logo

TBMM 17. Dönem Milletvekilleri Listesi

TBMM 17. DÖNEM MİLLETVEKİLLERİ LİSTESİ

Türkiye genelinde ;

  • Anavatan Partisi ( ANAP - 211 )
  • Halkçı Parti ( HP - 117 )
  • Milliyetçi Demokrasi Partisi ( MDP - 71 )

milletvekili çıkartabilmiştir.

Adana 17. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Ahmet Akgün ALBAYRAK ANAP
2 Ledin BARLAS ANAP
3 Ahmet Remzi ÇERÇİ ANAP
4 Ahmet Şevket GEDİK ANAP
5 Nurettin YAĞANOĞLU ANAP
6 Vehbi BATUMAN HP
7 Coşkun BAYRAM HP
8 İbrahim Cüneyt CANVER HP
9 Nuri KORKMAZ HP
10 Metin ÜSTÜNEL HP
11 Mehmet Erdal DURUKAN MDP
12 Yılmaz HOCAOĞLU MDP

Adıyaman 17. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Arif AĞAOĞLU ANAP
2 Mehmet DELİCEOĞLU ANAP
3 Ahmet Sırrı ÖZBEK HP
4 Mehmet Arif ATALAY MDP

Afyonkarahisar 17. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Abdullah ALTINTAŞ ANAP
2 Metin BALIBEY ANAP
3 Nihat TÜRKER ANAP
4 Hamdi ÖZSOY ANAP
5 Mustafa Şükrü YÜZBAŞIOĞLU HP

Ağrı 17. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Hasan Fecri ALPASLAN ANAP
2 Paşa SARIOĞLU HP
3 İbrahim TAŞDEMİR HP
4 Memet YAŞAR MDP

Amasya 17. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Hasan Adnan TUTKUN ANAP
2 İsmet ÖZARSLAN ANAP
3 Arsan Savaş ARPACIOĞLU HP
4 Kazım İPEK HP

Ankara 17. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Hüseyin Cahit ARAL ANAP
2 Kamil Tuğrul COŞKUNOĞLU ANAP
3 Hüseyin Barlas DOĞU ANAP
4 Nejat Abdullah GÜLECEK ANAP
5 Osman IŞIK ANAP
6 Göksel KALAYCIOĞLU ANAP
7 Hazım KUTAY ANAP
8 Alpaslan PEHLİVANLI ANAP
9 Mehmet Sezai PEKUSLU ANAP
10 Mehmet SAĞDIÇ ANAP
11 İsmail SARUHAN ANAP
12 Ogan SOYSAL ANAP
13 Fatma Rezan ŞAHİNKAYA ANAP
14 Halil ŞIVGIN ANAP
15 Ahmet Kemal AYDAR HP
16 Sururi BAYKAL HP
17 Necdet CALP HP
18 Neriman ELGİN HP
19 Halil İbrahim KARAL HP
20 Mehmet Seyfi OKTAY HP
21 Eşref AKINCI MDP
22 Ali Hüsrev BOZER MDP

Antalya 17. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Mustafa ÇAKALOĞLU ANAP
2 Abdullah Cengiz DAĞYAR ANAP
3 Ali DİZDAROĞLU ANAP
4 Sudi Neşe TÜREL ANAP
5 Aydın Güven GÜRKAN HP
6 Kadri ALTAY MDP
7 Ümit Haluk BAYÜLKEN MDP

Artvin 17. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Nevzat BIYIKLI ANAP
2 Ahmet 1 ANAP
3 Hüseyin ŞEN ANAP

Aydın 17. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Nabi SABUNCU ANAP
2 Mehmet ÖZALP ANAP
3 Halil Nüzhet GORAL HP
4 Osman Esgin TİPİ HP
5 İskender Cenap EGE MDP
6 Ertuğrul GÖKGÜN MDP

Balıkesir 17. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 İsmail DAYI ANAP
2 Şerafettin TOKTAŞ ANAP
3 Necat TUNÇSİPER ANAP
4 Davut ABACIGİL HP
5 Cahit TUTUM HP
6 Mustafa Tosun ÇORAPÇIOĞLU MDP
7 Mehmet Fenni İSLİMYELİ MDP

Bilecik 17. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Recep KAYA ANAP
2 Yılmaz DEMİR HP

Bingöl 17. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Hakkı ARTUKARSLAN ANAP
2 Mehmet Ali DOĞUŞLU ANAP

Bitlis 17. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Faik TARIMCIOĞLU MDP
2 Rafet İBRAHİMOĞLU MDP
3 Kamran İNAN MDP

Bolu 17. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Seçkin FIRAT ANAP
2 Ahmet Şamil KAZOKOĞLU ANAP
3 Kazım OKSAY ANAP
4 Fuat ÖZTEKİN ANAP
5 Turgut Yaşar GÜLEZ MDP

Burdur 17. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Necip Oğuzhan ARTUKOĞLU ANAP
2 Fethi ÇELİKBAŞ ANAP
3 Ali Kemal ERDEM ANAP

Bursa 17. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Ahmet Kurtcebe ALPTEMOÇİN ANAP
2 İlhan AŞKIN ANAP
3 Mehmet Memduh GÖKÇEN ANAP
4 Fahir SABUNİŞ ANAP
5 Kemal İĞREK ANAP
6 Mustafa Ertuğrul ÜNLÜ ANAP
7 Mehmet AZİZOĞLU HP
8 Mehmet Kemal GÖKÇORA HP
9 İsmet TAVGAÇ MDP
10 Ahmet Sabahattin ÖZBEK MDP

Çanakkale 17. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Nadir PAZARBAŞI ANAP
2 Ayhan UYSAL ANAP
3 Onural Şeref BOZKURT HP
4 Cafer Tayyar SADIKLAR MDP

Çankırı 17. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Saffet SAKARYA ANAP
2 İlker TUNCAY ANAP
3 Ahmet ÖZKAN ANAP

Çorum 17. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Ünal AKKAYA ANAP
2 İhsan Nazmi TOMBUŞ ANAP
3 Ali Rıza AKAYDIN HP
4 Mehmet Besim GÖÇER HP
5 Ali Ayhan ÇETİN MDP

Denizli 17. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Muzaffer ARICI ANAP
2 Aycan ÇAKIROĞULLARI ANAP
3 Mustafa Kani BÜRKE HP
4 Halil İbrahim ŞAHİN HP
5 İsmail ŞENGÜN MDP

Diyarbakır 17. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Özgür BARUTÇU ANAP
2 Cevdet KARAKURT ANAP
3 Şeyhmus BAHÇECİ HP
4 Kadir NARİN HP
5 Hayrettin OZANSOY HP
6 Mahmud ALTUNAKAR MDP
7 Ahmet SARP MDP

Edirne 17. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Türkan Turgut ARIKAN ANAP
2 İsmail ÜĞDÜL ANAP
3 Seyit Hüsamettin KONUKSEVER HP
4 Muhittin YILDIRIM HP

Elazığ 17. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Naci TAŞEL ANAP
2 Nevzat YAĞCI ANAP
3 Zeki YAVUZTÜRK ANAP
4 Mehmet ÖZDEMİR ANAP

Erzincan 17. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Yıldırım AKBULUT ANAP
2 Metin YAMAN ANAP
3 Veysel VAROL HP

Erzurum 17. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 İlhan ARAS ANAP
2 Sabahattin ARAS ANAP
3 Togay GEMALMAZ ANAP
4 Mustafa Rıfkı YAYLALI ANAP
5 Hilmi NALBANTOĞLU HP
6 Ebubekir AKAY MDP
7 Sabahattin ERYURT MDP

Eskişehir 17. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Mustafa BALCILAR ANAP
2 Cemal BÜYÜKBAŞ ANAP
3 İsmet OKTAY ANAP
4 Münir SEVİNÇ HP
5 Mehmet Nuri ÜZEL HP

Gaziantep 17. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Ahmet Ata AKSU ANAP
2 Mustafa Rüştü TAŞAR ANAP
3 Ünal YAŞAR ANAP
4 Süleyman KOYUNCUGİL HP
5 Mehmet Hayri OSMANLIOĞLU HP
6 Galip DENİZ MDP
7 Feyzullah YILDIRIR MDP

Giresun 17. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Burhan KARA ANAP
2 Yavuz KÖYMEN ANAP
3 Ahmet YILMAZ ANAP
4 Ahmet Cevdet KARSLI HP
5 Turgut Sera TİRALİ MDP

Gümüşhane 17. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Akif KOCAMAN ANAP
2 Mahmut Oltan SUNGURLU ANAP
3 İbrahim TURAN ANAP

Hakkari 17. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Mehmet Sait EROL HP
2 Lezgin ÖNAL HP

Hatay 17. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Kamran KARAMAN ANAP
2 Hamit MELEK ANAP
3 Tevfik BİLAL HP
4 Mustafa ÇELEBİ HP
5 İhsan GÜRBÜZ HP
6 Abdurrahman DEMİRTAŞ MDP
7 Mustafa Murat SÖKMENOĞLU MDP

Isparta 17. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Metin ATAMAN ANAP
2 Fatma Mihriban ERDEN ANAP
3 Mustafa Kemal TOGAY ANAP
4 İbrahim Fevzi YAMAN ANAP

İçel 17. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 İbrahim AYDOĞAN ANAP
2 Hikmet BİÇENTÜRK ANAP
3 Rüştü Kazım YÜCELEN ANAP
4 Ali İhsan ELGİN HP
5 Durmuş Fikri SAĞLAR HP
6 Edip ÖZGENÇ HP
7 Mehmet KOCABAŞ MDP

İstanbul 17. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Behiç Sadi ABBASOĞLU ANAP
2 Bülent AKARCALI ANAP
3 Bedrettin Doğancan AKYÜREK ANAP
4 Yaşar ALBAYRAK ANAP
5 Mehmet Vehbi DİNÇERLER ANAP
6 Hayrettin ELMAS ANAP
7 Halil Orhan ERGÜDER ANAP
8 İsmail Safa GİRAY ANAP
9 Altan KAVAK ANAP
10 Recep Ercüment KONUKMAN ANAP
11 Leyla Yeniay KÖSEOĞLU ANAP
12 Ali TANRIYAR ANAP
13 Mustafa Tınaz TİTİZ ANAP
14 Ömer Ferruh İLTER ANAP
15 Fazıl Osman YÖNEY ANAP
16 Turgut ÖZAL ANAP
17 İbrahim ÖZDEMİR ANAP
18 Mucip ATAKLI HP
19 Sabit BATUMLU HP
20 Ömer Necati CENGİZ HP
21 Hüseyin Avni GÜLER HP
22 Yılmaz İhsan HASTÜRK HP
23 Mehmet KAFKASLIGİL HP
24 İbrahim Halil URAL HP
25 Reşit Akif ÜLKER HP
26 Feridun Şakir ÖĞÜNÇ HP
27 Tülay ÖNEY HP
28 Kemal ÖZER HP
29 Günseli ÖZKAYA HP
30 Bilal ŞİŞMAN HP
31 İmren AYKUT MDP
32 Doğan KASAROĞLU MDP
33 Arife Necla TEKİNEL MDP
34 Saim Bülend ULUSU MDP
35 Ahmet Memduh YAŞA MDP
36 Namık Kemal ŞENTÜRK MDP

İzmir 17. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Vural ARIKAN ANAP
2 İsmet Kaya ERDEM ANAP
3 Burhan Cahit GÜNDÜZ ANAP
4 Özdemir PEHLİVANOĞLU ANAP
5 Suha TANIK ANAP
6 Mahmut AKKILIÇ HP
7 Hüseyin AYDEMİR HP
8 Burcan EMİRBAYER HP
9 Fikret ERTAN HP
10 Hayrullah OLCA HP
11 Ali Aşkın TOKTAŞ HP
12 Hakkı Yılmaz ÖNEN HP
13 Mehmet Rüştü ŞARDAĞ HP
14 Işılay SAYGIN MDP
15 Cihadettin Turgut SUNALP MDP
16 Ahmet SÜTER MDP

Kahramanmaraş 17. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Alaeddin KISAKÜREK ANAP
2 Mehmet ONUR ANAP
3 Ali TOPÇUOĞLU ANAP
4 Mehmet Turan BAYAZIT HP
5 Rifat BAYAZIT MDP
6 Ülkü SÖYLEMEZOĞLU MDP

Kars 17. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 İlhan AKÜZÜM ANAP
2 Sabri ARAS ANAP
3 Ömer KUŞHAN HP
4 Halis SOYLU HP
5 Aziz KAYGISIZ MDP
6 Musa ÖĞÜN MDP

Kastamonu 17. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Şaban KÜÇÜKOĞLU ANAP
2 Erol Bülent YALÇINKAYA ANAP
3 Sadettin AĞACIK MDP
4 Hüseyin Sabri KESKİN MDP

Kayseri 17. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Nuh Mehmet KAŞIKÇI ANAP
2 Cengiz TUNCER ANAP
3 İbrahim ÖZBIYIK ANAP
4 Mustafa ŞAHİN ANAP
5 Muzaffer YILDIRIM HP
6 Mehmet ÜNER HP
7 Mehmet Sedat TURAN MDP

Kırklareli 17. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Cemal ÖZBİLEN ANAP
2 Erol AĞAGİL HP
3 Şükrü BABACAN HP

Kırşehir 17. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Mehmet Nedim BUDAK ANAP
2 İsmet ERGÜL ANAP
3 Tevfik GÜNEŞ HP

Kocaeli 17. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Osman Nuri AKYOL ANAP
2 Abdülhalim ARAS ANAP
3 Mustafa BATGÜN ANAP
4 Yusuf Salih GÜNGÖRMEZ HP
5 Orhan OTAĞ HP

Konya 17. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Abdurrahman BOZKIR ANAP
2 Kadir DEMİR ANAP
3 Ziya ERCAN ANAP
4 Altınok ESEN ANAP
5 Nihat HARMANCI ANAP
6 Kemal OR ANAP
7 Saffet SERT ANAP
8 Abdullah TENEKECİ ANAP
9 Salim EREL HP
10 Sabri IRMAK HP
11 Emin Fahrettin ÖZDİLEK HP
12 Vecihi AKIN MDP
13 Haydar KOYUNCU MDP

Kütahya 17. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Ahmet BÜYÜKUĞUR ANAP
2 Ahmet EKİCİ ANAP
3 Mustafa Uğur ENER ANAP
4 Mustafa KALEMLİ ANAP
5 Abdurrahman Necati KARACA MDP

Malatya 17. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Metin EMİROĞLU ANAP
2 Ahmet İlhami KÖSEM ANAP
3 Talat ZENGİN ANAP
4 Fahri ŞAHİN ANAP
5 İlhan DİNÇEL HP
6 Ayhan FIRAT HP

Manisa 17. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Mehmet Timur ÇINAR ANAP
2 Mekin SARIOĞLU ANAP
3 Münir Fuat YAZICI ANAP
4 İsmail ÖZDAĞLAR ANAP
5 Mehmet Gürbüz ŞAKRANLI ANAP
6 Abdullah ÇAKIREFE HP
7 Şen İsmet TURHANGİL HP
8 Mustafa İZCİ MDP

Mardin 17. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Beşir ÇELEBİOĞLU ANAP
2 Mehmet Necat ELDEM ANAP
3 Kenan Nuri NEHROZOĞLU HP
4 Süleyman ÇELEBİ MDP
5 Abdulkerim Yılmaz ERDEM MDP

Muğla 17. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Mehmet Umur AKARCA ANAP
2 Ahmet ALTINTAŞ ANAP
3 İdris GÜRPINAR HP
4 Muzaffer İLHAN MDP

Muş 17. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Alaattin FIRAT ANAP
2 Atilla SIN ANAP
3 Nazmi ÖNDER MDP

Nevşehir 17. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Ali BABAOĞLU ANAP
2 Faruk DIRIK ANAP
3 Hacı Turan ÖZTÜRK ANAP

Niğde 17. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Mustafa Sabri GÜVENÇ ANAP
2 Birsel SÖNMEZ ANAP
3 Haydar ÖZALP ANAP
4 Arif TOPRAK HP
5 Emin ALPKAYA MDP

Ordu 17. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Nabi POYRAZ ANAP
2 İhsan Nuri TOPKAYA ANAP
3 Şükrü YÜRÜR ANAP
4 Hüseyin Avni SAĞESEN HP
5 Bahriye ÜÇOK HP
6 Ali Mazhar HAZNEDAR MDP

Rize 17. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Arif Şevket BİLGİN ANAP
2 Ahmet Mesut YILMAZ ANAP
3 Turgut Halit KUNTER MDP
4 Fehmi MEMİŞOĞLU MDP

Sakarya 17. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Nihat AKPAK ANAP
2 Mustafa KILIÇASLAN ANAP
3 Mümtaz ÖZKÖK ANAP
4 Turgut SÖZER HP
5 Ayhan Reyhan SAKALLIOĞLU MDP

Samsun 17. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 İlyas AKTAŞ ANAP
2 Mehmet Muhlis ARIKAN ANAP
3 Mehmet AYDIN ANAP
4 Gülami ERDOĞAN ANAP
5 Hasan ALTAY HP