logo

TBMM 27. Dönem Milletvekilleri Listesi

TBMM 27. DÖNEM MİLLETVEKİLLERİ LİSTESİ

Türkiye genelinde ;

  • Adalet ve Kalkınma Partisi ( Ak Parti - 295 )
  • Cumhuriyet Halk Partisi ( CHP - 146 )
  • Halkların Demokratik Partisi ( HDP - 67 )
  • Milliyetçi Hareket Partisi ( MHP - 49 )
  • İyi Parti ( İYİ PARTİ - 43 )

milletvekili çıkartabilmiştir.

Adana 27. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Abdullah DOĞRU Ak Parti
2 Ahmet ZENBİLCİ Ak Parti
3 Jülide SARIEROĞLU Ak Parti
4 Mehmet Şükrü ERDİNÇ Ak Parti
5 Tamer DAĞLI Ak Parti
6 Ayhan BARUT CHP
7 Burhanettin BULUT CHP
8 Müzeyyen ŞEVKİN CHP
9 Orhan SÜMER CHP
10 Kemal PEKÖZ HDP
11 Tulay HATIMOĞULLARI ORUÇ HDP
12 İsmail KONCUK İYİ PARTİ
13 Mehmet Metanet ÇULHAOĞLU İYİ PARTİ
14 Ayşe Sibel ERSOY MHP
15 Muharrem VARLI MHP

Adıyaman 27. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Ahmet AYDIN Ak Parti
2 İbrahim Halil FIRAT Ak Parti
3 Muhammed Fatih TOPRAK Ak Parti
4 Yakup TAŞ Ak Parti
5 Abdurrahman TUTDERE CHP

Afyonkarahisar 27. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Ali ÖZKAYA Ak Parti
2 İbrahim YURDUNUSEVEN Ak Parti
3 Veysel EROĞLU Ak Parti
4 Burcu KÖKSAL CHP
5 Gültekin UYSAL DP
6 Mehmet TAYTAK MHP

Ağrı 27. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Ekrem ÇELEBİ Ak Parti
2 Abdullah KOÇ HDP
3 Berdan ÖZTÜRK HDP
4 Dirayet Dilan TAŞDEMİR HDP

Aksaray 27. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Cengiz AYDOĞDU Ak Parti
2 İlknur İNCEÖZ Ak Parti
3 Ayhan EREL İYİ PARTİ
4 Ramazan KAŞLI MHP

Amasya 27. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Hasan ÇİLEZ Ak Parti
2 Mustafa Levent KARAHOCAGİL Ak Parti
3 Mustafa TUNCER CHP

Ankara 27. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Ali İhsan ARSLAN Ak Parti
2 Arife POLAT DÜZGÜN Ak Parti
3 Asuman ERDOĞAN Ak Parti
4 Barış AYDIN Ak Parti
5 Emrullah İŞLER Ak Parti
6 Fatih ŞAHİN Ak Parti
7 Hacı TURAN Ak Parti
8 Lütfiye Selva ÇAM Ak Parti
9 Mehmet Naci BOSTANCI Ak Parti
10 Nevzat CEYLAN Ak Parti
11 Orhan YEGİN Ak Parti
12 Yalçın AKDOĞAN Ak Parti
13 Yıldırım Tuğrul TÜRKEŞ Ak Parti
14 Zeynep YILDIZ Ak Parti
15 Mustafa DESTİCİ BBP
16 Ahmet Haluk KOÇ CHP
17 Ali Haydar HAKVERDİ CHP
18 Bülent KUŞOĞLU CHP
19 Gamze TAŞCIER CHP
20 Levent GÖK CHP
21 Murat EMİR CHP
22 Nihat YEŞİL CHP
23 Servet ÜNSAL CHP
24 Tekin BİNGÖL CHP
25 Yıldırım KAYA CHP
26 Filiz KERESTECİOĞLU DEMİR HDP
27 Ayhan ALTINTAŞ İYİ PARTİ
28 Durmuş YILMAZ İYİ PARTİ
29 İbrahim Halil ORAL İYİ PARTİ
30 Koray AYDIN İYİ PARTİ
31 Şenol BAL İYİ PARTİ
32 Erkan HABERAL MHP
33 Mevlüt KARAKAYA MHP
34 Nevin TAŞLIÇAY MHP
35 Sadir DURMAZ MHP
36 Yaşar YILDIRIM MHP

Antalya 27. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Atay USLU Ak Parti
2 İbrahim AYDIN Ak Parti
3 Kemal ÇELİK Ak Parti
4 Mustafa KÖSE Ak Parti
5 Sena Nur ÇELİK Ak Parti
6 Aydın ÖZER CHP
7 Cavit ARI CHP
8 Çetin Osman BUDAK CHP
9 Deniz BAYKAL CHP
10 Rafet ZEYBEK CHP
11 Kemal BÜLBÜL HDP
12 Feridun BAHŞİ İYİ PARTİ
13 Hasan SUBAŞI İYİ PARTİ
14 Tuba VURAL ÇOKAL İYİ PARTİ
15 Abdurrahman BAŞKAN MHP

Ardahan 27. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Orhan ATALAY Ak Parti
2 Öztürk YILMAZ CHP

ARTVİN 27. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Ertunç Erkan BALTA Ak Parti
2 Uğur BAYRAKTUTAN CHP

Aydın 27. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Bekir Kuvvet ERİM Ak Parti
2 Metin YAVUZ Ak Parti
3 Mustafa SAVAŞ Ak Parti
4 Rıza POSACI Ak Parti
5 Bülent TEZCAN CHP
6 Hüseyin YILDIZ CHP
7 Süleyman BÜLBÜL CHP
8 Aydın Adnan SEZGİN İYİ PARTİ

Balıkesir 27. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Adil ÇELİK Ak Parti
2 Belgin UYGUR Ak Parti
3 Mustafa CANBEY Ak Parti
4 Pakize Mutlu AYDEMİR Ak Parti
5 Yavuz SUBAŞI Ak Parti
6 Ahmet AKIN CHP
7 Ensar AYTEKİN CHP
8 Fikret ŞAHİN CHP
9 İsmail OK İYİ PARTİ

Bartın 27. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Yılmaz TUNÇ Ak Parti
2 Aysu BANKOĞLU CHP

Batman 27. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Ziver ÖZDEMİR Ak Parti
2 Ayşe ACAR BAŞARAN HDP
3 Feleknas UCA HDP
4 Mehmet Ruştu TİRYAKİ HDP
5 Necdet İPEKYÜZ HDP

Bayburt 27. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Fetani BATTAL Ak Parti

Bilecik 27. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Selim YAĞCI Ak Parti
2 Yaşar TÜZÜN CHP

Bingöl 27. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Cevdet YILMAZ Ak Parti
2 Feyzi BERDİBEK Ak Parti
3 Erdal AYDEMİR HDP

Bitlis 27. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Cemal TAŞAR Ak Parti
2 Vahit KİLER Ak Parti
3 Mahmut Celadet GAYDALI HDP

Bolu 27. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Arzu AYDIN Ak Parti
2 Fehmi KÜPÇÜ Ak Parti
3 Tanju ÖZCAN CHP

Burdur 27. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Bayram ÖZÇELİK Ak Parti
2 Yasin UĞUR Ak Parti
3 Mehmet GÖKER CHP

Bursa 27. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Ahmet KILIÇ Ak Parti
2 Atilla ÖDÜNÇ Ak Parti
3 Efkan ALA Ak Parti
4 Emine YAVUZ GÖZGEÇ Ak Parti
5 Hakan ÇAVUŞOĞLU Ak Parti
6 Muhammet Müfit AYDIN Ak Parti
7 Mustafa ESGİN Ak Parti
8 Osman MESTEN Ak Parti
9 Refik ÖZEN Ak Parti
10 Vildan YILMAZ GÜREL Ak Parti
11 Zafer IŞIK Ak Parti
12 Erkan AYDIN CHP
13 Lale KARABIYIK CHP
14 Nurhayat ALTACA KAYIŞOĞLU CHP
15 Orhan SARIBAL CHP
16 Yüksel ÖZKAN CHP
17 Ahmet Kamil EROZAN İYİ PARTİ
18 İsmail TATLIOĞLU İYİ PARTİ
19 İsmet BÜYÜKATAMAN MHP
20 Mustafa Hidayet VAHAPOĞLU MHP

Çanakkale 27. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Bülent TURAN Ak Parti
2 Jülide İSKENDEROĞLU Ak Parti
3 Muharrem ERKEK CHP
4 Özgür CEYLAN CHP

Çankırı 27. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Muhammet Emin AKBAŞOĞLU Ak Parti
2 Salim ÇİVİTCİOĞLU Ak Parti

Çorum 27. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Ahmet Sami CEYLAN Ak Parti
2 Erol KAVUNCU Ak Parti
3 Oğuzhan KAYA Ak Parti
4 Tufan KÖSE CHP

Denizli 27. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Ahmet YILDIZ Ak Parti
2 Cahit ÖZKAN Ak Parti
3 Nilgün ÖK Ak Parti
4 Şahin TİN Ak Parti
5 Gülizar BİÇER KARACA CHP
6 Haşim Teoman SANCAR CHP
7 Kazım ARSLAN CHP
8 Yasin ÖZTÜRK İYİ PARTİ

Diyarbakır 27. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Ebubekir BAL Ak Parti
2 Mehmet Mehdi EKER Ak Parti
3 Oya ERONAT Ak Parti
4 Adnan Selçuk MIZRAKLI HDP
5 Dersim DAĞ HDP
6 Garo PAYLAN HDP
7 Hişyar ÖZSOY HDP
8 İmam TAŞÇIER HDP
9 Musa FARİSOĞULLARI HDP
10 Remziye TOSUN HDP
11 Salihe AYDENİZ HDP
12 Semra GÜZEL HDP

Düzce 27. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Ayşe KEŞİR Ak Parti
2 Fahri ÇAKIR Ak Parti
3 Ümit YILMAZ MHP

Edirne 27. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Fatma AKSAL Ak Parti
2 Erdin BİRCAN CHP
3 Okan GAYTANCIOĞLU CHP
4 Orhan ÇAKIRLAR İYİ PARTİ

Elazığ 27. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Metin BULUT Ak Parti
2 Sermin BALIK Ak Parti
3 Zülfü DEMİRBAĞ Ak Parti
4 Zülfü Tolga AĞAR Ak Parti
5 Gürsel EROL CHP

Erzincan 27. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Burhan ÇAKIR Ak Parti
2 Süleyman KARAMAN Ak Parti

Erzurum 27. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 İbrahim AYDEMİR Ak Parti
2 Recep AKDAĞ Ak Parti
3 Selami ALTINOK Ak Parti
4 Zehra TAŞKESENLİOĞLU Ak Parti
5 Muhammet Naci CİNİSLİ İYİ PARTİ
6 Kamil AYDIN MHP

Eskişehir 27. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Emine Nur GÜNAY Ak Parti
2 Harun KARACAN Ak Parti
3 Nabi AVCI Ak Parti
4 Jale Nur SÜLLÜ CHP
5 Utku ÇAKIRÖZER CHP
6 Arslan KABUKCUOĞLU İYİ PARTİ
7 Metin Nurullah SAZAK MHP

Gaziantep 27. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Abdullah Nejat KOÇER Ak Parti
2 Ahmet UZER Ak Parti
3 Ali ŞAHİN Ak Parti
4 Derya BAKBAK Ak Parti
5 Mehmet ERDOĞAN Ak Parti
6 Mehmet Sait KİRAZOĞLU Ak Parti
7 Müslüm YÜKSEL Ak Parti
8 Bayram YILMAZKAYA CHP
9 İrfan KAPLAN CHP
10 Mahmut TOĞRUL HDP
11 İmam Hüseyin FİLİZ İYİ PARTİ
12 Ali Muhittin TAŞDOĞAN MHP
13 Sermet ATAY MHP

Giresun 27. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Cemal ÖZTÜRK Ak Parti
2 Kadir AYDIN Ak Parti
3 Sabri ÖZTÜRK Ak Parti
4 Necati TIĞLI CHP

Gümüşhane 27. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Cihan PEKTAŞ Ak Parti
2 Hacı Osman AKGÜL Ak Parti

Hakkari 27. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Husret DİNÇ Ak Parti
2 Leyla GÜVEN HDP
3 Sait DEDE HDP

Hatay 27. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Abdulkadir ÖZEL Ak Parti
2 Hacı Bayram TÜRKOĞLU Ak Parti
3 Hüseyin ŞANVERDİ Ak Parti
4 Hüseyin YAYMAN Ak Parti
5 Sabahat ÖZGÜRSOY ÇELİK Ak Parti
6 İsmet TOKDEMİR CHP
7 Mehmet GÜZELMANSUR CHP
8 Serkan TOPAL CHP
9 Suzan ŞAHİN CHP
10 Barış Atay MENGÜLLÜOĞLU HDP
11 Lütfi KAŞIKÇI MHP

Iğdır 27. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Habip EKSİK HDP
2 Yaşar KARADAĞ MHP

Isparta 27. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Mehmet Uğur GÖKGÖZ Ak Parti
2 Recep ÖZEL Ak Parti
3 Süreyya Sadi BİLGİÇ Ak Parti
4 Aylin CESUR İYİ PARTİ

İstanbul 27. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Abdullah GÜLER Ak Parti
2 Ahmet Berat ÇONKAR Ak Parti
3 Ahmet Hamdi ÇAMLI Ak Parti
4 Ahmet Mücahit ARINÇ Ak Parti
5 Akif Çağatay KILIÇ Ak Parti
6 Alev DEDEGİL Ak Parti
7 Aziz BABUŞCU Ak Parti
8 Canan KALSIN Ak Parti
9 Emine Sare AYDIN YILMAZ Ak Parti
10 Erkan KANDEMİR Ak Parti
11 Erol KAYA Ak Parti
12 Eyüp ÖZSOY Ak Parti
13 Fatih Süleyman DENİZOLGUN Ak Parti
14 Fatma Betül SAYAN KAYA Ak Parti
15 Halis DALKILIÇ Ak Parti
16 Hasan TURAN Ak Parti
17 Hulusi ŞENTÜRK Ak Parti
18 İffet POLAT Ak Parti
19 İsmet UÇMA Ak Parti
20 Markar ESEYAN Ak Parti
21 Mehmet MUŞ Ak Parti
22 Mehmet Doğan KUBAT Ak Parti
23 Mihrimah Belma SATIR Ak Parti
24 Mustafa ATAŞ Ak Parti
25 Mustafa DEMİR Ak Parti
26 Mustafa YENEROĞLU Ak Parti
27 Müşerref Pervin Tuba DURGUT Ak Parti
28 Nevzat ŞATIROĞLU Ak Parti
29 Numan KURTULMUŞ Ak Parti
30 Nurettin CANİKLİ Ak Parti
31 Osman BOYRAZ Ak Parti
32 Ravza KAVAKCI KAN Ak Parti
33 Rümeysa KADAK Ak Parti
34 Serap YAŞAR Ak Parti
35 Serkan BAYRAM Ak Parti
36 Şamil AYRIM Ak Parti
37 Şirin ÜNAL Ak Parti
38 Tülay KAYNARCA Ak Parti
39 Vedat DEMİRÖZ Ak Parti
40 Volkan BOZKIR Ak Parti
41 Zafer SIRAKAYA Ak Parti
42 Ahmet Ünal ÇEVİKÖZ CHP
43 Ali ŞEKER CHP
44 Aykut ERDOĞDU CHP
45 Emine Gülizar EMECAN CHP
46 Engin ALTAY CHP
47 Erdoğan TOPRAK CHP
48 Fethi AÇIKEL CHP
49 Gamze AKKUŞ İLGEZDİ CHP
50 Gökan ZEYBEK CHP
51 Gürsel TEKİN CHP
52 İbrahim Özden KABOĞLU CHP
53 İlhan KESİCİ CHP
54 Kadri Enis BERBEROĞLU CHP
55 Mahmut TANAL CHP
56 Mehmet BEKAROĞLU CHP
57 Mehmet Akif HAMZAÇEBİ CHP
58 Mustafa Sezgin TANRIKULU CHP
59 Nazır Cihangir İSLAM CHP
60 Oğuz Kaan SALICI CHP
61 Onursal ADIGÜZEL CHP
62 Özgür KARABAT CHP
63 Saliha Sera KADIGİL SÜTLÜ CHP
64 Sibel ÖZDEMİR CHP
65 Turan AYDOĞAN CHP
66 Yunus EMRE CHP
67 Yüksel Mansur KILINÇ CHP
68 Zeynel EMRE CHP
69 Ahmet ŞIK HDP
70 Ali KENANOĞLU HDP
71 Dilşat CANBAZ KAYA HDP
72 Erkan BAŞ HDP
73 Erol KATIRCIOĞLU HDP
74 Hakkı Saruhan OLUÇ HDP
75 Hüda KAYA HDP
76 Musa PİROĞLU HDP
77 Oya ERSOY HDP
78 Pervin BULDAN HDP
79 Zeynel ÖZEN HDP
80 Züleyha GÜLÜM HDP
81 Abdul Ahat ANDİCAN İYİ PARTİ
82 Ahmet ÇELİK İYİ PARTİ
83 Fatih Mehmet ŞEKER İYİ PARTİ
84 Hayrettin NUHOĞLU İYİ PARTİ
85 Ümit BEYAZ İYİ PARTİ
86 Ümit ÖZDAĞ İYİ PARTİ
87 Yavuz AĞIRALİOĞLU İYİ PARTİ
88 Arzu ERDEM MHP
89 Celal ADAN MHP
90 Cemal ÇETİN MHP
91 Edip Semih YALÇIN MHP
92 Feti YILDIZ MHP
93 Hayati ARKAZ MHP
94 İsmail Faruk AKSU MHP
95 İzzet Ulvi YÖNTER MHP
96 Memet Bülent KARATAŞ MHP

İzmir 27. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Binali YILDIRIM Ak Parti
2 Cemal BEKLE Ak Parti
3 Ceyda BÖLÜNMEZ ÇANKIRI Ak Parti
4 Fehmi Alpay ÖZALAN Ak Parti
5 Hamza DAĞ Ak Parti
6 Mahmut Atilla KAYA Ak Parti
7 Necip NASIR Ak Parti
8 Yaşar KIRKPINAR Ak Parti
9 Ahmet Tuncay ÖZKAN CHP
10 Atila SERTEL CHP
11 Bedri SERTER CHP
12 Ednan ARSLAN CHP
13 Kamil Okyay SINDIR CHP
14 Kani BEKO CHP
15 Kemal KILIÇDAROĞLU CHP
16 Mahir POLAT CHP
17 Mehmet Ali ÇELEBİ CHP
18 Murat BAKAN CHP
19 Özcan PURÇU CHP
20 Selin SAYEK BÖKE CHP
21 Sevda ERDAN KILIÇ CHP
22 Tacettin BAYIR CHP
23 Murat ÇEPNİ HDP
24 Serpil KEMALBAY PEKGÖZEGÜ HDP
25 Aytun ÇIRAY İYİ PARTİ
26 Dursun Müsavat DERVİŞOĞLU İYİ PARTİ
27 Hasan KALYONCU MHP
28 Tamer OSMANAĞAOĞLU MHP

Kahramanmaraş 27. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Ahmet ÖZDEMİR Ak Parti
2 Celalettin GÜVENÇ Ak Parti
3 Habibe ÖÇAL Ak Parti
4 İmran KILIÇ Ak Parti
5 Mahir ÜNAL Ak Parti
6 Mehmet Cihat SEZAL Ak Parti
7 Ali ÖZTUNÇ CHP
8 Sefer AYCAN MHP

Karabük 27. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Cumhur ÜNAL Ak Parti
2 Niyazi GÜNEŞ Ak Parti
3 Hüseyin Avni AKSOY CHP

Karaman 27. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Recep ŞEKER Ak Parti
2 Selman Oğuzhan ESER Ak Parti
3 İsmail Atakan ÜNVER CHP

Kars 27. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Ahmet ARSLAN Ak Parti
2 Yunus KILIÇ Ak Parti
3 Ayhan BİLGEN HDP

Kastamonu 27. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Hakkı KÖYLÜ Ak Parti
2 Metin ÇELİK Ak Parti
3 Hasan BALTACI CHP

Kayseri 27. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Hülya NERGİS Ak Parti
2 İsmail TAMER Ak Parti
3 İsmail Emrah KARAYEL Ak Parti
4 Mehmet ÖZHASEKİ Ak Parti
5 Mustafa ELİTAŞ Ak Parti
6 Taner YILDIZ Ak Parti
7 Çetin ARIK CHP
8 Dursun ATAŞ İYİ PARTİ
9 İsmail ÖZDEMİR MHP
10 Mustafa Baki ERSOY MHP

Kırıkkale 27. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Ramazan CAN Ak Parti
2 Ahmet ÖNAL CHP
3 Halil ÖZTÜRK MHP

Kırklareli 27. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Selahattin MİNSOLMAZ Ak Parti
2 Türabi KAYAN CHP
3 Vecdi GÜNDOĞDU CHP

Kırşehir 27. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Mustafa KENDİRLİ Ak Parti
2 Metin İLHAN CHP

Kilis 27. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Ahmet Salih DAL Ak Parti
2 Mustafa Hilmi DÜLGER Ak Parti

Kocaeli 27. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Cemil YAMAN Ak Parti
2 Emine ZEYBEK Ak Parti
3 Fikri IŞIK Ak Parti
4 İlyas ŞEKER Ak Parti
5 Mehmet Akif YILMAZ Ak Parti
6 Radiye Sezer KATIRCIOĞLU Ak Parti
7 Sami ÇAKIR Ak Parti
8 Fatma KAPLAN HÜRRİYET CHP
9 Haydar AKAR CHP
10 Tahsin TARHAN CHP
11 Ömer Faruk GERGERLİOĞLU HDP
12 Lütfü TÜRKKAN İYİ PARTİ
13 Saffet SANCAKLI MHP

Konya 27. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Abdullah AĞRALI Ak Parti
2 Ahmet SORGUN Ak Parti
3 Gülay SAMANCI Ak Parti
4 Hacı Ahmet ÖZDEMİR Ak Parti
5 Halil ETYEMEZ Ak Parti
6 Leyla ŞAHİN USTA Ak Parti
7 Orhan ERDEM Ak Parti
8 Selman ÖZBOYACI Ak Parti
9 Tahir AKYÜREK Ak Parti
10 Ziya ALTUNYALDIZ Ak Parti
11 Abdulkadir KARADUMAN CHP
12 Abdüllatif ŞENER CHP
13 Fahrettin YOKUŞ İYİ PARTİ
14 Esin KARA MHP
15 Mustafa KALAYCI MHP

Kütahya 27. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Ahmet TAN Ak Parti
2 Ceyda ÇETİN ERENLER Ak Parti
3 İshak GAZEL Ak Parti
4 Ali Fazıl KASAP CHP
5 Ahmet ERBAŞ MHP

Malatya 27. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Ahmet ÇAKIR Ak Parti
2 Bülent TÜFENKCİ Ak Parti
3 Hakan KAHTALI Ak Parti
4 Öznur ÇALIK Ak Parti
5 Veli AĞBABA CHP
6 Mehmet Celal FENDOĞLU MHP

Manisa 27. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 İsmail BİLEN Ak Parti
2 Mehmet Ali ÖZKAN Ak Parti
3 Murat BAYBATUR Ak Parti
4 Semra KAPLAN KIVIRCIK Ak Parti
5 Uğur AYDEMİR Ak Parti
6 Ahmet Vehbi BAKIRLIOĞLU CHP
7 Bekir BAŞEVİRGEN CHP
8 Özgür ÖZEL CHP
9 Tamer AKKAL İYİ PARTİ
10 Erkan AKÇAY MHP

Mardin 27. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Cengiz DEMİRKAYA Ak Parti
2 Şeyhmus DİNÇEL Ak Parti
3 Ebrü GÜNAY HDP
4 Mithat SANCAR HDP
5 Pero DUNDAR HDP
6 Tuma ÇELİK HDP

Mersin 27. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Ali Cumhur TAŞKIN Ak Parti
2 Hacı ÖZKAN Ak Parti
3 Lütfi ELVAN Ak Parti
4 Zeynep GÜL YILMAZ Ak Parti
5 Ali Mahir BAŞARIR CHP
6 Alpay ANTMEN CHP
7 Cengiz GÖKÇEL CHP
8 Fatma KURTULAN HDP
9 Rıdvan TURAN HDP
10 Behiç ÇELİK İYİ PARTİ
11 Zeki Hakan SIDALI İYİ PARTİ
12 Baki ŞİMŞEK MHP
13 Olcay KILAVUZ MHP

Muğla 27. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Mehmet Yavuz DEMİR Ak Parti
2 Yelda EROL GÖKCAN Ak Parti
3 Burak ERBAY CHP
4 Mürsel ALBAN CHP
5 Suat ÖZCAN CHP
6 Süleyman GİRGİN CHP
7 Metin ERGUN İYİ PARTİ

Muş 27. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Mehmet Emin ŞİMŞEK Ak Parti
2 Gülüstan KILIÇ KOÇYİĞİT HDP
3 Mensur IŞIK HDP
4 Şevin COŞKUN HDP

Nevşehir 27. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Mustafa AÇIKGÖZ Ak Parti
2 Yücel MENEKŞE Ak Parti
3 Faruk SARIASLAN CHP

Niğde 27. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Selim GÜLTEKİN Ak Parti
2 Yavuz ERGUN Ak Parti
3 Ömer Fethi GÜRER CHP

Ordu 27. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Ergün TAŞCI Ak Parti
2 Metin GÜNDOĞDU Ak Parti
3 Şenel YEDİYILDIZ Ak Parti
4 Mustafa ADIGÜZEL CHP
5 Seyit TORUN CHP
6 Cemal ENGİNYURT MHP

Osmaniye 27. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 İsmail KAYA Ak Parti
2 Mücahit DURMUŞOĞLU Ak Parti
3 Baha ÜNLÜ CHP
4 Devlet BAHÇELİ MHP

Rize 27. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Hayati YAZICI Ak Parti
2 Muhammed AVCI Ak Parti
3 Osman Aşkın BAK Ak Parti

Sakarya 27. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Ali İhsan YAVUZ Ak Parti
2 Çiğdem ERDOĞAN ATABEK Ak Parti
3 Kenan SOFUOĞLU Ak Parti
4 Recep UNCUOĞLU Ak Parti
5 Engin ÖZKOÇ CHP
6 Ümit DİKBAYIR İYİ PARTİ
7 Muhammed Levent BÜLBÜL MHP

Samsun 27. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Ahmet DEMİRCAN Ak Parti
2 Çiğdem KARAASLAN Ak Parti
3 Fuat KÖKTAŞ Ak Parti
4 Orhan KIRCALI Ak Parti
5 Yusuf Ziya YILMAZ Ak Parti
6 Kemal ZEYBEK CHP
7 Neslihan HANCIOĞLU CHP
8 Bedri YAŞAR İYİ PARTİ
9 Erhan USTA MHP

Siirt 27. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Osman ÖREN Ak Parti
2 Meral DANIŞ BEŞTAŞ HDP
3 Sıdık TAŞ HDP

Sinop 27. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Nazım MAVİŞ Ak Parti
2 Barış KARADENİZ CHP

Sivas 27. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 İsmet YILMAZ Ak Parti
2 Mehmet Habib SOLUK Ak Parti
3 Semiha EKİNCİ Ak Parti
4 Ulaş KARASU CHP
5 Ahmet ÖZYÜREK MHP

Şanlıurfa 27. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Ahmet AKAY Ak Parti
2 Ahmet Eşref FAKIBABA Ak Parti
3 Halil ÖZCAN Ak Parti
4 Halil ÖZŞAVLI Ak Parti
5 İbrahim Halil YILDIZ Ak Parti
6 Mehmet Ali CEVHERİ Ak Parti
7 Mehmet Kasım GÜLPINAR Ak Parti
8 Zemzem Gülender AÇANAL Ak Parti
9 Aziz AYDINLIK CHP
10 Ayşe SÜRÜCÜ HDP
11 Nimetullah ERDOĞMUŞ HDP
12 Nusrettin MAÇİN HDP
13 Ömer ÖCALAN HDP
14 İbrahim ÖZYAVUZ MHP

Şırnak 27. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Rizgin BİRLİK Ak Parti
2 Hasan ÖZGÜNEŞ HDP
3 Hüseyin KAÇMAZ HDP
4 Nuran İMİR HDP

Tekirdağ 27. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Çiğdem KONCAGÜL Ak Parti
2 Mustafa ŞENTOP Ak Parti
3 Mustafa YEL Ak Parti
4 Candan YÜCEER CHP
5 Faik ÖZTRAK CHP
6 İlhami Özcan AYGUN CHP
7 Enez KAPLAN İYİ PARTİ

Tokat 27. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Mustafa ARSLAN Ak Parti
2 Özlem ZENGİN Ak Parti
3 Yusuf BEYAZIT Ak Parti
4 Kadim DURMAZ CHP
5 Yücel BULUT MHP

Trabzon 27. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Adnan GÜNNAR Ak Parti
2 Bahar AYVAZOĞLU Ak Parti
3 Muhammet BALTA Ak Parti
4 Salih CORA Ak Parti
5 Ahmet KAYA CHP
6 Hüseyin ÖRS İYİ PARTİ

Tunceli 27. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Polat ŞAROĞLU CHP
2 Alican ÖNLÜ HDP

Uşak 27. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 İsmail GÜNEŞ Ak Parti
2 Mehmet ALTAY Ak Parti
3 Özkan YALIM CHP

Van 27. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Abdulahat ARVAS Ak Parti
2 İrfan KARTAL Ak Parti
3 Osman Nuri GÜLAÇAR Ak Parti
4 Bedia ÖZGÖKÇE ERTAN HDP
5 Muazzez ORHAN HDP
6 Murat SARISAÇ HDP
7 Sezai TEMELLİ HDP
8 Tayip TEMEL HDP

Yalova 27. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Ahmet BÜYÜKGÜMÜŞ Ak Parti
2 Meliha AKYOL Ak Parti
3 Özcan ÖZEL CHP

Yozgat 27. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Bekir BOZDAĞ Ak Parti
2 Yusuf BAŞER Ak Parti
3 Ali KEVEN CHP
4 İbrahim Ethem SEDEF MHP

Zonguldak 27. Dönem Milletvekilleri

İsim Parti
1 Ahmet ÇOLAKOĞLU Ak Parti
2 Hamdi UÇAR Ak Parti
3 Polat TÜRKMEN Ak Parti
4 Deniz YAVUZYILMAZ CHP
5 Ünal DEMİRTAŞ CHP