logo

TBMM 25. Dönem Milletvekilleri Listesi

TBMM 25. DÖNEM MİLLETVEKİLLERİ LİSTESİ

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin 25. döneminde (7 Haziran 2015'de yapılan genel seçimlerde seçilen) 23 Haziran 2015 ile 17 Kasım 2015 arasında görev yapan milletvekillerinin listesidir.

Türkiye genelinde ;

  • Adalet ve Kalkınma Partisi ( Ak Parti - 258 )
  • Cumhuriyet Halk Partisi ( CHP - 132 )
  • Milliyetçi Hareket Partisi ( MHP - 80 )
  • Halkların Demokratik Partisi ( HDP - 80 )

milletvekili çıkartabilmiştir.

Adana 25. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Fatma Güldemet SARI Ak Parti
2 Mehmet Şükrü ERDİNÇ Ak Parti
3 Necdet ÜNÜVAR Ak Parti
4 Sadullah KISACIK Ak Parti
5 Talip KÜÇÜKCAN Ak Parti
6 Aydın USLUPEHLİVAN CHP
7 Elif Doğan TÜRKMEN CHP
8 İbrahim ÖZDİŞ CHP
9 Zülfikar İnönü TÜMER CHP
10 Meral DANIŞ BEŞTAŞ HDP
11 Rıdvan TURAN HDP
12 Mevlüt KARAKAYA MHP
13 Muharrem VARLI MHP
14 Seyfettin YILMAZ MHP

Adıyaman 25. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Adnan BOYNUKARA Ak Parti
2 Ahmet AYDIN Ak Parti
3 İbrahim Halil FIRAT Ak Parti
4 Salih FIRAT Ak Parti
5 Behçet YILDIRIM HDP

Afyonkarahisar 25. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Ali ÖZKAYA Ak Parti
2 Halil ÜRÜN Ak Parti
3 Remziye SIVACI Ak Parti
4 Burcu KÖKSAL CHP
5 Mehmet PARSAK MHP

Ağrı 25. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Berdan ÖZTÜRK HDP
2 Dirayet Dilan TAŞDEMİR HDP
3 Leyla ZANA HDP
4 Mehmet Emin İLHAN HDP

Aksaray 25. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 İlknur İNCEÖZ Ak Parti
2 Nevzat PALTA Ak Parti
3 Turan YALDIR MHP

Amasya 25. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Mehmet Naci BOSTANCI Ak Parti
2 Said YÜCE Ak Parti
3 Mustafa TUNCER CHP

Ankara 25. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Ahmet GÜNDOĞDU Ak Parti
2 Ahmet İYİMAYA Ak Parti
3 Ali İhsan ARSLAN Ak Parti
4 Aydın ÜNAL Ak Parti
5 Ayhan YILMAZ Ak Parti
6 Emrullah İŞLER Ak Parti
7 Ertan AYDIN Ak Parti
8 Jülide SARIEROĞLU Ak Parti
9 Lütfiye Selva ÇAM Ak Parti
10 Mahmut Sami MALLI Ak Parti
11 Murat ALPARSLAN Ak Parti
12 Nevzat CEYLAN Ak Parti
13 Tülay SELAMOĞLU Ak Parti
14 Vedat BİLGİN Ak Parti
15 Yalçın AKDOĞAN Ak Parti
16 Ahmet Haluk KOÇ CHP
17 Ali Haydar HAKVERDİ CHP
18 Aylin NAZLIAKA CHP
19 Ayşe Gülsün BİLGEHAN CHP
20 Bülent KUŞOĞLU CHP
21 Levent GÖK CHP
22 Murat EMİR CHP
23 Necati YILMAZ CHP
24 Nihat YEŞİL CHP
25 Şenal SARIHAN CHP
26 Tekin BİNGÖL CHP
27 Sırrı Süreyya ÖNDER HDP
28 Mustafa ERDEM MHP
29 Mustafa MİT MHP
30 Şefkat ÇETİN MHP
31 Yıldırım Tuğrul TÜRKEŞ MHP
32 Zühal TOPCU MHP

Antalya 25. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Gökcen ÖZDOĞAN ENÇ Ak Parti
2 Hüseyin SAMANİ Ak Parti
3 Lütfi ELVAN Ak Parti
4 Mustafa KÖSE Ak Parti
5 Sena Nur ÇELİK Ak Parti
6 Çetin Osman BUDAK CHP
7 Deniz BAYKAL CHP
8 Devrim KÖK CHP
9 Mustafa AKAYDIN CHP
10 Niyazi Nefi KARA CHP
11 Hakkı Saruhan OLUÇ HDP
12 Ahmet Selim YURDAKUL MHP
13 Mehmet GÜNAL MHP
14 Tarkan AKILLI MHP

Ardahan 25. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Orhan ATALAY Ak Parti
2 Taşkın AKTAŞ HDP

Artvin 25. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 İsrafil KIŞLA Ak Parti
2 Uğur BAYRAKTUTAN CHP

Aydın 25. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Abdurrahman ÖZ Ak Parti
2 Mehmet Sadık ATAY Ak Parti
3 Bülent TEZCAN CHP
4 Hüseyin YILDIZ CHP
5 Mehmet Fatih ATAY CHP
6 Metin Lütfi BAYDAR CHP
7 Ali UZUNIRMAK MHP

Balıkesir 25. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Ali AYDINLIOĞLU Ak Parti
2 Mahmut POYRAZLI Ak Parti
3 Sema KIRCI Ak Parti
4 Ahmet AKIN CHP
5 Mehmet TÜM CHP
6 Namık HAVUTÇA CHP
7 İsmail OK MHP
8 Recep ÇETİN MHP

Bartın 25. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Yılmaz TUNÇ Ak Parti
2 Muhammet Rıza YALÇINKAYA CHP

Batman 25. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Ziver ÖZDEMİR Ak Parti
2 Ali ATALAN HDP
3 Ayşe ACAR BAŞARAN HDP
4 Saadet BECEREKLİ HDP

Bayburt 25. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Naci AĞBAL Ak Parti
2 Karabey Kadri KARAOĞLU MHP

Bilecik 25. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Halil ELDEMİR Ak Parti
2 Yaşar TÜZÜN CHP

Bingöl 25. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Enver FEHMİOĞLU Ak Parti
2 Şebnem KOCAKELÇİ Ak Parti
3 Hişyar ÖZSOY HDP

Bitlis 25. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Vedat DEMİRÖZ Ak Parti
2 Mahmut Celadet GAYDALI HDP
3 Mizgin IRGAT HDP

Bolu 25. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Ali ERCOŞKUN Ak Parti
2 Fehmi KÜPÇÜ Ak Parti
3 Tanju ÖZCAN CHP

Burdur 25. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Reşat PETEK Ak Parti
2 Mehmet GÖKER CHP
3 Alparslan Ahmet DURSUN MHP

Bursa 25. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Bennur KARABURUN Ak Parti
2 Cemalettin Kani TORUN Ak Parti
3 Emine YAVUZ GÖZGEÇ Ak Parti
4 Hakan ÇAVUŞOĞLU Ak Parti
5 Hüseyin ŞAHİN Ak Parti
6 İsmet SU Ak Parti
7 Mehmet MÜEZZİNOĞLU Ak Parti
8 Önder MATLI Ak Parti
9 Zekeriya BİRKAN Ak Parti
10 Ceyhun İRGİL CHP
11 Erkan AYDIN CHP
12 Lale KARABIYIK CHP
13 Nurhayat ALTACA KAYIŞOĞLU CHP
14 Orhan SARIBAL CHP
15 Asiye KOLÇAK HDP
16 İsmet BÜYÜKATAMAN MHP
17 Kadir KOÇDEMİR MHP
18 Tevfik TOPÇU MHP

Çanakkale 25. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Bülent TURAN Ak Parti
2 Bülent ÖZ CHP
3 Muharrem ERKEK CHP
4 İbrahim Kürşat TUNA MHP

Çankırı 25. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Hüseyin FİLİZ Ak Parti
2 Muhammet Emin AKBAŞOĞLU Ak Parti

Çorum 25. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Cahit BAĞCI Ak Parti
2 Lütfiye İlksen CERİTOĞLU KURT Ak Parti
3 Salim USLU Ak Parti
4 Tufan KÖSE CHP

Denizli 25. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Bilal UÇAR Ak Parti
2 Mehmet YÜKSEL Ak Parti
3 Nihat ZEYBEKCİ Ak Parti
4 Gülizar BİÇER KARACA CHP
5 Kazım ARSLAN CHP
6 Melike BASMACI CHP
7 Emin Haluk AYHAN MHP

Diyarbakır 25. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Cevdet YILMAZ Ak Parti
2 Altan TAN HDP
3 Çağlar DEMİREL HDP
4 Edib BERK HDP
5 Feleknas UCA HDP
6 İdris BALUKEN HDP
7 İmam TAŞÇIER HDP
8 Nimetullah ERDOĞMUŞ HDP
9 Nursel AYDOĞAN HDP
10 Sibel YİĞİTALP HDP
11 Ziya PİR HDP

Düzce 25. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Ayşe KEŞİR Ak Parti
2 Faruk ÖZLÜ Ak Parti
3 Fevai ARSLAN Ak Parti

Edirne 25. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Şemsettin EMİR Ak Parti
2 Erdin BİRCAN CHP
3 Okan GAYTANCIOĞLU CHP

Elazığ 25. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Metin BULUT Ak Parti
2 Serpil BULUT Ak Parti
3 Şuay ALPAY Ak Parti
4 Yavuz TEMİZER MHP

Erzincan 25. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Talha Erol DURMAZ Ak Parti
2 Erdoğan ÖZYALÇIN CHP

Erzurum 25. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Adnan YILMAZ Ak Parti
2 Efkan ALA Ak Parti
3 İbrahim AYDEMİR Ak Parti
4 Zehra TAŞKESENLİOĞLU Ak Parti
5 Seher AKÇINAR BAYAR HDP
6 Kamil AYDIN MHP

Eskişehir 25. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Nabi AVCI Ak Parti
2 Salih KOCA Ak Parti
3 Cemal Okan YÜKSEL CHP
4 Gaye USLUER CHP
5 Utku ÇAKIRÖZER CHP
6 Ruhsar DEMİREL MHP

Gaziantep 25. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Abdulhamit GÜL Ak Parti
2 Abdullah Nejat KOÇER Ak Parti
3 Canan CANDEMİR ÇELİK Ak Parti
4 Mehmet ERDOĞAN Ak Parti
5 Mehmet ŞİMŞEK Ak Parti
6 Şamil TAYYAR Ak Parti
7 Mehmet GÖKDAĞ CHP
8 Mehmet ŞEKER CHP
9 Celal DOĞAN HDP
10 Mahmut TOĞRUL HDP
11 Ertuğrul Tolga ORHAN MHP
12 Ümit ÖZDAĞ MHP

Giresun 25. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Adem TATLI Ak Parti
2 Turhan ALÇELİK Ak Parti
3 Bülent Yener BEKTAŞOĞLU CHP
4 Orhan ERZURUM MHP

Gümüşhane 25. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Kemalettin AYDIN Ak Parti
2 Mustafa CANLI MHP

Hakkari 25. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Abdullah ZEYDAN HDP
2 Nihat AKDOĞAN HDP
3 Selma IRMAK HDP

Hatay 25. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Adem YEŞİLDAL Ak Parti
2 Hacı Bayram TÜRKOĞLU Ak Parti
3 Mehmet ALĞAN Ak Parti
4 Mehmet ÖNTÜRK Ak Parti
5 Orhan KARASAYAR Ak Parti
6 Birol ERTEM CHP
7 Hilmi YARAYICI CHP
8 Mevlüt DUDU CHP
9 Serkan TOPAL CHP
10 Adnan Şefik ÇİRKİN MHP

Iğdır 25. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Kıznaz TÜRKELİ HDP
2 Mehmet Emin ADIYAMAN HDP

Isparta 25. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Recep ÖZEL Ak Parti
2 Süreyya Sadi BİLGİÇ Ak Parti
3 İrfan BAKIR CHP
4 Nuri OKUTAN MHP

İstanbul 25. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Abdurrahim BOYNUKALIN Ak Parti
2 Ahmet Berat ÇONKAR Ak Parti
3 Alev DEDEGİL Ak Parti
4 Ayşe Nur BAHÇEKAPILI Ak Parti
5 Aziz BABUŞCU Ak Parti
6 Berat ALBAYRAK Ak Parti
7 Durmuş Ali SARIKAYA Ak Parti
8 Ekrem ERDEM Ak Parti
9 Erkan KANDEMİR Ak Parti
10 Erol KAYA Ak Parti
11 Ethem TOLGA Ak Parti
12 Fatma BENLİ Ak Parti
13 Feyzullah KIYIKLIK Ak Parti
14 Halis DALKILIÇ Ak Parti
15 Harun KARACA Ak Parti
16 Hasan SERT Ak Parti
17 Haydar Ali YILDIZ Ak Parti
18 Hüseyin BÜRGE Ak Parti
19 Hüseyin YAYMAN Ak Parti
20 İdris GÜLLÜCE Ak Parti
21 İsmet UÇMA Ak Parti
22 Markar ESEYAN Ak Parti
23 Mehmet METİNER Ak Parti
24 Mehmet MUŞ Ak Parti
25 Mehmet Ali PULCU Ak Parti
26 Mehmet Doğan KUBAT Ak Parti
27 Metin KÜLÜNK Ak Parti
28 Mihrimah Belma SATIR Ak Parti
29 Mustafa ŞENTOP Ak Parti
30 Mustafa YENEROĞLU Ak Parti
31 Mustafa Afşın YAZICIOĞLU Ak Parti
32 Osman CAN Ak Parti
33 Özlem ZENGİN Ak Parti
34 Ravza KAVAKCI KAN Ak Parti
35 Sevim SAVAŞER Ak Parti
36 Şirin ÜNAL Ak Parti
37 Tülay KAYNARCA Ak Parti
38 Uğur IŞILAK Ak Parti
39 Volkan BOZKIR Ak Parti
40 İhsan ÖZKES BAĞIMSIZ
41 Ali ÖZCAN CHP
42 Ali ŞEKER CHP
43 Aykut ERDOĞDU CHP
44 Barış YARKADAŞ CHP
45 Bihlun TAMAYLIGİL CHP
46 Didem ENGİN CHP
47 Dursun ÇİÇEK CHP
48 Engin ALTAY CHP
49 Erdoğan TOPRAK CHP
50 Eren ERDEM CHP
51 Gamze AKKUŞ İLGEZDİ CHP
52 Gülay YEDEKCİ CHP
53 Gürsel TEKİN CHP
54 İlhan CİHANER CHP
55 İlhan KESİCİ CHP
56 Kadri Enis BERBEROĞLU CHP
57 Mahmut TANAL CHP
58 Mehmet BEKAROĞLU CHP
59 Mehmet Akif HAMZAÇEBİ CHP
60 Murat ÖZÇELİK CHP
61 Mustafa Sezgin TANRIKULU CHP
62 Oğuz Kaan SALICI CHP
63 Onursal ADIGÜZEL CHP
64 Selina DOĞAN CHP
65 Süleyman Sencer AYATA CHP
66 Şafak PAVEY CHP
67 Zeynel EMRE CHP
68 Abdullah Levent TÜZEL HDP
69 Ali KENANOĞLU HDP
70 Emine Beyza ÜSTÜN HDP
71 Erdal ATAŞ HDP
72 Filiz KERESTECİOĞLU DEMİR HDP
73 Garo PAYLAN HDP
74 Hüda KAYA HDP
75 Pervin BULDAN HDP
76 Selahattin DEMİRTAŞ HDP
77 Sezai TEMELLİ HDP
78 Turgut ÖKER HDP
79 Arzu ERDEM MHP
80 Atila KAYA MHP
81 Celal ADAN MHP
82 Edip Semih YALÇIN MHP
83 Ekmeleddin Mehmet İHSANOĞLU MHP
84 İsmail Faruk AKSU MHP
85 İzzet Ulvi YÖNTER MHP
86 Meral AKŞENER MHP
87 Murat BAŞESGİOĞLU MHP
88 Uygar Suphi AKTAN MHP

İzmir 25. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Cemil ŞEBOY Ak Parti
2 Fatma Seniha Nükhet HOTAR Ak Parti
3 Hamza DAĞ Ak Parti
4 Hüseyin KOCABIYIK Ak Parti
5 İbrahim Mustafa TURHAN Ak Parti
6 Kerem Ali SÜREKLİ Ak Parti
7 Nesrin ULEMA Ak Parti
8 Veysel EROĞLU Ak Parti
9 Ahmet Tuncay ÖZKAN CHP
10 Ali YİĞİT CHP
11 Aytun ÇIRAY CHP
12 Kamil Okyay SINDIR CHP
13 Kemal KILIÇDAROĞLU CHP
14 Musa ÇAM CHP
15 Mustafa Ali BALBAY CHP
16 Özcan PURÇU CHP
17 Selin SAYEK BÖKE CHP
18 Tacettin BAYIR CHP
19 Zekeriya TEMİZEL CHP
20 Zeynep ALTIOK CHP
21 Ertuğrul KÜRKCÜ HDP
22 Müslüm DOĞAN HDP
23 Ahmet Kenan TANRIKULU MHP
24 Aslan SAVAŞAN MHP
25 Murat KOÇ MHP
26 Oktay VURAL MHP

Kahramanmaraş 25. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Mahir ÜNAL Ak Parti
2 Mehmet İlker ÇİTİL Ak Parti
3 Mehmet Uğur DİLİPAK Ak Parti
4 Nursel REYHANLIOĞLU Ak Parti
5 Sevde BAYAZIT KAÇAR Ak Parti
6 Veysi KAYNAK Ak Parti
7 Fahrettin Oğuz TOR MHP
8 Sefer AYCAN MHP

Karabük 25. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Osman KAHVECİ Ak Parti
2 Durmuş YALÇIN MHP

Karaman 25. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Recep KONUK Ak Parti
2 Recep ŞEKER Ak Parti

Kars 25. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Mehmet UÇUM Ak Parti
2 Ayhan BİLGEN HDP
3 Şafak ÖZANLİ HDP

Kastamonu 25. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Metin ÇELİK Ak Parti
2 Mustafa Gökhan GÜLŞEN Ak Parti
3 Emin ÇINAR MHP

Kayseri 25. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Ahmet DOĞAN Ak Parti
2 Havva TALAY ÇALIŞ Ak Parti
3 Kemal TEKDEN Ak Parti
4 Mehmet ÖZHASEKİ Ak Parti
5 Yaşar KARAYEL Ak Parti
6 Çetin ARIK CHP
7 Ali KİLCİ MHP
8 Süleyman KORKMAZ MHP
9 Yusuf HALAÇOĞLU MHP

Kırklareli 25. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Hamdi IRMAK Ak Parti
2 Türabi KAYAN CHP
3 Vecdi GÜNDOĞDU CHP

Kırşehir 25. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Oğuz Kağan KÖKSAL Ak Parti
2 Ramazan CAN Ak Parti
3 Salih ÇETİNKAYA Ak Parti
4 Seyit Ahmet GÖÇER MHP
5 Cemil Yıldırım TÜRK MHP

Kilis 25. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Reşit POLAT Ak Parti
2 Mustafa YÜN MHP

Kocaeli 25. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Cemalettin KAFLI Ak Parti
2 Fikri IŞIK Ak Parti
3 İlyas ŞEKER Ak Parti
4 Mehmet Akif YILMAZ Ak Parti
5 Radiye Sezer KATIRCIOĞLU Ak Parti
6 Zeki AYGÜN Ak Parti
7 Fatma KAPLAN HÜRRİYET CHP
8 Haydar AKAR CHP
9 Tahsin TARHAN CHP
10 Ali Haydar KONCA HDP
11 Saffet SANCAKLI MHP

Konya 25. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Abdullah AĞRALI Ak Parti
2 Ahmet DAVUTOĞLU Ak Parti
3 Hacı Ahmet ÖZDEMİR Ak Parti
4 Halil ETYEMEZ Ak Parti
5 Hüsnüye ERDOĞAN Ak Parti
6 Leyla ŞAHİN USTA Ak Parti
7 Mehmet BABAOĞLU Ak Parti
8 Muhammet Uğur KALELİ Ak Parti
9 Mustafa BALOĞLU Ak Parti
10 Rüveyde Gülseren IŞIK Ak Parti
11 Ziya ALTUNYALDIZ Ak Parti
12 Mustafa Hüsnü BOZKURT CHP
13 Mustafa KALAYCI MHP
14 Mustafa Sait GÖNEN MHP

Kütahya 25. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 İshak GAZEL Ak Parti
2 Mustafa Şükrü NAZLI Ak Parti
3 Vural KAVUNCU Ak Parti
4 Alim IŞIK MHP

Malatya 25. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Bülent TÜFENKCİ Ak Parti
2 Mustafa ŞAHİN Ak Parti
3 Nurettin YAŞAR Ak Parti
4 Öznur ÇALIK Ak Parti
5 Taha ÖZHAN Ak Parti
6 Veli AĞBABA CHP

Manisa 25. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Murat BAYBATUR Ak Parti
2 Recai BERBER Ak Parti
3 Selçuk ÖZDAĞ Ak Parti
4 Uğur AYDEMİR Ak Parti
5 Mazlum NURLU CHP
6 Özgür ÖZEL CHP
7 Tur YILDIZ BİÇER CHP
8 Erkan AKÇAY MHP
9 Zeynel BALKIZ MHP

Mardin 25. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Orhan MİROĞLU Ak Parti
2 Enise ÇOBAN GÜNEYLİ HDP
3 Erol DORA HDP
4 Gülser YILDIRIM HDP
5 Mehmet Ali ASLAN HDP
6 Mithat SANCAR HDP

Mersin 25. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Muhsin KIZILKAYA Ak Parti
2 Mustafa Muhammet GÜLTAK Ak Parti
3 Yılmaz TEZCAN Ak Parti
4 Aytuğ ATICI CHP
5 Durmuş Fikri SAĞLAR CHP
6 Hüseyin ÇAMAK CHP
7 Çilem KÜÇÜKKELEŞ HDP
8 Dengir Mir Mehmet FIRAT HDP
9 Ali ÖZ MHP
10 Baki ŞİMŞEK MHP
11 Oktay ÖZTÜRK MHP

Muğla 25. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Hasan KÖKTEN Ak Parti
2 Hasan ÖZYER Ak Parti
3 Akın ÜSTÜNDAĞ CHP
4 Nurettin DEMİR CHP
5 Ömer Süha ALDAN CHP
6 Mehmet ERDOĞAN MHP

Muş 25. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Mehmet Emin ŞİMŞEK Ak Parti
2 Ahmet YILDIRIM HDP
3 Burcu ÖZKAN HDP

Nevşehir 25. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Murat GÖKTÜRK Ak Parti
2 Mustafa AÇIKGÖZ Ak Parti
3 Mehmet VAROL MHP

Niğde 25. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Alpaslan KAVAKLIOĞLU Ak Parti
2 Erdoğan ÖZEGEN Ak Parti
3 Vedat BAYRAM MHP

Ordu 25. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 İhsan ŞENER Ak Parti
2 Numan KURTULMUŞ Ak Parti
3 Oktay ÇANAK Ak Parti
4 Mustafa ADIGÜZEL CHP
5 Seyit TORUN CHP

Osmaniye 25. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Mücahit DURMUŞOĞLU Ak Parti
2 Suat ÖNAL Ak Parti
3 Devlet BAHÇELİ MHP
4 Ruhi ERSOY MHP

Rize 25. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Hasan KARAL Ak Parti
2 Hikmet AYAR Ak Parti
3 Osman Aşkın BAK Ak Parti

Sakarya 25. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Ali İNCİ Ak Parti
2 Ali İhsan YAVUZ Ak Parti
3 Ayşenur İSLAM Ak Parti
4 Mustafa İSEN Ak Parti
5 Recep UNCUOĞLU Ak Parti
6 Engin ÖZKOÇ CHP
7 Zihni AÇBA MHP

Samsun 25. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Ahmet DEMİRCAN Ak Parti
2 Akif Çağatay KILIÇ Ak Parti
3 Çiğdem KARAASLAN Ak Parti
4 Fuat KÖKTAŞ Ak Parti
5 Hasan Basri KURT Ak Parti
6 Hayati TEKİN CHP
7 Kemal ZEYBEK CHP
8 Erhan USTA MHP
9 Hüseyin EDİS MHP

Siirt 25. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Yasin AKTAY Ak Parti
2 Hatice KOCAMAN HDP
3 Kadri YILDIRIM HDP

Sinop 25. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Cengiz TOKMAK Ak Parti
2 Barış KARADENİZ CHP

Sivas 25. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Hilmi BİLGİN Ak Parti
2 İsmet YILMAZ Ak Parti
3 Selim DURSUN Ak Parti
4 Ali AKYILDIZ CHP
5 Celal DAĞGEZ MHP

Şanlıurfa 25. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Ahmet Eşref FAKIBABA Ak Parti
2 Halil ÖZCAN Ak Parti
3 Hamide SÜRÜCÜ Ak Parti
4 Mazhar BAĞLI Ak Parti
5 Mehmet Kasım GÜLPINAR Ak Parti
6 Nureddin NEBATİ Ak Parti
7 Seyit EYYÜPOĞLU Ak Parti
8 Dilek ÖCALAN HDP
9 İbrahim AYHAN HDP
10 Leyla GÜVEN HDP
11 Osman BAYDEMİR HDP
12 Ziya ÇALIŞKAN HDP

Şırnak 25. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Aycan İRMEZ HDP
2 Faysal SARIYILDIZ HDP
3 Ferhat ENCU HDP
4 Leyla BİRLİK HDP

Tekirdağ 25. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Ayşe DOĞAN Ak Parti
2 Mustafa YEL Ak Parti
3 Candan YÜCEER CHP
4 Emre KÖPRÜLÜ CHP
5 Faik ÖZTRAK CHP
6 Bülent BELEN MHP

Tokat 25. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Celil GÖÇER Ak Parti
2 Coşkun ÇAKIR Ak Parti
3 Fatma Gaye YİĞİT Ak Parti
4 Orhan DÜZGÜN CHP
5 Abdurrahman BAŞKAN MHP

Trabzon 25. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Adnan GÜNNAR Ak Parti
2 Ayşe Sula KÖSEOĞLU Ak Parti
3 Muhammet BALTA Ak Parti
4 Süleyman SOYLU Ak Parti
5 Haluk PEKŞEN CHP
6 Koray AYDIN MHP

Tunceli 25. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Alican ÖNLÜ HDP
2 Edibe ŞAHİN HDP

Uşak 25. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Mehmet ALTAY Ak Parti
2 Özkan YALIM CHP
3 Durmuş YILMAZ MHP

Van 25. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Burhan KAYATÜRK Ak Parti
2 Adem GEVERİ HDP
3 Figen YÜKSEKDAĞ ŞENOĞLU HDP
4 Lezgin BOTAN HDP
5 Remzi ÖZGÖKÇE HDP
6 Selami ÖZYAŞAR HDP
7 Tuğba HEZER ÖZTÜRK HDP
8 Yurdusev ÖZSÖKMENLER HDP

Yalova 25. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Fikri DEMİREL Ak Parti
2 Muharrem İNCE CHP

Yozgat 25. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Abdulkadir AKGÜL Ak Parti
2 Ertuğrul SOYSAL Ak Parti
3 Yusuf BAŞER Ak Parti
4 Sadir DURMAZ MHP

Zonguldak 25. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Faruk ÇATUROĞLU Ak Parti
2 Hüseyin ÖZBAKIR Ak Parti
3 Şerafettin TURPCU CHP
4 Ünal DEMİRTAŞ CHP
5 Zeki ÇAKAN MHP