz ALPASLAN CHP
4 Ömer KAHRAMAN CHP

Tokat 16. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Feyzullah DEĞERLİ AP
2 Ali Şevki EREK AP
3 Cevat ATILGAN CHP
4 Ömer DEĞERLİOĞLU CHP
5 Sermet DURMUŞOĞLU CHP
6 Ali KURT CHP
7 Faruk DEMİRTOLA MHP

Trabzon 16. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 İbrahim Vecdi AKSAKAL AP
2 Ömer ÇAKIROĞLU AP
3 Kemal CEVHER AP
4 Adil Ali CİNEL CHP
5 Rahmi KUMAŞ CHP
6 Ertoz Vahit SUİÇMEZ CHP
7 Ahmet ŞENER CHP
8 Lütfi KÖKTAŞ MSP

Tunceli 16. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Hüseyin ERKANLI CHP
2 Ali Haydar VEZİROĞLU CHP

Uşak 16. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Galip ÇETİN AP
2 İsmail AYDIN CHP
3 M.Selahattin YÜKSEL CHP

Van 16. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Kinyas KARTAL AP
2 Mehmet Salih YILDIZ CGP
3 İhsan BEDİRHANOĞLU CHP
4 Muslih GÖRENTAŞ MSP

Yozgat 16. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Ömer Lütfü ERZURUMLUOĞLU AP
2 Turgut NİZAMOĞLU AP
3 Mevlüt Güngör ERDİNÇ CHP
4 Veli ZEREN CHP
5 Ali Fuat EYÜBOĞLU MHP
6 Hüseyin ERDAL MSP

Zonguldak 16. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Ömer BARUTÇU AP
2 Abdulmuttalip GÜL AP
3 Ahmet Gültekin KIZILIŞIK AP
4 Köksal TOPTAN AP
5 K.Kemal ANADOL CHP
6 Mustafa Bülent ECEVİT CHP
7 Avni GÜRSOY CHP
8 Burhan KARAÇELİK CHP
9 Cahit KARAKAŞ CHP