logo

TBMM 23. Dönem Milletvekilleri Listesi

TBMM 23. DÖNEM MİLLETVEKİLLERİ LİSTESİ

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin 23. döneminde (22 Temmuz 2007'de yapılan genel seçimlerde seçilen) 23 Temmuz 2007 ile 28 Haziran 2011 arasında görev yapan milletvekillerinin listesidir.

Türkiye genelinde ;

  • Adalet ve Kalkınma Partisi ( Ak Parti - 341 )
  • Cumhuriyet Halk Partisi ( CHP - 112 )
  • Milliyetçi Hareket Partisi ( MHP - 71 )
  • Bağımsız Aday ( BAĞIMSIZ - 26 )

milletvekili çıkartabilmiştir.

Adana 23. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Ömer ÇELİK Ak Parti
2 Dengir Mir Mehmet FIRAT Ak Parti
3 Fatoş GÜRKAN Ak Parti
4 Ali KÜÇÜKAYDIN Ak Parti
5 Vahit KİRİŞÇİ Ak Parti
6 Necdet ÜNÜVAR Ak Parti
7 Nevin Gaye ERBATUR CHP
8 Hulusi GÜVEL CHP
9 Tacidar SEYHAN CHP
10 Mustafa VURAL CHP
11 Kürşat ATILGAN MHP
12 Yılmaz TANKUT MHP
13 Muharrem VARLI MHP
14 Recai YILDIRIM MHP

Adıyaman 23. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Ahmet AYDIN Ak Parti
2 Mehmet ERDOĞAN Ak Parti
3 Şevket GÜRSOY Ak Parti
4 Fehmi Hüsrev KUTLU Ak Parti
5 Şevket KÖSE CHP

Afyonkarahisar 23. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Sait AÇBA Ak Parti
2 Zekeriya ASLAN Ak Parti
3 Halil AYDOĞAN Ak Parti
4 Veysel EROĞLU Ak Parti
5 Ahmet KOCA Ak Parti
6 Halil ÜNLÜTEPE CHP
7 Abdülkadir AKCAN MHP

Ağrı 23. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Mehmet Hanifi ALIR Ak Parti
2 Abdulkerim AYDEMİR Ak Parti
3 Yaşar ERYILMAZ Ak Parti
4 Cemal KAYA Ak Parti
5 Fatma KOTAN Ak Parti

Aksaray 23. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Ruhi AÇIKGÖZ Ak Parti
2 Ali Rıza ALABOYUN Ak Parti
3 İlknur İNCEÖZ Ak Parti
4 Osman ERTUĞRUL MHP

Amasya 23. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Avni ERDEMİR Ak Parti
2 Akif GÜLLE Ak Parti
3 Hüseyin ÜNSAL CHP

Ankara 23. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Aşkın ASAN Ak Parti
2 Beşir ATALAY Ak Parti
3 Ali BABACAN Ak Parti
4 Mehmet Zafer ÇAĞLAYAN Ak Parti
5 Cemil ÇİÇEK Ak Parti
6 Zeynep DAĞI Ak Parti
7 Reha DENEMEÇ Ak Parti
8 Bülent GEDİKLİ Ak Parti
9 Salih KAPUSUZ Ak Parti
10 Burhan KAYATÜRK Ak Parti
11 Faruk KOCA Ak Parti
12 Mustafa Said YAZICIOĞLU Ak Parti
13 Haluk İPEK Ak Parti
14 Ahmet İYİMAYA Ak Parti
15 Mehmet Zekai ÖZCAN Ak Parti
16 Nazmi Haluk ÖZDALGA Ak Parti
17 Zekeriya AKINCI CHP
18 Yılmaz ATEŞ CHP
19 Nesrin BAYTOK CHP
20 Tekin BİNGÖL CHP
21 Eşref ERDEM CHP
22 Mehmet Emrehan HALICI CHP
23 Hakkı Suha OKAY CHP
24 Mücahit PEHLİVAN CHP
25 Önder SAV CHP
26 Bekir AKSOY MHP
27 Ahmet Deniz BÖLÜKBAŞI MHP
28 Mustafa Cihan PAÇACI MHP
29 Yıldırım Tuğrul TÜRKEŞ MHP

Antalya 23. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Abdurrahman ARICI Ak Parti
2 Sadık BADAK Ak Parti
3 Mevlüt ÇAVUŞOĞLU Ak Parti
4 Yusuf Ziya İRBEÇ Ak Parti
5 Mehmet Ali ŞAHİN Ak Parti
6 Deniz BAYKAL CHP
7 Hüsnü ÇÖLLÜ CHP
8 Atilla EMEK CHP
9 Osman KAPTAN CHP
10 Tayfur SÜNER CHP
11 Mehmet GÜNAL MHP
12 Tunca TOSKAY MHP
13 Hüseyin YILDIZ MHP

Ardahan 23. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Saffet KAYA Ak Parti
2 Ensar ÖĞÜT CHP

Artvin 23. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Ertekin ÇOLAK Ak Parti
2 Metin ARİFAĞAOĞLU CHP

Aydın 23. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Mehmet ERDEM Ak Parti
2 Ahmet ERTÜRK Ak Parti
3 Atilla KOÇ Ak Parti
4 Mehmet Fatih ATAY CHP
5 Özlem ÇERÇİOĞLU CHP
6 Ertuğrul KUMCUOĞLU MHP
7 Recep TANER MHP
8 Ali UZUNIRMAK MHP

Balıkesir 23. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Ayşe AKBAŞ Ak Parti
2 Ali Osman SALİ Ak Parti
3 Ahmet Edip UĞUR Ak Parti
4 İsmail ÖZGÜN Ak Parti
5 Mehmet Cemal ÖZTAYLAN Ak Parti
6 Ergün AYDOĞAN CHP
7 Hüseyin PAZARCI CHP
8 Ahmet Duran BULUT MHP

Bartın 23. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Yılmaz TUNÇ Ak Parti
2 Muhammet Rıza YALÇINKAYA CHP

Batman 23. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Mehmet Emin EKMEN Ak Parti
2 Ahmet İNAL Ak Parti
3 Ayla Akat AKA BAĞIMSIZ
4 Bengi YILDIZ BAĞIMSIZ

Bayburt 23. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Fetani BATTAL Ak Parti
2 Ülkü Gökalp GÜNEY Ak Parti

Bilecik 23. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Fahrettin POYRAZ Ak Parti
2 Yaşar TÜZÜN CHP

Bingöl 23. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Kazim ATAOĞLU Ak Parti
2 Yusuf ÇOŞKUN Ak Parti
3 Cevdet YILMAZ Ak Parti

Bitlis 23. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Zeki ERGEZEN Ak Parti
2 Vahit KİLER Ak Parti
3 Cemal TAŞAR Ak Parti
4 Mehmet Nezir KARABAŞ BAĞIMSIZ

Bolu 23. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Yüksel COŞKUNYÜREK Ak Parti
2 Fatih METİN Ak Parti
3 Metin YILMAZ Ak Parti

Burdur 23. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Mehmet ALP Ak Parti
2 Bayram ÖZÇELİK Ak Parti
3 Ramazan Kerim ÖZKAN CHP

Bursa 23. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Hayrettin ÇAKMAK Ak Parti
2 Canan Candemir ÇELİK Ak Parti
3 Faruk ÇELİK Ak Parti
4 Mehmet Altan KARAPAŞAOĞLU Ak Parti
5 Sedat KIZILCIKLI Ak Parti
6 Ali KOYUNCU Ak Parti
7 Ali KUL Ak Parti
8 Mehmet OCAKDEN Ak Parti
9 Mehmet TUNÇAK Ak Parti
10 Mehmet Emin TUTAN Ak Parti
11 Kemal DEMİREL CHP
12 Onur Başaran ÖYMEN CHP
13 Abdullah ÖZER CHP
14 İsmet BÜYÜKATAMAN MHP
15 Hamza Hamit HOMRİŞ MHP
16 Necati ÖZENSOY MHP

Çanakkale 23. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Mehmet DANİŞ Ak Parti
2 Müjdat KUŞKU Ak Parti
3 Ahmet KÜÇÜK CHP
4 Mustafa Kemal CENGİZ MHP

Çankırı 23. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Nurettin AKMAN Ak Parti
2 Suat KINIKLIOĞLU Ak Parti
3 Ahmet BUKAN MHP

Çorum 23. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Ahmet AYDOĞMUŞ Ak Parti
2 Cahit BAĞCI Ak Parti
3 Agah KAFKAS Ak Parti
4 Murat YILDIRIM Ak Parti
5 Derviş GÜNDAY CHP

Denizli 23. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Mithat EKİCİ Ak Parti
2 Mehmet Salih ERDOĞAN Ak Parti
3 Selma Aliye KAVAF Ak Parti
4 Mehmet YÜKSEL Ak Parti
5 Hasan ERÇELEBİ CHP
6 Ali Rıza ERTEMÜR CHP
7 Emin Haluk AYHAN MHP

Diyarbakır 23. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 M. İhsan ARSLAN Ak Parti
2 Kutbettin ARZU Ak Parti
3 Osman ASLAN Ak Parti
4 Mehmet Mehdi EKER Ak Parti
5 Abdurrahman KURT Ak Parti
6 Ali İhsan MERDANOĞLU Ak Parti
7 Akın BİRDAL BAĞIMSIZ
8 Selahattin DEMİRTAŞ BAĞIMSIZ
9 Gültan KIŞANAK BAĞIMSIZ
10 Aysel TUĞLUK BAĞIMSIZ

Düzce 23. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Celal ERBAY Ak Parti
2 Metin KAŞIKOĞLU Ak Parti
3 Yaşar YAKIŞ Ak Parti

Edirne 23. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Necdet BUDAK Ak Parti
2 Rasim ÇAKIR CHP
3 Bilgin PAÇARIZ CHP
4 Cemalettin USLU MHP

Elazığ 23. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Mehmet Necati ÇETİNKAYA Ak Parti
2 Faruk SEPTİOĞLU Ak Parti
3 Hamza YANILMAZ Ak Parti
4 Feyzi İŞBAŞARAN Ak Parti
5 Tahir ÖZTÜRK Ak Parti

Erzincan 23. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Sebahattin KARAKELLE Ak Parti
2 Binali YILDIRIM Ak Parti
3 Erol TINASTEPE CHP

Erzurum 23. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Recep AKDAĞ Ak Parti
2 Muhyettin AKSAK Ak Parti
3 Saadettin AYDIN Ak Parti
4 Fazilet Dağcı ÇIĞLIK Ak Parti
5 Muzaffer GÜLYURT Ak Parti
6 İbrahim KAVAZ Ak Parti
7 Zeki ERTUGAY MHP

Eskişehir 23. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Hasan Murat MERCAN Ak Parti
2 Kemal UNAKITAN Ak Parti
3 Emin Nedim ÖZTÜRK Ak Parti
4 Fehmi Murat SÖNMEZ CHP
5 Hüseyin Tayfun İÇLİ CHP
6 Beytullah ASİL MHP

Gaziantep 23. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Mahmut DURDU Ak Parti
2 Mehmet ERDOĞAN Ak Parti
3 İbrahim Halil MAZICIOĞLU Ak Parti
4 Özlem MÜFTÜOĞLU Ak Parti
5 Mehmet SARI Ak Parti
6 Fatma ŞAHİN Ak Parti
7 Mehmet ŞİMŞEK Ak Parti
8 Yaşar AĞYÜZ CHP
9 Akif EKİCİ CHP
10 Hasan ÖZDEMİR MHP

Giresun 23. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Nurettin CANİKLİ Ak Parti
2 Hacı Hasan SÖNMEZ Ak Parti
3 Ali TEMÜR Ak Parti
4 Eşref KARAİBRAHİM CHP
5 Murat ÖZKAN MHP

Gümüşhane 23. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Kemalettin AYDIN Ak Parti
2 Yahya DOĞAN Ak Parti

Hakkari 23. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Rüstem ZEYDAN Ak Parti
2 Abdulmuttalip ÖZBEK Ak Parti
3 Hamit GEYLANİ BAĞIMSIZ

Hatay 23. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Sadullah ERGİN Ak Parti
2 Abdülhadi KAHYA Ak Parti
3 Orhan KARASAYAR Ak Parti
4 Mustafa ÖZTÜRK Ak Parti
5 Fevzi ŞANVERDİ Ak Parti
6 Fuat ÇAY CHP
7 Gökhan DURGUN CHP
8 Abdulaziz YAZAR CHP
9 Süleyman Turan ÇİRKİN MHP
10 İzzettin YILMAZ MHP

Iğdır 23. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Ali GÜNER Ak Parti
2 Pervin BULDAN BAĞIMSIZ

Isparta 23. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Süreyya Sadi BİLGİÇ Ak Parti
2 Mehmet Sait DİLEK Ak Parti
3 Haydar Kemal KURT Ak Parti
4 Mevlüt COŞKUNER CHP
5 Süleyman Nevzat KORKMAZ MHP

İstanbul 23. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Abdülkadir AKSU Ak Parti
2 Güldal AKŞİT Ak Parti
3 Mustafa ATAŞ Ak Parti
4 Lokman AYVA Ak Parti
5 Egemen BAĞIŞ Ak Parti
6 Ayşe Nur BAHÇEKAPILI Ak Parti
7 Nusret BAYRAKTAR Ak Parti
8 Murat BAŞESGİOĞLU Ak Parti
9 Hüseyin BESLİ Ak Parti
10 Fuat BOL Ak Parti
11 Necat BİRİNCİ Ak Parti
12 Alaattin BÜYÜKKAYA Ak Parti
13 Reha ÇAMUROĞLU Ak Parti
14 Nimet ÇUBUKÇU Ak Parti
15 Alev DEDEGİL Ak Parti
16 Mehmet Beyazıt DENİZOLGUN Ak Parti
17 Mehmet DOMAÇ Ak Parti
18 Ömer DİNÇER Ak Parti
19 Nazım EKREN Ak Parti
20 Recep Tayyip ERDOĞAN Ak Parti
21 İdris GÜLLÜCE Ak Parti
22 Ertuğrul GÜNAY Ak Parti
23 İrfan GÜNDÜZ Ak Parti
24 Ünal KACIR Ak Parti
25 Canan KALSIN Ak Parti
26 Feyzullah KIYILIK Ak Parti
27 Recep KORAL Ak Parti
28 Burhan KUZU Ak Parti
29 Mesude Nursuna MEMECAN Ak Parti
30 Mehmet MÜEZZİNOĞLU Ak Parti
31 Mehmet SEKMEN Ak Parti
32 Edibe SÖZEN Ak Parti
33 Özlem Pirtanoğlu TÜRKÖNE Ak Parti
34 Osman Gazi YAĞMURDERELİ Ak Parti
35 Hasan Kemal YARDIMCI Ak Parti
36 Hayati YAZICI Ak Parti
37 Halide İNCEKARA Ak Parti
38 İbrahim YİĞİT Ak Parti
39 İdris Naim ŞAHİN Ak Parti
40 Sebahat TUNCEL BAĞIMSIZ
41 Mehmet Ufuk URAS BAĞIMSIZ
42 Ayşe Jale AĞIRBAŞ CHP
43 Necla ARAT CHP
44 Mustafa Şükrü ELEKDAĞ CHP
45 Algan HACALOĞLU CHP
46 Birgen KELEŞ CHP
47 İlhan KESİCİ CHP
48 Kemal KILIÇDAROĞLU CHP
49 Esfender KORKMAZ CHP
50 Hasan MACİT CHP
51 Bayramali MERAL CHP
52 Hüseyin MERT CHP
53 Fatma Nur SERTER CHP
54 Mehmet SEVİGEN CHP
55 Çetin SOYSAL CHP
56 Bihlun TAMAYLIGİL CHP
57 Ahmet TAN CHP
58 Ali TOPUZ CHP
59 Süleyman YAĞIZ CHP
60 Sacid YILDIZ CHP
61 Şinasi ÖKTEM CHP
62 Mehmet Ali ÖZPOLAT CHP
63 Mustafa ÖZYÜREK CHP
64 Gündüz Suphi AKTAN MHP
65 Meral AKŞENER MHP
66 Atila KAYA MHP
67 Mithat MELEN MHP
68 Durmuşali TORLAK MHP
69 Mehmet Cihat ÖZÖNDER MHP
70 Ümit ŞAFAK MHP

İzmir 23. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Taha AKSOY Ak Parti
2 Mehmet AYDIN Ak Parti
3 Mehmet Vecdi GÖNÜL Ak Parti
4 İbrahim HASGÜR Ak Parti
5 Fatma Seniha Nükhet HOTAR GÖKSEL Ak Parti
6 Erdal KALKAN Ak Parti
7 İsmail KATMERCİ Ak Parti
8 Mehmet Sayım TEKELİOĞLU Ak Parti
9 Tuğrul YEMİŞÇİ Ak Parti
10 Kıvılcım Kemal ANADOL CHP
11 Canan ARİTMAN CHP
12 Selçuk AYHAN CHP
13 Bülent BARATALI CHP
14 Recai BİRGÜN CHP
15 Ahmet ERSİN CHP
16 Abdurrezzak ERTEM CHP
17 Şükran Güldal MUMCU CHP
18 Oğuz OYAN CHP
19 Mehmet Ali SUSAM CHP
20 Harun ÖZTÜRK CHP
21 Şenol BAL MHP
22 Kamil Erdal SİPAHİ MHP
23 Ahmet Kenan TANRIKULU MHP
24 Oktay VURAL MHP

Kahramanmaraş 23. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Fatih ARIKAN Ak Parti
2 Avni DOĞAN Ak Parti
3 Veysi KAYNAK Ak Parti
4 Nevzat PAKDİL Ak Parti
5 Mehmet SAĞLAM Ak Parti
6 Cafer TATLIBAL Ak Parti
7 Durdu ÖZBOLAT CHP
8 Mehmet Akif PAKSOY MHP

Karabük 23. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Mehmet CEYLAN Ak Parti
2 Cumhur ÜNAL Ak Parti
3 Mustafa ÜNAL Ak Parti

Karaman 23. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Mevlüt AKGÜN Ak Parti
2 Lütfi ELVAN Ak Parti
3 Hasan ÇALIŞ MHP

Kars 23. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Mahmut Esat GÜVEN Ak Parti
2 Zeki KARABAYIR Ak Parti
3 Gürcan DAĞDAŞ MHP

Kastamonu 23. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Hasan ALTAN Ak Parti
2 Hakkı KÖYLÜ Ak Parti
3 Musa SIVACIOĞLU Ak Parti
4 Mehmet SERDAROĞLU MHP

Kayseri 23. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Mustafa ELİTAŞ Ak Parti
2 Abdullah GÜL Ak Parti
3 Yaşar KARAYEL Ak Parti
4 Sadık YAKUT Ak Parti
5 Taner YILDIZ Ak Parti
6 Ahmet ÖKSÜZKAYA Ak Parti
7 Mehmet Şevki KULKULOĞLU CHP
8 Sabahattin ÇAKMAKOĞLU MHP

Kırıkkale 23. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Vahit ERDEM Ak Parti
2 Turan KIRATLI Ak Parti
3 Mustafa ÖZBAYRAK Ak Parti
4 Osman DURMUŞ MHP

Kırklareli 23. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Ahmet Gökhan SARIÇAM Ak Parti
2 Tansel BARIŞ CHP
3 Turgut DİBEK CHP

Kırşehir 23. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Mikail ARSLAN Ak Parti
2 Abdullah ÇALIŞKAN Ak Parti
3 Metin ÇOBANOĞLU MHP

Kilis 23. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Hüseyin DEVECİOĞLU Ak Parti
2 Hasan KARA Ak Parti

Kocaeli 23. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Eyüp AYAR Ak Parti
2 Muzaffer BAŞTOPÇU Ak Parti
3 Nihat ERGÜN Ak Parti
4 Azize Sibel GÖNÜL Ak Parti
5 Fikri IŞIK Ak Parti
6 Osman PEPE Ak Parti
7 Hikmet ERENKAYA CHP
8 Mehmet Cevdet SELVİ CHP
9 Cumali DURMUŞ MHP

Konya 23. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Hasan ANGI Ak Parti
2 Ahmet BÜYÜKAKKAŞLAR Ak Parti
3 Muharrem CANDAN Ak Parti
4 Abdullah ÇETİNKAYA Ak Parti
5 Orhan ERDEM Ak Parti
6 Sami GÜÇLÜ Ak Parti
7 Mustafa KABAKCI Ak Parti
8 Hüsnü TUNA Ak Parti
9 Harun TÜFEKCİ Ak Parti
10 Ayşe TÜRKMENOĞLU Ak Parti
11 Özkan ÖKSÜZ Ak Parti
12 Kerim ÖZKUL Ak Parti
13 Ali ÖZTÜRK Ak Parti
14 Atilla KART CHP
15 Faruk BAL MHP
16 Mustafa KALAYCI MHP

Kütahya 23. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Soner AKSOY Ak Parti
2 İsmail Hakkı BİÇER Ak Parti
3 Hasan Fehmi KİNAY Ak Parti
4 Hüsnü ORDU Ak Parti
5 Hüseyin TUĞCU Ak Parti
6 Alim IŞIK MHP

Malatya 23. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Öznur ÇALIK Ak Parti
2 Mahmut Mücahit FINDIKLI Ak Parti
3 İhsan KOCA Ak Parti
4 Fuat ÖLMEZTOPRAK Ak Parti
5 Ömer Faruk ÖZ Ak Parti
6 Mehmet ŞAHİN Ak Parti
7 Ferit Mevlüt ASLANOĞLU CHP

Manisa 23. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Bülent ARINÇ Ak Parti
2 Recai BERBER Ak Parti
3 İsmail BİLEN Ak Parti
4 Mehmet ÇERÇİ Ak Parti
5 Hüseyin TANRIVERDİ Ak Parti
6 Şahin MENGÜ CHP
7 Mustafa Erdoğan YETENÇ CHP
8 Erkan AKÇAY MHP
9 Mustafa ENÖZ MHP
10 Ahmet ORHAN MHP

Mardin 23. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Süleyman ÇELEBİ Ak Parti
2 Mehmet Halit DEMİR Ak Parti
3 Cüneyt YÜKSEL Ak Parti
4 Gönül Bekin ŞAHKULUBEY Ak Parti
5 Emine AYNA BAĞIMSIZ
6 Ahmet TÜRK BAĞIMSIZ

Mersin 23. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Ali ER Ak Parti
2 Kürşad TÜZMEN Ak Parti
3 Ömer İNAN Ak Parti
4 Mehmet Zafer ÜSKÜL Ak Parti
5 İsa GÖK CHP
6 Ali OKSAV CHP
7 Vahap SEÇER CHP
8 Ali Rıza ÖZTÜRK CHP
9 Akif AKKUŞ MHP
10 Behiç ÇELİK MHP
11 Kadir URAL MHP
12 Mehmet ŞANDIR MHP

Muğla 23. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Mehmet Nil HIDIR Ak Parti
2 Yüksel ÖZDEN Ak Parti
3 Ali ARSLAN CHP
4 Gürol ERGİN CHP
5 Fevzi TOPUZ CHP
6 Metin ERGUN MHP

Muş 23. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Seracettin KARAYAĞIZ Ak Parti
2 Medeni YILMAZ Ak Parti
3 Sırrı SAKIK BAĞIMSIZ
4 M. Nuri YAMAN BAĞIMSIZ

Nevşehir 23. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Mahmut DEDE Ak Parti
2 Ahmet Erdal FERALAN Ak Parti
3 Rıtvan KÖYBAŞI Ak Parti

Niğde 23. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 İsmail GÖKSEL Ak Parti
2 Muharrem SELAMOĞLU Ak Parti
3 Mümin İNAN MHP

Ordu 23. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Eyüp FATSA Ak Parti
2 Mehmet Hilmi GÜLER Ak Parti
3 Mustafa HAMARAT Ak Parti
4 Ayhan YILMAZ Ak Parti
5 Enver YILMAZ Ak Parti
6 Rahmi GÜNER CHP
7 Rıdvan YALÇIN MHP

Osmaniye 23. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 İbrahim Mete DOĞRUER Ak Parti
2 Durdu Mehmet KASTAL Ak Parti
3 Devlet BAHÇELİ MHP
4 Hakan COŞKUN MHP

Rize 23. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Bayram Ali BAYRAMOĞLU Ak Parti
2 Lütfi ÇIRAKOĞLU Ak Parti
3 Ahmet Mesut YILMAZ BAĞIMSIZ

Sakarya 23. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Erol Aslan CEBECİ Ak Parti
2 Hasan Ali ÇELİK Ak Parti
3 Şaban DİŞLİ Ak Parti
4 Recep YILDIRIM Ak Parti
5 Ayhan Sefer ÜSTÜN Ak Parti
6 Münir KUTLUATA MHP

Samsun 23. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Cemal Yılmaz DEMİR Ak Parti
2 Mustafa DEMİR Ak Parti
3 Suat KILIÇ Ak Parti
4 Ahmet YENİ Ak Parti
5 Fatih ÖZTÜRK Ak Parti
6 Birnur ŞAHİNOĞLU Ak Parti
7 Suat BİNİCİ CHP
8 Ahmet Haluk KOÇ CHP
9 Osman ÇAKIR MHP

Siirt 23. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Afif DEMİRKIRAN Ak Parti
2 Memet Yılmaz HELVACIOĞLU Ak Parti
3 Osman ÖZÇELİK BAĞIMSIZ

Sinop 23. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Abdurrahman DODURGALI Ak Parti
2 Kadir TINGIROĞLU Ak Parti
3 Engin ALTAY CHP

Sivas 23. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Mehmet Mustafa AÇIKALIN Ak Parti
2 Osman KILIÇ Ak Parti
3 Selami UZUN Ak Parti
4 Hamza YERLİKAYA Ak Parti
5 Muhsin YAZICIOĞLU BAĞIMSIZ
6 Malik Ecder ÖZDEMİR CHP

Şanlıurfa 23. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Yahya AKMAN Ak Parti
2 Ramazan BAŞAK Ak Parti
3 Sabahattin CEVHERİ Ak Parti
4 Eyyüp Cenap GÜLPINAR Ak Parti
5 Mustafa KUŞ Ak Parti
6 Abdurrahman Müfit YETKİN Ak Parti
7 Zülfükar İZOL Ak Parti
8 Abdulkadir Emin ÖNEN Ak Parti
9 Çağla Aktemur ÖZYAVUZ Ak Parti
10 İbrahim BİNİCİ BAĞIMSIZ
11 Seyit EYYÜPOĞLU BAĞIMSIZ

Şırnak 23. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Abdullah Veli SEYDA Ak Parti
2 Sevahir BAYINDIR BAĞIMSIZ
3 Hasip KAPLAN BAĞIMSIZ

Tekirdağ 23. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Tevfik Ziyaeddin AKBULUT Ak Parti
2 Necip TAYLAN Ak Parti
3 Enis TÜTÜNCÜ CHP
4 Faik ÖZTRAK CHP
5 Kemalettin NALCI MHP

Tokat 23. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Zeyid ASLAN Ak Parti
2 Şükrü AYALAN Ak Parti
3 Osman DEMİR Ak Parti
4 Hüseyin GÜLSÜN Ak Parti
5 Dilek YÜKSEL Ak Parti
6 Orhan Ziya DİREN CHP
7 Reşat 1 MHP

Trabzon 23. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Asım AYKAN Ak Parti
2 Mustafa CUMUR Ak Parti
3 Cevdet ERDÖL Ak Parti
4 Kemalettin GÖKTAŞ Ak Parti
5 Safiye SEYMENOĞLU Ak Parti
6 Faruk Nafız ÖZAK Ak Parti
7 Mehmet Akif HAMZAÇEBİ CHP
8 Süleyman Latif YUNUSOĞLU MHP

Tunceli 23. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Kamer GENÇ BAĞIMSIZ
2 Şerafettin HALİS BAĞIMSIZ

Uşak 23. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Mustafa ÇETİN Ak Parti
2 Nuri USLU Ak Parti
3 Osman COŞKUNOĞLU CHP

Van 23. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Kerem ALTUN Ak Parti
2 Hüseyin ÇELİK Ak Parti
3 İkram DİNÇER Ak Parti
4 Gülşen ORHAN Ak Parti
5 Kayhan TÜRKMENOĞLU Ak Parti
6 Fatma KURTULAN BAĞIMSIZ
7 Özdal ÜÇER BAĞIMSIZ

Yalova 23. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 İlhan EVCİN Ak Parti
2 Muharrem İNCE CHP

Yozgat 23. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Abdulkadir AKGÜL Ak Parti
2 Bekir BOZDAĞ Ak Parti
3 Osman COŞKUN Ak Parti
4 Mehmet ÇİÇEK Ak Parti
5 Mehmet Yaşar ÖZTÜRK Ak Parti
6 Mehmet EKİCİ MHP

Zonguldak 23. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Fazlı ERDOĞAN Ak Parti
2 Köksal TOPTAN Ak Parti
3 Polat TÜRKMEN Ak Parti
4 Ali KOÇAL CHP
5 Ali İhsan KÖKTÜRK CHP