logo

TBMM 24. Dönem Milletvekilleri Listesi

TBMM 24. DÖNEM MİLLETVEKİLLERİ LİSTESİ

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin 24. döneminde (12 Haziran 2011'de yapılan genel seçimlerde seçilen) 28 Haziran 2011 ile 23 Haziran 2015 arasında görev yapan milletvekillerinin listesidir.

Türkiye genelinde ;

  • Adalet ve Kalkınma Partisi ( Ak Parti - 327 )
  • Cumhuriyet Halk Partisi ( CHP - 135 )
  • Milliyetçi Hareket Partisi ( MHP - 53 )
  • Bağımsız Aday ( BAĞIMSIZ - 35 )

milletvekili çıkartabilmiştir.

Adana 24. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Ömer ÇELİK Ak Parti
2 Mehmet Necati ÇETİNKAYA Ak Parti
3 Mehmet Şükrü ERDİNÇ Ak Parti
4 Fatoş GÜRKAN Ak Parti
5 Ali KÜÇÜKAYDIN Ak Parti
6 Necdet ÜNÜVAR Ak Parti
7 Murat BOZLAK BAĞIMSIZ
8 Ali DEMİRÇALI CHP
9 Turgay DEVELİ CHP
10 Osman Faruk LOĞOĞLU CHP
11 Ümit ÖZGÜMÜŞ CHP
12 Ali HALAMAN MHP
13 Muharrem VARLI MHP
14 Seyfettin YILMAZ MHP

Adıyaman 24. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Ahmet AYDIN Ak Parti
2 Mehmet ERDOĞAN Ak Parti
3 Mehmet METİNER Ak Parti
4 Muhammed Murtaza YETİŞ Ak Parti
5 Salih FIRAT Ak Parti

Afyonkarahisar 24. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Sait AÇBA Ak Parti
2 Veysel EROĞLU Ak Parti
3 Halil ÜRÜN Ak Parti
4 Ahmet TOPTAŞ CHP
5 Kemalettin YILMAZ MHP

Ağrı 24. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Ekrem ÇELEBİ Ak Parti
2 Fatma SALMAN Ak Parti
3 Mehmet Kerim YILDIZ Ak Parti
4 Halil AKSOY BAĞIMSIZ

Aksaray 24. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Ruhi AÇIKGÖZ Ak Parti
2 Ali Rıza ALABOYUN Ak Parti
3 İlknur İNCEÖZ Ak Parti

Amasya 24. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Mehmet Naci BOSTANCI Ak Parti
2 Avni ERDEMİR Ak Parti
3 Ramis TOPAL CHP

Ankara 24. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Ahmet İYİMAYA Ak Parti
2 Ali BABACAN Ak Parti
3 Bülent GEDİKLİ Ak Parti
4 Cemil ÇİÇEK Ak Parti
5 Cevdet ERDÖL Ak Parti
6 Emrullah İŞLER Ak Parti
7 Fatih ŞAHİN Ak Parti
8 Haluk İPEK Ak Parti
9 Nazmi Haluk ÖZDALGA Ak Parti
10 Nurdan ŞANLI Ak Parti
11 Reha DENEMEÇ Ak Parti
12 Salih KAPUSUZ Ak Parti
13 Seyit SERTÇELİK Ak Parti
14 Tülay SELAMOĞLU Ak Parti
15 Ülker GÜZEL Ak Parti
16 Yalçın AKDOĞAN Ak Parti
17 Zelkif KAZDAL Ak Parti
18 Aylin NAZLIAKA CHP
19 Ayşe Gülsün BİLGEHAN CHP
20 Bülent KUŞOĞLU CHP
21 Emine Ülker TARHAN CHP
22 Gökhan GÜNAYDIN CHP
23 İzzet ÇETİN CHP
24 Levent GÖK CHP
25 Mehmet Emrehan HALICI CHP
26 Sinan Aydın AYGÜN CHP
27 Süleyman Sencer AYATA CHP
28 Mustafa ERDEM MHP
29 Özcan YENİÇERİ MHP
30 Yıldırım Tuğrul TÜRKEŞ MHP
31 Zühal TOPCU MHP

Antalya 24. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Gökcen ÖZDOĞAN ENÇ Ak Parti
2 Hüseyin SAMANİ Ak Parti
3 Mehmet Vecdi GÖNÜL Ak Parti
4 Menderes M. Tevfik TÜREL Ak Parti
5 Mevlüt ÇAVUŞOĞLU Ak Parti
6 Sadık BADAK Ak Parti
7 Arif BULUT CHP
8 Deniz BAYKAL CHP
9 Gürkut ACAR CHP
10 Osman KAPTAN CHP
11 Yıldıray SAPAN CHP
12 Mehmet GÜNAL MHP
13 Tunca TOSKAY MHP
14 Yusuf Ziya İRBEÇ MHP

Ardahan 24. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Orhan ATALAY Ak Parti
2 Ensar ÖĞÜT CHP

Artvin 24. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 İsrafil KIŞLA Ak Parti
2 Uğur BAYRAKTUTAN CHP

Aydın 24. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Ali Gültekin KILINÇ Ak Parti
2 Mehmet ERDEM Ak Parti
3 Semiha ÖYÜŞ Ak Parti
4 Bülent TEZCAN CHP
5 Metin Lütfi BAYDAR CHP
6 Osman AYDIN CHP
7 Ali UZUNIRMAK MHP

Balıkesir 24. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Ahmet Edip UĞUR Ak Parti
2 Ali AYDINLIOĞLU Ak Parti
3 Mehmet Cemal ÖZTAYLAN Ak Parti
4 Tülay BABUŞCU Ak Parti
5 Ayşe Nedret AKOVA CHP
6 Haluk Ahmet GÜMÜŞ CHP
7 Namık HAVUTÇA CHP
8 Ahmet Duran BULUT MHP

Bartın 24. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Yılmaz TUNÇ Ak Parti
2 Muhammet Rıza YALÇINKAYA CHP

Batman 24. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Ziver ÖZDEMİR Ak Parti
2 Mehmet ŞİMŞEK Ak Parti
3 Ayla AKAT ATA BAĞIMSIZ
4 Bengi YILDIZ BAĞIMSIZ

Bayburt 24. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Bünyamin ÖZBEK Ak Parti

Bilecik 24. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Fahrettin POYRAZ Ak Parti
2 Bahattin ŞEKER MHP

Bingöl 24. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Eşref TAŞ Ak Parti
2 Cevdet YILMAZ Ak Parti
3 İdris BALUKEN BAĞIMSIZ

Bitlis 24. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Vedat DEMİRÖZ Ak Parti
2 Vahit KİLER Ak Parti
3 Hüsamettin ZENDERLİOĞLU BAĞIMSIZ

Bolu 24. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Ali ERCOŞKUN Ak Parti
2 Fehmi KÜPÇÜ Ak Parti
3 Tanju ÖZCAN CHP

Burdur 24. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Bayram ÖZÇELİK Ak Parti
2 Hasan Hami YILDIRIM Ak Parti
3 Ramazan Kerim ÖZKAN CHP

Bursa 24. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Bedrettin YILDIRIM Ak Parti
2 Bülent ARINÇ Ak Parti
3 Canan CANDEMİR ÇELİK Ak Parti
4 Hakan ÇAVUŞOĞLU Ak Parti
5 Hüseyin ŞAHİN Ak Parti
6 İsmail AYDIN Ak Parti
7 İsmet SU Ak Parti
8 Mustafa Kemal ŞERBETÇİOĞLU Ak Parti
9 Mustafa ÖZTÜRK Ak Parti
10 Önder MATLI Ak Parti
11 Tülin ERKAL KARA Ak Parti
12 Aykan ERDEMİR CHP
13 İlhan DEMİRÖZ CHP
14 Kemal EKİNCİ CHP
15 Sena KALELİ CHP
16 Turhan TAYAN CHP
17 İsmet BÜYÜKATAMAN MHP
18 Necati ÖZENSOY MHP

Çanakkale 24. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Mehmet DANİŞ Ak Parti
2 İsmail KAŞDEMİR Ak Parti
3 Ali SARIBAŞ CHP
4 Mustafa Serdar SOYDAN CHP

Çankırı 24. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Hüseyin FİLİZ Ak Parti
2 İdris ŞAHİN Ak Parti

Çorum 24. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Cahit BAĞCI Ak Parti
2 Salim USLU Ak Parti
3 Murat YILDIRIM Ak Parti
4 Tufan KÖSE CHP

Denizli 24. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Nurcan DALBUDAK Ak Parti
2 Bilal UÇAR Ak Parti
3 Mehmet YÜKSEL Ak Parti
4 Nihat ZEYBEKCİ Ak Parti
5 İlhan CİHANER CHP
6 Adnan KESKİN CHP
7 Emin Haluk AYHAN MHP

Diyarbakır 24. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Cuma İÇTEN Ak Parti
2 Mehmet Galip ENSARİOĞLU Ak Parti
3 Mehmet Mehdi EKER Ak Parti
4 Mehmet Süleyman HAMZAOĞULLARI Ak Parti
5 Mine LÖK BEYAZ Ak Parti
6 Oya ERONAT Ak Parti
7 Altan TAN BAĞIMSIZ
8 Emine AYNA BAĞIMSIZ
9 Leyla ZANA BAĞIMSIZ
10 Nursel AYDOĞAN BAĞIMSIZ

Düzce 24. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Fevai ARSLAN Ak Parti
2 Osman ÇAKIR Ak Parti
3 İbrahim KORKMAZ Ak Parti

Edirne 24. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Mehmet MÜEZZİNOĞLU Ak Parti
2 Kemal DEĞİRMENDERELİ CHP
3 Recep GÜRKAN CHP

Elazığ 24. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Şuay ALPAY Ak Parti
2 Sermin BALIK Ak Parti
3 Zülfü DEMİRBAĞ Ak Parti
4 Faruk SEPTİOĞLU Ak Parti
5 Enver ERDEM MHP

Erzincan 24. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Sebahattin KARAKELLE Ak Parti
2 Muharrem IŞIK CHP

Erzurum 24. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Adnan YILMAZ Ak Parti
2 Cengiz YAVİLİOĞLU Ak Parti
3 Fazilet DAĞCI ÇIĞLIK Ak Parti
4 Muhyettin AKSAK Ak Parti
5 Recep AKDAĞ Ak Parti
6 Oktay ÖZTÜRK MHP

Eskişehir 24. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Nabi AVCI Ak Parti
2 Salih KOCA Ak Parti
3 Ülker CAN Ak Parti
4 Bedii Süheyl BATUM CHP
5 Kazım KURT CHP
6 Ruhsar DEMİREL MHP

Gaziantep 24. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Abdullah Nejat KOÇER Ak Parti
2 Ali ŞAHİN Ak Parti
3 Derya BAKBAK Ak Parti
4 Fatma ŞAHİN Ak Parti
5 Hüseyin ÇELİK Ak Parti
6 İbrahim Halil MAZICIOĞLU Ak Parti
7 Mehmet ERDOĞAN Ak Parti
8 Mehmet SARI Ak Parti
9 Şamil TAYYAR Ak Parti
10 Ali SERİNDAĞ CHP
11 Mehmet ŞEKER CHP
12 Edip Semih YALÇIN MHP

Giresun 24. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Nurettin CANİKLİ Ak Parti
2 Mehmet GELDİ Ak Parti
3 Adem TATLI Ak Parti
4 Selahattin KARAAHMETOĞLU CHP

Gümüşhane 24. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Kemalettin AYDIN Ak Parti
2 Feramuz ÜSTÜN Ak Parti

Hakkari 24. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Esat CANAN BAĞIMSIZ
2 Selahattin DEMİRTAŞ BAĞIMSIZ
3 Adil KURT BAĞIMSIZ

Hatay 24. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Adem YEŞİLDAL Ak Parti
2 Hacı Bayram TÜRKOĞLU Ak Parti
3 Mehmet ÖNTÜRK Ak Parti
4 Orhan KARASAYAR Ak Parti
5 Sadullah ERGİN Ak Parti
6 Hasan AKGÖL CHP
7 Mehmet Ali EDİBOĞLU CHP
8 Mevlüt DUDU CHP
9 Refik ERYILMAZ CHP
10 Adnan Şefik ÇİRKİN MHP

Iğdır 24. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Pervin BULDAN BAĞIMSIZ
2 Sinan OĞAN MHP

Isparta 24. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Süreyya Sadi BİLGİÇ Ak Parti
2 Recep ÖZEL Ak Parti
3 Ali Haydar ÖNER CHP
4 Süleyman Nevzat KORKMAZ MHP

İstanbul 24. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Abdülkadir AKSU Ak Parti
2 Ahmet Baha ÖĞÜTKEN Ak Parti
3 Ahmet Berat ÇONKAR Ak Parti
4 Ahmet Haldun ERTÜRK Ak Parti
5 Ahmet Kutalmış TÜRKEŞ Ak Parti
6 Alev DEDEGİL Ak Parti
7 Ayşe Nur BAHÇEKAPILI Ak Parti
8 Burhan KUZU Ak Parti
9 Bülent TURAN Ak Parti
10 Egemen BAĞIŞ Ak Parti
11 Ekrem ERDEM Ak Parti
12 Enver YILMAZ Ak Parti
13 Erol KAYA Ak Parti
14 Feyzullah KIYIKLIK Ak Parti
15 Gülay DALYAN Ak Parti
16 Gürsoy EROL Ak Parti
17 Hakan ŞÜKÜR Ak Parti
18 Halide İNCEKARA Ak Parti
19 Harun KARACA Ak Parti
20 Hüseyin BÜRGE Ak Parti
21 İbrahim YİĞİT Ak Parti
22 İdris GÜLLÜCE Ak Parti
23 İsmail SAFİ Ak Parti
24 İsmet UÇMA Ak Parti
25 Mehmet Doğan KUBAT Ak Parti
26 Mehmet DOMAÇ Ak Parti
27 Recep Tayyip ERDOĞAN Ak Parti
28 Mehmet MUŞ Ak Parti
29 Metin KÜLÜNK Ak Parti
30 Mihrimah Belma SATIR Ak Parti
31 Muhammed ÇETİN Ak Parti
32 Muhammet Bilal MACİT Ak Parti
33 Mustafa ATAŞ Ak Parti
34 Mustafa ŞENTOP Ak Parti
35 Nimet BAŞ Ak Parti
36 Nureddin NEBATİ Ak Parti
37 Oktay SARAL Ak Parti
38 Osman Aşkın BAK Ak Parti
39 Osman BOYRAZ Ak Parti
40 Ömer DİNÇER Ak Parti
41 Sevim SAVAŞER Ak Parti
42 Şirin ÜNAL Ak Parti
43 Tülay KAYNARCA Ak Parti
44 Türkan DAĞOĞLU Ak Parti
45 Ünal KACIR Ak Parti
46 Volkan BOZKIR Ak Parti
47 Abdullah Levent TÜZEL BAĞIMSIZ
48 İhsan BARUTÇU BAĞIMSIZ
49 Sebahat TUNCEL BAĞIMSIZ
50 Sırrı Süreyya ÖNDER BAĞIMSIZ
51 Ali ÖZGÜNDÜZ CHP
52 Aydın Ağan AYAYDIN CHP
53 Aykut ERDOĞDU CHP
54 Ayşe Eser DANIŞOĞLU CHP
55 Bihlun TAMAYLIGİL CHP
56 Binnaz TOPRAK CHP
57 Celal DİNÇER CHP
58 Ercan CENGİZ CHP
59 Erdoğan TOPRAK CHP
60 Faik TUNAY CHP
61 Fatma Nur SERTER CHP
62 Ferit Mevlüt ASLANOĞLU CHP
63 Gürsel TEKİN CHP
64 Haluk EYİDOĞAN CHP
65 İhsan ÖZKES CHP
66 Kadir Gökmen ÖĞÜT CHP
67 Kemal KILIÇDAROĞLU CHP
68 Mahmut TANAL CHP
69 Mehmet Akif HAMZAÇEBİ CHP
70 Melda ONUR CHP
71 Mustafa Sezgin TANRIKULU CHP
72 Müslim SARI CHP
73 Osman Oktay EKŞİ CHP
74 Osman Taney KORUTÜRK CHP
75 Sabahat AKKİRAY CHP
76 Sedef KÜÇÜK CHP
77 Süleyman ÇELEBİ CHP
78 Şafak PAVEY CHP
79 Umut ORAN CHP
80 Atila KAYA MHP
81 Celal ADAN MHP
82 Durmuşali TORLAK MHP
83 Engin ALAN MHP
84 Meral AKŞENER MHP
85 Murat BAŞESGİOĞLU MHP

İzmir 24. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Ali AŞLIK Ak Parti
2 Aydın ŞENGÜL Ak Parti
3 Binali YILDIRIM Ak Parti
4 Erdal KALKAN Ak Parti
5 Ertuğrul GÜNAY Ak Parti
6 Hamza DAĞ Ak Parti
7 İlhan İŞBİLEN Ak Parti
8 İlknur DENİZLİ Ak Parti
9 Mehmet Sayım TEKELİOĞLU Ak Parti
10 Nesrin ULEMA Ak Parti
11 Rıfat SAİT Ak Parti
12 Alaattin YÜKSEL CHP
13 Aytun ÇIRAY CHP
14 Birgül AYMAN GÜLER CHP
15 Erdal AKSÜNGER CHP
16 Hülya GÜVEN CHP
17 Mehmet Ali SUSAM CHP
18 Musa ÇAM CHP
19 Mustafa Ali BALBAY CHP
20 Mustafa MOROĞLU CHP
21 Oğuz OYAN CHP
22 Rahmi Aşkın TÜRELİ CHP
23 Rıza Mahmut TÜRMEN CHP
24 Şükran Güldal MUMCU CHP
25 Ahmet Kenan TANRIKULU MHP
26 Oktay VURAL MHP

Kahramanmaraş 24. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Mahir ÜNAL Ak Parti
2 Mehmet SAĞLAM Ak Parti
3 Nevzat PAKDİL Ak Parti
4 Sevde BAYAZIT KAÇAR Ak Parti
5 Sıtkı GÜVENÇ Ak Parti
6 Yıldırım Mehmet RAMAZANOĞLU Ak Parti
7 Durdu ÖZBOLAT CHP
8 Mesut DEDEOĞLU MHP

Karabük 24. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Osman KAHVECİ Ak Parti
2 Mehmet Ali ŞAHİN Ak Parti

Karaman 24. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Mevlüt AKGÜN Ak Parti
2 Lütfi ELVAN Ak Parti

Kars 24. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Ahmet ARSLAN Ak Parti
2 Yunus KILIÇ Ak Parti
3 Mülkiye BİRTANE BAĞIMSIZ

Kastamonu 24. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Mustafa Gökhan GÜLŞEN Ak Parti
2 Hakkı KÖYLÜ Ak Parti
3 Emin ÇINAR MHP

Kayseri 24. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Ahmet ÖKSÜZKAYA Ak Parti
2 İsmail TAMER Ak Parti
3 Mustafa ELİTAŞ Ak Parti
4 Pelin GÜNDEŞ BAKIR Ak Parti
5 Sadık YAKUT Ak Parti
6 Taner YILDIZ Ak Parti
7 Yaşar KARAYEL Ak Parti
8 Mehmet Şevki KULKULOĞLU CHP
9 Yusuf HALAÇOĞLU MHP

Kırıkkale 24. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Beşir ATALAY Ak Parti
2 Ramazan CAN Ak Parti
3 Oğuz Kağan KÖKSAL Ak Parti

Kırklareli 24. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Şenol GÜRŞAN Ak Parti
2 Turgut DİBEK CHP
3 Mehmet Siyam KESİMOĞLU CHP

Kırşehir 24. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Muzaffer ASLAN Ak Parti
2 Abdullah ÇALIŞKAN Ak Parti

Kilis 24. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Ahmet Salih DAL Ak Parti
2 Fuat KARAKUŞ Ak Parti

Kocaeli 24. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Azize Sibel GÖNÜL Ak Parti
2 Fikri IŞIK Ak Parti
3 İlyas ŞEKER Ak Parti
4 Mehmet Ali OKUR Ak Parti
5 Muzaffer BAŞTOPÇU Ak Parti
6 Nihat ERGÜN Ak Parti
7 Zeki AYGÜN Ak Parti
8 Haydar AKAR CHP
9 Hurşit GÜNEŞ CHP
10 Mehmet Hilal KAPLAN CHP
11 Lütfü TÜRKKAN MHP

Konya 24. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Ahmet DAVUTOĞLU Ak Parti
2 Ayşe TÜRKMENOĞLU Ak Parti
3 Cem ZORLU Ak Parti
4 Gülay SAMANCI Ak Parti
5 Harun TÜFEKCİ Ak Parti
6 Hüseyin ÜZÜLMEZ Ak Parti
7 İlhan YERLİKAYA Ak Parti
8 Kerim ÖZKUL Ak Parti
9 Mustafa AKIŞ Ak Parti
10 Mustafa BALOĞLU Ak Parti
11 Mustafa KABAKCI Ak Parti
12 Atilla KART CHP
13 Faruk BAL MHP
14 Mustafa KALAYCI MHP

Kütahya 24. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Soner AKSOY Ak Parti
2 İdris BAL Ak Parti
3 Vural KAVUNCU Ak Parti
4 Hasan Fehmi KİNAY Ak Parti
5 Alim IŞIK MHP

Malatya 24. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Hüseyin Cemal AKIN Ak Parti
2 Öznur ÇALIK Ak Parti
3 Mahmut Mücahit FINDIKLI Ak Parti
4 Ömer Faruk ÖZ Ak Parti
5 Mustafa ŞAHİN Ak Parti
6 Veli AĞBABA CHP

Manisa 24. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Hüseyin TANRIVERDİ Ak Parti
2 Muzaffer YURTTAŞ Ak Parti
3 Recai BERBER Ak Parti
4 Selçuk ÖZDAĞ Ak Parti
5 Uğur AYDEMİR Ak Parti
6 Hasan ÖREN CHP
7 Özgür ÖZEL CHP
8 Sakine ÖZ CHP
9 Erkan AKÇAY MHP
10 Sümer ORAL MHP

Mardin 24. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Abdurrahim AKDAĞ Ak Parti
2 Gönül BEKİN ŞAHKULUBEY Ak Parti
3 Muammer GÜLER Ak Parti
4 Ahmet TÜRK BAĞIMSIZ
5 Erol DORA BAĞIMSIZ
6 Gülser YILDIRIM BAĞIMSIZ

Mersin 24. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Ahmet Tevfik UZUN Ak Parti
2 Çiğdem Münevver ÖKTEN Ak Parti
3 Mehmet Zafer ÇAĞLAYAN Ak Parti
4 Nebi BOZKURT Ak Parti
5 Ertuğrul KÜRKCÜ BAĞIMSIZ
6 Ali Rıza ÖZTÜRK CHP
7 Aytuğ ATICI CHP
8 İsa GÖK CHP
9 Vahap SEÇER CHP
10 Ali ÖZ MHP
11 Mehmet ŞANDIR MHP

Muğla 24. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Ali BOĞA Ak Parti
2 Yüksel ÖZDEN Ak Parti
3 Nurettin DEMİR CHP
4 Ömer Süha ALDAN CHP
5 Tolga ÇANDAR CHP
6 Mehmet ERDOĞAN MHP

Muş 24. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Muzaffer ÇAKAR Ak Parti
2 Faruk IŞIK Ak Parti
3 Demir ÇELİK BAĞIMSIZ
4 Sırrı SAKİK BAĞIMSIZ

Nevşehir 24. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Ahmet Erdal FERALAN Ak Parti
2 Ebu Bekir GİZLİGİDER Ak Parti
3 Murat GÖKTÜRK Ak Parti

Niğde 24. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Alpaslan KAVAKLIOĞLU Ak Parti
2 Ömer SELVİ Ak Parti
3 Doğan ŞAFAK CHP

Ordu 24. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Mustafa HAMARAT Ak Parti
2 İdris Naim ŞAHİN Ak Parti
3 İhsan ŞENER Ak Parti
4 Fatih Han ÜNAL Ak Parti
5 İdris YILDIZ CHP

Osmaniye 24. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Durdu Mehmet KASTAL Ak Parti
2 Suat ÖNAL Ak Parti
3 Devlet BAHÇELİ MHP
4 Hasan Hüseyin TÜRKOĞLU MHP

Rize 24. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Nusret BAYRAKTAR Ak Parti
2 Hasan KARAL Ak Parti
3 Hayati YAZICI Ak Parti

Sakarya 24. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Ali İhsan YAVUZ Ak Parti
2 Ayhan Sefer ÜSTÜN Ak Parti
3 Ayşenur İSLAM Ak Parti
4 Hasan Ali ÇELİK Ak Parti
5 Şaban DİŞLİ Ak Parti
6 Engin ÖZKOÇ CHP
7 Münir KUTLUATA MHP

Samsun 24. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Ahmet YENİ Ak Parti
2 Akif Çağatay KILIÇ Ak Parti
3 Cemal Yılmaz DEMİR Ak Parti
4 Mustafa DEMİR Ak Parti
5 Suat KILIÇ Ak Parti
6 Tülay BAKIR Ak Parti
7 Ahmet Haluk KOÇ CHP
8 Ahmet İhsan KALKAVAN CHP
9 Cemalettin ŞİMŞEK MHP

Siirt 24. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Afif DEMİRKIRAN Ak Parti
2 Osman ÖREN Ak Parti
3 Gültan KIŞANAK BAĞIMSIZ

Sinop 24. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Mehmet ERSOY Ak Parti
2 Engin ALTAY CHP

Sivas 24. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Hilmi BİLGİN Ak Parti
2 Mesude Nursuna MEMECAN Ak Parti
3 Ali TURAN Ak Parti
4 İsmet YILMAZ Ak Parti
5 Malik Ecder ÖZDEMİR CHP

Şanlıurfa 24. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Abdulkadir Emin ÖNEN Ak Parti
2 Abdulkerim GÖK Ak Parti
3 Faruk ÇELİK Ak Parti
4 Halil ÖZCAN Ak Parti
5 Mahmut KAÇAR Ak Parti
6 Mehmet AKYÜREK Ak Parti
7 Mehmet Kasım GÜLPINAR Ak Parti
8 Seyit EYYÜPOĞLU Ak Parti
9 Yahya AKMAN Ak Parti
10 Zeynep Armağan USLU Ak Parti
11 İbrahim AYHAN BAĞIMSIZ
12 İbrahim BİNİCİ BAĞIMSIZ

Şırnak 24. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Mehmet Emin DİNDAR Ak Parti
2 Selma IRMAK BAĞIMSIZ
3 Hasip KAPLAN BAĞIMSIZ
4 Faysal SARIYILDIZ BAĞIMSIZ

Tekirdağ 24. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Tevfik Ziyaeddin AKBULUT Ak Parti
2 Özlem YEMİŞÇİ Ak Parti
3 Emre KÖPRÜLÜ CHP
4 Faik ÖZTRAK CHP
5 Candan YÜCEER CHP
6 Bülent BELEN MHP

Tokat 24. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Zeyid ASLAN Ak Parti
2 Şükrü AYALAN Ak Parti
3 Dilek YÜKSEL Ak Parti
4 Orhan DÜZGÜN CHP
5 Reşat DOĞRU MHP

Trabzon 24. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Aydın BIYIKLIOĞLU Ak Parti
2 Erdoğan BAYRAKTAR Ak Parti
3 Faruk Nafız ÖZAK Ak Parti
4 Safiye SEYMENOĞLU Ak Parti
5 Mehmet Volkan CANALİOĞLU CHP
6 Koray AYDIN MHP

Tunceli 24. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Hüseyin AYGÜN CHP
2 Kamer GENÇ CHP

Uşak 24. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Mehmet ALTAY Ak Parti
2 İsmail GÜNEŞ Ak Parti
3 Dilek AKAGÜN YILMAZ CHP

Van 24. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Burhan KAYATÜRK Ak Parti
2 Fatih ÇİFTCİ Ak Parti
3 Gülşen ORHAN Ak Parti
4 Mustafa BİLİCİ Ak Parti
5 Aysel TUĞLUK BAĞIMSIZ
6 Kemal AKTAŞ BAĞIMSIZ
7 Nazmi GÜR BAĞIMSIZ
8 Özdal ÜÇER BAĞIMSIZ

Yalova 24. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Temel COŞKUN Ak Parti
2 Muharrem İNCE CHP

Yozgat 24. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Yusuf BAŞER Ak Parti
2 Bekir BOZDAĞ Ak Parti
3 Ertuğrul SOYSAL Ak Parti
4 Sadir DURMAZ MHP

Zonguldak 24. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Ercan CANDAN Ak Parti
2 Köksal TOPTAN Ak Parti
3 Özcan ULUPINAR Ak Parti
4 Mehmet HABERAL CHP
5 Ali İhsan KÖKTÜRK CHP