TBMM 20. Dönem Milletvekilleri Listesi

TBMM 20. DÖNEM MİLLETVEKİLLERİ LİSTESİ

Türkiye genelinde ;

  • Refah Partisi ( RP - 158 )
  • Anavatan Partisi ( ANAP - 132 )
  • Doğru Yol Partisi ( DYP - 135 )
  • Demokratik Sol Parti ( DSP - 76 )
  • Cumhuriyet Halk Partisi ( CHP - 49 )

milletvekili çıkartabilmiştir.

Adana 20. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Uğur AKSÖZ ANAP
2 İmren AYKUT ANAP
3 Mehmet Ali BİLİCİ ANAP
4 Orhan KAVUNCU ANAP
5 Erol ÇEVİKÇE CHP
6 İbrahim Yavuz BİLDİK DSP
7 Mehmet BÜYÜKYILMAZ DSP
8 Tuncay KARAYTUĞ DSP
9 Arif SEZER DSP
10 İ.Cevher CEVHERİ DYP
11 Mehmet Halit DAĞLI DYP
12 Veli Andaç DURAK DYP
13 Mustafa KÜPELI DYP
14 Cevdet AKÇALI RP
15 Yakup BUDAK RP
16 Sıtkı CENGİL RP
17 İbrahim Ertan YÜLEK RP

Adıyaman 20. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Mahmut BOZKURT ANAP
2 Celal TOPKAN CHP
3 Mahmut Nedim BİLGİÇ DYP
4 Ahmet ÇELİK RP
5 Ahmet DOĞAN RP

Afyonkarahisar 20. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Halil İbrahim ÖZSOY ANAP
2 Kubilay UYGUN DSP
3 İsmet ATTİLA DYP
4 Yaman TORUNER DYP
5 Nuri YABUZ DYP
6 Sait AÇBA RP
7 Osman HAZER RP

Ağrı 20. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Yaşar ERYILMAZ ANAP
2 Cemil ERHAN DYP
3 M. Sıddık ALTAY RP
4 Celal ESİN RP
5 M. Ziyattin TOKAR RP

Aksaray 20. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Sadi SOMUNCUOĞLU ANAP
2 Nevzat KÖSE DYP
3 Mehmet ALTINSOY RP
4 Murtaza ÖZKANLI RP

Amasya 20. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Aslan Ali HATİPOĞLU ANAP
2 Haydar OYMAK CHP
3 Ahmet İYİMAYA DYP
4 Cemalettin LAFÇI RP

Ankara 20. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Nejat ARSEVEN ANAP
2 Cemil ÇİÇEK ANAP
3 Mehmet EKİCİ ANAP
4 Agah Oktay GÜNER ANAP
5 İrfan KÖKSALAN ANAP
6 Mehmet SAĞDIÇ ANAP
7 Yücel SEÇKİNER ANAP
8 İlker TUNCAY ANAP
9 Yılmaz ATEŞ CHP
10 Ali DİNÇER CHP
11 Eşref ERDEM CHP
12 Mehmet Seyfi OKTAY CHP
13 Önder SAV CHP
14 Gökhan ÇAPOĞLU DSP
15 Halis Uluç GÜRKAN DSP
16 Aydın TÜMEN DSP
17 Hikmet ULUĞBAY DSP
18 İlhan AKÜZÜM DYP
19 Saffet Arıkan BEDÜK DYP
20 Ünal ERKAN DYP
21 Mehmet GÖLHAN DYP
22 Ahmet BILGE RP
23 Hasan Hüseyin CEYLAN RP
24 Ömer Faruk EKİNCİ RP
25 Şaban KARATAŞ RP
26 Ahmet TEKDAL RP
27 Rıza ULUCAK RP
28 Ersönmez YARBAY RP

Antalya 20. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 İbrahim GÜRDAL ANAP
2 Sami KÜÇÜKBAŞKAN ANAP
3 Deniz BAYKAL CHP
4 Bekir KUMBUL CHP
5 Yusuf ÖZTOP CHP
6 Metin ŞAHİN DSP
7 Osman BERBEROĞLU DYP
8 Hayri DOĞAN DYP
9 Emre GÖNENSAY DYP
10 Arif Ahmet DENİZOLGUN RP

Ardahan 20. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 İsmet ATALAY CHP
2 Saffet KAYA DYP

Artvin 20. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Süleyman HATİNOĞLU ANAP
2 Metin ARİFAĞAOĞLU CHP
3 Hasan EKİNCİ DYP

Aydın 20. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Cengiz ALTINKAYA ANAP
2 Yüksel YALOVA ANAP
3 M.Fatih ATAY CHP
4 Sema Tutar PİŞKİNSÜT DSP
5 Ali Rıza GÖNÜL DYP
6 Nahit MENTEŞE DYP
7 İsmet SEZGİN DYP
8 Muhammet POLAT RP

Balıkesir 20. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 İsmail Safa GİRAY ANAP
2 Hüsnü SIVALIOĞLU ANAP
3 İsmet Önder KIRLI CHP
4 Tamer KANBER DSP
5 Mustafa Güven KARAHAN DSP
6 Abdülbaki ATAÇ DYP
7 Ahmet BİLGİÇ DYP
8 İlyas YILMAZYILDIZ DYP
9 İsmail ÖZGÜN RP

Bartın 20. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Zeki ÇAKAN ANAP
2 Cafer Tufan YAZICIOĞLU DSP
3 Köksal TOPTAN DYP

Batman 20. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Ataullah HAMİDİ ANAP
2 Faris ÖZDEMİR DYP
3 Alaaddin Sever AYDIN RP
4 Musa OKCU RP

Bayburt 20. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Ülkü Gökalp GÜNEY ANAP
2 Suat PAMUKÇU RP

Bilecik 20. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Şerif ÇİM DSP
2 Bahattin ŞEKER DYP

Bingöl 20. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Kazım ATAOĞLU RP
2 Hüsamettin KORKUTATA RP
3 Mahmut SÖNMEZ RP

Bitlis 20. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Kamran İNAN ANAP
2 Edip Safder GAYDALI DYP
3 Zeki ERGEZEN RP
4 Abdulhaluk MUTLU RP

Bolu 20. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Avni AKYOL ANAP
2 Abbas İNCEAYAN ANAP
3 Mustafa KARSLIOĞLU DSP
4 Necmi HOŞVER DYP
5 Feti GÖRÜR RP
6 Mustafa YÜNLÜOĞLU RP

Burdur 20. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Yusuf EKİNCİ ANAP
2 Kazım ÜSTÜNER DSP
3 Mustafa ÇİLOĞLU DYP

Bursa 20. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Ilhan KESİCİ ANAP
2 Feridun PEHLİVAN ANAP
3 İbrahim YAZICI ANAP
4 Yahya ŞİMŞEK CHP
5 Yüksel AKSU DSP
6 Ali Rahmi BEYRELİ DSP
7 Hayati KORKMAZ DSP
8 Cavit ÇAĞLAR DYP
9 Abdulkadir CENKÇİLER DYP
10 Ali Osman SÖNMEZ DYP
11 Turhan TAYAN DYP
12 Mehmet Altan KARAPAŞAOĞLU RP
13 Cemal KÜLAHLI RP
14 Ertuğrul YALÇINBAYIR RP

Çanakkale 20. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Mustafa Cumhur ERSÜMER ANAP
2 Ahmet KÜÇÜK CHP
3 Hikmet AYDIN DSP
4 Ahmet Hamdi ÜÇPINARLAR DYP
5 Nevfel ŞAHİN DYP

Çankırı 20. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Mete BULGUN ANAP
2 Ahmet UYANIK DYP
3 İsmail COŞAR RP

Çorum 20. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Hasan ÇAĞLAYAN ANAP
2 Ali Haydar ŞAHİN CHP
3 Bekir AKSOY DYP
4 Mehmet AYKAÇ RP
5 Zülfikar GAZİ RP
6 Yasin HATİBOĞLU RP

Denizli 20. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Hasan KORKMAZCAN ANAP
2 Adnan KESKİN CHP
3 Hilmi DEVELİ DSP
4 Kemal AYKUT DYP
5 Mehmet GÖZLÜKAYA DYP
6 Mustafa Haluk MÜFTÜLER DYP
7 Ramazan YENİDEDE RP

Diyarbakır 20. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Abdulkadir AKSU ANAP
2 Muzaffer ARSLAN ANAP
3 Sebğatullah SEYDAOĞLU ANAP
4 Mehmet Selim ENSARİOĞLU DYP
5 Salih SÜMER DYP
6 Ferit BORA RP
7 Sacit GÜNBEY RP
8 Ömer Vehbi HATİPOĞLU RP
9 Yakup HATİPOĞLU RP
10 Seyyit Haşim HAŞİMİ RP

Edirne 20. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Erdal KESEBİR DSP
2 Mustafa İLİMEN DSP
3 Ümran AKKAN DYP
4 Evren BULUT DYP

Elazığ 20. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Mehmet Kemal AĞAR DYP
2 Mustafa Cihan PAÇACI DYP
3 Ömer Naimi BARIM RP
4 Hasan BELHAN RP
5 Ahmet Cemil TUNÇ RP

Erzincan 20. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Mustafa KUL CHP
2 Mustafa YILDIZ CHP
3 Tevhit KARAKAYA RP
4 Naci TERZİ RP

Erzurum 20. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Necati GÜLLÜLÜ ANAP
2 Zeki ERTUGAY DYP
3 İsmail KÖSE DYP
4 Lütfü ESENGÜN RP
5 Abdulillah FIRAT RP
6 Aslan POLAT RP
7 Şinasi YAVUZ RP
8 Ömer ÖZYILMAZ RP

Eskişehir 20. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Mustafa BALCILAR ANAP
2 Necati ALBAY DSP
3 Mahmut ERDİR DSP
4 Demir BERBEROĞLU DYP
5 İbrahim Yaşar DEDELEK DYP
6 Hanifi DEMİRKOL RP

Gaziantep 20. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Mustafa Rüştü TAŞAR ANAP
2 Ünal YAŞAR ANAP
3 Hikmet ÇETİN CHP
4 Ali ILIKSOY DSP
5 Mustafa YILMAZ DSP
6 Mehmet BATALLI DYP
7 Nurettin AKTAŞ RP
8 Kahraman EMMİOĞLU RP
9 Mehmet Bedri İNCETAHTACI RP

Giresun 20. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Burhan KARA ANAP
2 Yavuz KÖYMEN ANAP
3 Rasim ZAİMOĞLU ANAP
4 Ergun ÖZDEMİR DYP
5 Turhan ALÇELİK RP

Gümüşhane 20. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Mahmut Oltan SUNGURLU ANAP
2 Lütfi DOĞAN RP

Hakkari 20. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Naim GEYLANİ ANAP
2 Mustafa ZEYDAN DYP

Hatay 20. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Levent MISTIKOĞLU ANAP
2 Hüseyin YAYLA ANAP
3 Fuat ÇAY CHP
4 Nihat MATKAP CHP
5 Atila SAV CHP
6 Ali GÜNAY DSP
7 Abdülkadir AKGÖL DYP
8 Ali UYAR DYP
9 Süleyman Metin KALKAN RP
10 Mehmet SILAY RP

Iğdır 20. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Adil AŞIRIM DSP
2 Şamil AYRIM DYP

Isparta 20. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Erkan MUMCU ANAP
2 Ömer BİLGİN DYP
3 Abdullah Aykon DOĞAN DYP
4 Halil YILDIZ DYP
5 Mustafa KÖYLÜ RP

İçel 20. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Halil CİN ANAP
2 Ali ER ANAP
3 Rüştü Kazım YÜCELEN ANAP
4 Oya ARASLI CHP
5 Durmuş Fikri SAĞLAR CHP
6 Abdülbaki GÖKÇEL DSP
7 Mustafa İstemihan TALAY DSP
8 Edip ÖZGENÇ DSP
9 Yusuf Fevzi ARICI DYP
10 Turhan GÜVEN DYP
11 Ayfer YILMAZ DYP
12 Saffet BENLİ RP

İstanbul 20. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Bülent AKARCALI ANAP
2 Abdul Ahat ANDİCAN ANAP
3 Refik ARAS ANAP
4 Ali COŞKUN ANAP
5 Hüsnü DOĞAN ANAP
6 Halit DUMANKAYA ANAP
7 Yılmaz KARAKOYUNLU ANAP
8 Mehmet Cavit KAVAK ANAP
9 Emin KUL ANAP
10 Yusuf NAMOĞLU ANAP
11 Yusuf PAMUK ANAP
12 Güneş TANER ANAP
13 Şadan TUZCU ANAP
14 Korkut ÖZAL ANAP
15 Ali Talip ÖZDEMIR ANAP
16 Algan HACALOĞLU CHP
17 Ercan KARAKAŞ CHP
18 Ahmet Güryüz KETENCİ CHP
19 Mehmet MOĞULTAY CHP
20 Mehmet SEVİGEN CHP
21 Ali TOPUZ CHP
22 Altan ÖYMEN CHP
23 Ahmet Ziya AKTAŞ DSP
24 Mehmet AYDIN DSP
25 İbrahim Nami ÇAĞAN DSP
26 Mustafa Bülent ECEVİT DSP
27 Osman KILIÇ DSP
28 Mehmet Tahir KÖSE DSP
29 Mehmet Cevdet SELVİ DSP
30 Ahmet TAN DSP
31 Bülent Hasan TANLA DSP
32 Zekeriya TEMİZEL DSP
33 Erdoğan TOPRAK DSP
34 Hasan Hüsamettin ÖZKAN DSP
35 Yıldırım AKTUNA DYP
36 Meral AKŞENER DYP
37 Sedat ALOĞLU DYP
38 Tayyar ALTIKULAÇ DYP
39 Tansu ÇİLLER DYP
40 Hasan Tekin ENEREM DYP
41 Cefi KAMHİ DYP
42 Hayri KOZAKCIOĞLU DYP
43 Necdet MENZİR DYP
44 Mehmet Bahattin YÜCEL DYP
45 Namık Kemal ZEYBEK DYP
46 Azmi ATEŞ RP
47 Mustafa BAŞ RP
48 Mukadder BAŞEĞMEZ RP
49 Gürcan DAĞDAŞ RP
50 Süleyman Arif EMRE RP
51 Ekrem ERDEM RP
52 Mehmet Fuat FIRAT RP
53 Metin IŞIK RP
54 İsmail KAHRAMAN RP
55 Hüseyin KANSU RP
56 Göksal KÜÇÜKALİ RP
57 Aydın MENDERES RP
58 Ali OĞUZ RP
59 Osman YUMAKOĞULLARI RP
60 Bahri ZENGİN RP
61 Mehmet Ali ŞAHİN RP

İzmir 20. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Işın ÇELEBİ ANAP
2 İsmet Kaya ERDEM ANAP
3 Rüştü SARAÇOĞLU ANAP
4 Suha TANIK ANAP
5 Metin ÖNEY ANAP
6 Ali Rıza BODUR CHP
7 Sabri ERGÜL CHP
8 Aydın Güven GÜRKAN CHP
9 Birgen KELEŞ CHP
10 Veli AKSOY DSP
11 Şükrü Sina GÜREL DSP
12 Atilla MUTMAN DSP
13 Ahmet PİRİŞTİNA DSP
14 Hakan TARTAN DSP
15 Zerrin YENİCELİ DSP
16 Turan ARINÇ DYP
17 Hasan DENİZKURDU DYP
18 Gencay GÜRÜN DYP
19 Mehmet KÖSTEPEN DYP
20 Işılay SAYGIN DYP
21 Rifat SERDAROĞLU DYP
22 Hasan Ufuk SÖYLEMEZ DYP
23 Sabri TEKİR RP
24 İsmail YILMAZ RP

Kahramanmaraş 20. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Esat BÜTÜN ANAP
2 Ali DOĞAN ANAP
3 Ali ŞAHİN CHP
4 Mehmet SAĞLAM DYP
5 Avni DOĞAN RP
6 Hasan DİKİCİ RP
7 Ahmet DÖKÜLMEZ RP
8 Mustafa KAMALAK RP

Karabük 20. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Erol KARAN DSP
2 Şinasi ALTINER DYP
3 Hayrettin DİLEKCAN RP

Karaman 20. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Fikret ÜNLÜ DSP
2 Zeki ÜNAL RP
3 Abdullah ÖZBEY RP

Kars 20. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Yusuf Selahattin BEYRİBEY ANAP
2 Çetin BİLGİR DSP
3 Mehmet Sabri GÜNER DYP
4 Zeki KARABAYIR RP

Kastamonu 20. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Murat BAŞESGİOĞLU ANAP
2 Muharrem Hadi DİLEKÇİ DSP
3 Nurhan TEKİNEL DYP
4 Haluk YILDIZ DYP
5 Fethi ACAR RP

Kayseri 20. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Recep KIRIŞ ANAP
2 İbrahim YILMAZ ANAP
3 İsmail CEM DSP
4 Osman ÇİLSAL DYP
5 Ayvaz GÖKDEMIR DYP
6 Şaban BAYRAK RP
7 Memduh BÜYÜKKILIÇ RP
8 Abdullah GÜL RP
9 Salih KAPUSUZ RP

Kırıkkale 20. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Recep MIZRAK ANAP
2 Hacı FİLİZ DYP
3 Kemal ALBAYRAK RP
4 Mikail KORKMAZ RP

Kırklareli 20. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Cemal ÖZBİLEN ANAP
2 İrfan GÜRPINAR CHP
3 Necdet TEKİN DSP
4 Ahmet Sezal ÖZBEK DYP

Kırşehir 20. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Mehmet Ali ALTIN ANAP
2 Ömer DEMİR DYP
3 Cafer GÜNEŞ RP

Kilis 20. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Doğan GÜREŞ DYP
2 Mustafa Kemal ATEŞ RP

Kocaeli 20. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Bülent ATASAYAN ANAP
2 Hayrettin UZUN ANAP
3 Onur KUMBARACIBAŞI CHP
4 Halil ÇALIK DSP
5 Bekir YURDAGÜL DSP
6 İsmail KALKANDELEN DYP
7 Necati ÇELİK RP
8 Şevket KAZAN RP
9 Osman PEPE RP

Konya 20. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Ahmet ALKAN ANAP
2 Mehmet KEÇECİLER ANAP
3 Nezir BÜYÜKCENGİZ CHP
4 Abdullah Turan BİLGE DSP
5 Mehmet Necati ÇETİNKAYA DYP
6 Ali GÜNAYDIN DYP
7 Mehmet Ali YAVUZ DYP
8 Hüseyin ARI RP
9 Veysel CANDAN RP
10 Remzi ÇETİN RP
11 Necmettin ERBAKAN RP
12 Abdullah GENCER RP
13 Teoman Rıza GÜNERİ RP
14 Lütfi YALMAN RP
15 Mustafa ÜNALDI RP
16 Hasan Hüseyin ÖZ RP

Kütahya 20. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Mustafa KALEMLİ ANAP
2 Emin KARAA DSP
3 İsmail KARAKUYU DYP
4 Mehmet KORKMAZ DYP
5 Ahmet DERİN RP
6 Metin PERLİ RP

Malatya 20. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Miraç AKDOĞAN ANAP
2 Metin EMİROĞLU ANAP
3 Ayhan FIRAT CHP
4 Oğuzhan ASILTÜRK RP
5 Yaşar CANBAY RP
6 Fikret KARABEKMEZ RP
7 Mehmet Recai KUTAN RP

Manisa 20. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Abdullah AKARSU ANAP
2 Sümer ORAL ANAP
3 Ekrem PAKDEMİRLİ ANAP
4 Mustafa Erdoğan YETENÇ CHP
5 Hasan GÜLAY DSP
6 Mustafa Cihan YAZAR DSP
7 Rıza AKÇALI DYP
8 Tevfik DİKER DYP
9 Ayseli GÖKSOY DYP
10 Yahya USLU DYP
11 Bülent ARINÇ RP

Mardin 20. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Süleyman ÇELEBİ ANAP
2 Ömer ERTAŞ ANAP
3 Muzaffer ARIKAN DYP
4 Mahmut DUYAN DYP
5 Fehim ADAK RP
6 Hüseyin YILDIZ RP

Muğla 20. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Lale AYTAMAN ANAP
2 Zeki ÇAKIROĞLU CHP
3 Fikret UZUNHASAN DSP
4 İrfettin AKAR DYP
5 Mustafa DEDEOĞLU DYP
6 Yalım EREZ DYP

Muş 20. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Erkan KEMALOĞLU ANAP
2 Necmettin DEDE DYP
3 Sabahattin YILDIZ RP
4 Nedim İLCİ RP

Nevşehir 20. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Abdülkadir BAŞ ANAP
2 Esat KIRATLIOĞLU DYP
3 Mehmet ELKATMIŞ RP

Niğde 20. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Akın GÖNEN ANAP
2 Doğan BARAN DYP
3 Ergun ÖZKAN DYP
4 Mehmet Salih KATIRCIOĞLU RP

Ordu 20. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Mustafa Bahri KİBAR ANAP
2 Nabi POYRAZ ANAP
3 Şükrü YÜRÜR ANAP
4 İhsan ÇABUK DSP
5 Müjdat KOÇ DSP
6 Refaiddin ŞAHİN DYP
7 Hüseyin OLGUNAKIN RP
8 Mustafa Hasan ÖZ RP

Rize 20. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Avni KABAOĞLU ANAP
2 Ahmet KABİL ANAP
3 Ahmet Mesut YILMAZ ANAP
4 Şevki YILMAZ RP

Sakarya 20. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Ahmet NEİDİM ANAP
2 Ersin TARANOĞLU ANAP
3 Teoman Rıza AKGÜR DSP
4 Nevzat ERCAN DYP
5 Ertuğrul ERYILMAZ DYP
6 Nezir AYDIN RP
7 Cevat AYHAN RP

Samsun 20. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Cemal ALİŞAN ANAP
2 Adem YILDIZ ANAP
3 Biltekin ÖZDEMİR ANAP
4 Murat KARAYALÇIN CHP
5 Ayhan GÜREL DSP
6 Yalçın GÜRTAN DSP
7 İrfan DEMİRALP DYP
8 Nafiz KURT DYP
9 Ahmet DEMİRCAN RP
10 Musa UZUNKAYA RP
11 Latif ÖZTEK RP

Siirt 20. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Nizamettin SEVGİLİ ANAP
2 Mehmet Emin AYDIN RP
3 Ahmet Nurettin AYDIN RP

Sinop 20. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Yaşar TOPÇU ANAP
2 Metin BOSTANCIOĞLU DSP
3 Kadir BOZKURT DYP

Sivas 20. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Nevzat YANMAZ ANAP
2 Muhsin YAZICIOĞLU ANAP
3 Mahmut IŞIK CHP
4 Tahsin IRMAK DYP
5 Musa DEMİRCİ RP
6 Temel KARAMOLLAOĞLU RP
7 Abdüllatif ŞENER RP

Şanlıurfa 20. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Seyit EYYÜBOĞLU ANAP
2 Eyyüp Cenap GÜLPINAR ANAP
3 Sedat Edip BUCAK DYP
4 Necmettin CEVHERİ DYP
5 Mehmet Fevzi ŞIHANLIOĞLU DYP
6 İbrahim Halil ÇELİK RP
7 Ahmet KARAVAR RP
8 Zülfükar İZOL RP
9 Abdülkadir ÖNCEL RP

Şırnak 20. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Mehmet Salih YILDIRIM ANAP
2 Mehmet TATAR DYP
3 Bayar ÖKTEN DYP

Tekirdağ 20. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Enis SÜLÜN ANAP
2 Fevzi AYTEKIN DSP
3 Bayram Fırat DAYANIKLI DSP
4 Hasan PEKER DYP
5 Nihan İLGÜN DYP

Tokat 20. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Metin GÜRDERE ANAP
2 Kenan SÜZER CHP
3 Şahin ULUSOY CHP
4 Ali Şevki EREK DYP
5 Abdullah ARSLAN RP
6 Bekir SOBACI RP
7 Ahmet Fevzi İNCEÖZ RP

Trabzon 20. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Eyüp AŞIK ANAP
2 Ali Kemal BAŞARAN ANAP
3 İbrahim CEBI ANAP
4 Hikmet Sami TÜRK DSP
5 Yusuf BAHADIR DYP
6 Kemalettin GÖKTAS RP
7 Şeref MALKOÇ RP
8 İsmail İlhan SUNGUR RP

Tunceli 20. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Orhan Veli YILDIRIM CHP
2 Kamer GENÇ DYP

Uşak 20. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Yıldırım AKTÜRK ANAP
2 Mehmet Yaşar ÜNAL DSP
3 Hasan KARAKAYA DYP

Van 20. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Mustafa BAYRAM ANAP
2 Şerif BEDİRHANOĞLU ANAP
3 Mahmut YILBAŞ DYP
4 Maliki Ejder ARVAS RP
5 Fethullah ERBAŞ RP
6 Şaban SEVLİ RP

Yalova 20. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Yaşar OKUYAN ANAP
2 Cevdet AYDIN DYP

Yozgat 20. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Lütfullah KAYALAR ANAP
2 İsmail Durak ÜNLÜ ANAP
3 Yusuf BACANLI DYP
4 Kazım ARSLAN RP
5 İlyas ARSLAN RP
6 Abdullah ÖRNEK RP

Zonguldak 20. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Veysel ATASOY ANAP
2 Tahsin Boray BAYCIK DSP
3 Hasan GEMİCİ DSP
4 Osman Mümtaz SOYSAL DSP
5 Ömer BARUTÇU DYP
6 Necmettin AYDIN RP